• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kokos.pl
Witam,
czy ktos z forumowiczów miał okazje korzystać z portalu Kokos.pl ? Chciałbym wziać pożyczkę niedużą bo 1000 zł i się zastanawiam nad tą formą. Czy nie ma tam żadnych problemów z pożyczkami i obsługą ?
Odpowiedz

Pożyczać to bym się tam nie bał w żadnym wypadku.Ten serwis jest dokładnie zweryfikowany.Nie którzy traktują go jako serwis inwestycyjny i pożyczają pieniądze na określony procent.
Odpowiedz
Ja kiedyś próbowałem zainwestować trochę gotówki i do teraz czekam na spłatę zadłużenia. Wybierałem pożyczkobiorców sprawdzonych po weryfikacji i z gwiazdkami. Na 10 pożyczek 8 zeszło w terminie a 2 do dziś się ciągną i jakoś kasy nie widać. Pomysł na stronę ogólnie super ale windykacja powinna działać szybciej i sprawniej. Do teraz nie dostałem też informacji o tym czy w sprawie moich pożyczek coś się dzieje czy nie, czekam i czekam i nic się nie dzieje.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Spłacić planuję wszystko w terminie i jak czytam inne opinie to chyba wezmę tą pożyczkę. Rozumiem że wiele osób może nie spłacać ale ja pożyczam a nie inwestuje więc mnie to nie dotyczy. Ciekawe tylko czy nowej osobie znajdą się chętni by pożyczyć.
Odpowiedz
może być trudno,ale jakoś trzeba zacząć.
Odpowiedz
Serwisy social lending dawno już straciły posmak nowości i coraz rzadziej słychać o nich w mainstreamowych mediach.
Wydawałoby się, że w ciągu kilku lat od startu pierwszego tego typu przedsięwzięcia (Kokos.pl należący do Blue Media SA) branża powinna okrzepnąć, ustabilizować się. Tymczasem na liście działających w Polsce platform ciągle zachodzą zmiany ? jedni konkurenci przychodzą, inni znikają z pola widzenia. Czy świadczy to o porażce samej idei czy wręcz przeciwnie ? o niewykorzystanym wciąż potencjale?
Dzisiejszy stan rynku pożyczek społecznościowych przedstawił niedawno na łamach Bankier.pl Grzegorz Marynowicz. Gracze o najdłuższym stażu mogą pochwalić się największym wolumenem obsłużonych pożyczek ? liderem pozostaje Kokos.pl. Nawet jednak po zsumowaniu wyników wszystkich 6 platform (Kokos.pl, Finansowo.pl, Zakra.pl, Sekrata.pl, Pozycz.pl i Ducatto.pl) otrzymamy dość rozczarowującą kwotę 80 mln zł. Jakiego składnika zatem brakuje by powtórzyć w kraju nad Wisłą sukces brytyjskiej Zopy czy amerykańskiego LendingClub?
Okazją do zastanowienia się nad tym zagadnieniem była konferencja ?Inwestuj nowocześnie. Social lending w Polsce? zorganizowana w maju przez serwisy Pozycz.pl, Sekrata.pl i Zakra.pl. Już sam fakt współpracy rynkowych konkurentów świadczy o tym, że coś się zmienia. Portale pożyczkowe zaczynają się do siebie zbliżać. Korzystają z tych samych narzędzi, instytucji wspomagających weryfikację użytkowników, a nawet współdzielą dość wąską grupę aktywnych inwestorów.
To właśnie niedobór rzetelnych pożyczkobiorców jest największym problemem, z którym zmagają się platformy pożyczkowe w Polsce. W pewnej mierze jest to wynik niskiej świadomości społecznej. Potencjalni pożyczkobiorcy albo nie wiedzą nic o internetowych serwisach albo wybierają bardziej narzucające się rozwiązania, jak choćby oferty firm pożyczkowych reklamujących się na niemal każdej latarni. Nie da się także ukryć, że pożyczanie w internecie to rozwiązanie raczej dla cierpliwych, powoli budujących swoją kredytową wiarygodność.
Social lending ma potencjał wzbogacenia finansowego rynku. Dla inwestorów może stanowić kolejny składnik w dobrze zdywersyfikowanym portfelu, dla pożyczkobiorców ? alternatywę wobec banków i nie zawsze cywilizowanych praktyk stosowanych przez sektor ?drapieżnego pożyczania?. Można mieć nadzieję, że pożyczki społecznościowe nad Wisłą wchodzą w okres dorastania i staną się stałym elementem finansowego krajobrazu.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pawel
WątkiDataOdpowiedzi
strona fotografa - opinie16.01.2013, 13:398
Pytanie o sklep14.01.2013, 13:3311
Zatrudnić księgową czy zlecić ?14.01.2013, 13:2731
Konto dla dziecka14.01.2013, 07:112
Konto dla małżeństwa14.01.2013, 07:074

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom