• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kobiecy biznes - pomysły
Czy uważacie że internetowy sklep z zabawkami to dobry biznes dla kobiet ? czy zacząć najpierw sprzedaż na allegro ?
Odpowiedz

Sam sklep online - odradzam, rok temu sam startowałem ze sklepem z zabawkami, napracowałem się, zainwestowałem w promocje (konto na FB, promocja w wyszukiwarkach) i sprzedało się kilka zabawek przez kilka miesięcy.
Nie sprzedawałem przez Allegro i Ceneo bo chciałem zobaczyć z samym sklepem i teraz wiem że przyzwyczajenia klientów są inne, kupują po przez Allegro lub bezpośrednio w sklepie stacjonarnym, co poradzisz jak w każdym kiosku, biedronce są zabawki.
Odpowiedz
Dzięki może faktycznie nie jest to dobry pomysł z tymi zabawkami nisza zapełniona tak ja mówisz. Na każdym kroku można kupić zabawki, myślałam bardziej o takich zabawkach drewnianych widziałam kiedyś taki sklep online, więc taki pomysł tylko może wypalić jeśli jet oryginalny. Dzienks Smile
Odpowiedz
jak już Ci się Aneto taki pomysł nasunął to zaufaj kobiecej intuicji, tylko poszukaj czegoś innego, produktów jest masa, poszukaj co się najlepiej u konkurencji sprzedaje w jakiejś dziedzinie. Jak coś wybierzesz to daj znać. Trzymam kciuki za Twoje plany.
Odpowiedz
Myślę, że najbezpieczniej będzie zacząć od Allegro. Konkurencja jest ogromna, więc inwestowanie w ten biznes może okazać się przysłowiowym strzałem w stopę. Ale niekoniecznie Smile Wiele zależy od pasji i czasu, jaki możemy przeznaczyć na promocję. Powodzenia!
Odpowiedz
Ja też myślę że najlepiej zacząć na allegro. Na początek najwazniejsze są koszty, a zakładając sklep internetowy jest to cała procedura.
Odpowiedz
Na allegro żeby być konkurencyjną najpewniej będziesz musiała na początek sprzedawać poniżej kosztów zakupu. Niestety na allegro rządzi cena. Jak będziesz robić obrót to z czasem rabaty u dostawców będą wyższe i zacznie się to opłacać.
Najlepiej znajdź niszę, czyli asortyment którego nie ma konkurencja (zabawki, ale specyficzne), a na który będzie popyt. Sprzedając to co wszyscy raczej nie przebijesz się.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
według mnie każdy powinien robić to, co lubi. Ja studiuję spa&wellness wyzszaszkolakosmetyki.pl bo to lubię i lubiłam od zawsze. Uczę się, nabieram wprawy i praktyki a póxniej otworzę własny biznes. To popularne wśród ludzi(coraz bardziej) więc chyba nie będę narzekała na brak zajęcia. Wiadomo, że początki będą trudne, reklama, pozyskanie zadowolonych klientów. Później już pójdzie.
Odpowiedz
(01.02.2014, 22:16)sylwia4012 napisał(a):  według mnie każdy powinien robić to, co lubi. Ja studiuję spa&wellness wyzszaszkolakosmetyki.pl bo to lubię i lubiłam od zawsze. Uczę się, nabieram wprawy i praktyki a póxniej otworzę własny biznes. To popularne wśród ludzi(coraz bardziej) więc chyba nie będę narzekała na brak zajęcia. Wiadomo, że początki będą trudne, reklama, pozyskanie zadowolonych klientów. Później już pójdzie.

Wiadomo, że początki zawsze są trudne Smile Moja żona ma podobne zamiłowania
Odpowiedz
Moim zdaniem sprzedawanie na allegro to nie perspektywiczny biznes. Ja, jeśli miałabym pewność, że mam dobre produkty, coś ciekawego, innowacyjnego, to bym inwestowała w porządny sklep internetowy, z prawdziwego zdarzenia i ogólnie robilła biznes na poważnie.
Odpowiedz
a ja bym z tych zabawek nie rezygnował. Tylko żeby były to zabawki nietypowe, takie, których klienci nie znajdą w okolicznym sklepie. Bo wiecie, problem jest zwłaszcza w mniejszych miastach. Tam sklepy mają zabawki (np. maskotki) tylko takie standardowe: misie, Myszka Miki, jakiś Pluto, itp. Kiedyś potrzebowałme czegoś niestandardowego (juz nie pamiętam co o było) i od razu szukałem w Sieci. Myślę, że taki sklep miałby rację bytu, gdyby był wypozycjonowany w Google.
Odpowiedz
(21.02.2014, 16:12)marainka napisał(a):  Moim zdaniem sprzedawanie na allegro to nie perspektywiczny biznes. Ja, jeśli miałabym pewność, że mam dobre produkty, coś ciekawego, innowacyjnego, to bym inwestowała w porządny sklep internetowy, z prawdziwego zdarzenia i ogólnie robilła biznes na poważnie.

Musisz jednak wziąć pod uwagę, że dziś na allegro skupia się większa część klientów
Odpowiedz
Jeżeli zabawki to wydaje mi się, że największy popyt będzie albo na zabawki drewniane (ekologia w modzie, a w dodatku rodzice chętnie kupią dzieciom coś czym sami się bawili), albo na lego - znowu rządzi w internecie. Ale fakt faktem na allegro rządzi cena i można na tym więcej stracić niż zyskać.
Odpowiedz
Ja myslałam o firmie sprzątającej. Nie wymaga dużych nakładów, bo lokal nie jest potrzebny, inwestycja w środki czystości, tylko u mnie w mieście wszystko pada i po prostu się boję.
Odpowiedz
Firma sprzątająca nie jest złym pomysłem, ponieważ obecnie pracownicy innych firm prawie w ogóle nie dbają o porządek we swoim miejscu pracy. Trzeba tylko znaleźć osoby, które będą skłonne do wykonywania takiej pracy.
Odpowiedz
Ale pomysł z towarem oryginalnym to najwłaściwszy trop, z normalnym asortymentem jakiego pełno w setkach sklepów nie ma nawet co startować, chyba, że ktoś robi to hobbistycznie wtedy na spokojnie może oddać się swojej pasji. Jeżeli zdecydujesz się na konkretny biznes to remarketing będzie świetnym rozwiązaniem
Odpowiedz
Zabawki to chiński produkt, czy może eco, coś nowoczesnego masz na myśli.Miałem kiedyś taki pomysł z ekologicznymi klockami, ale zabrakło na start.
Odpowiedz
Ekologiczne klocki? Możesz to rozwinąć? Co by to dało?
Odpowiedz
Myślę, że bezpieczne zabawki, ekologiczne jakieś takie "specjalne" mógłby się dobrze sprzedawać. Wystarczy, że miałabyś dobrą reklamę i przekonałabyś rodziców, że twoje zabawki są wyjątkowe i bezpieczne dla ich dzieci Smile
Odpowiedz
Niech się tylko forumowiczki nie obrażą moim pomysłem, bo absolutnie nie mam zamiaru żadnej urazić, ale skoro miało być o kobiecym biznesie i padł już np. temat firmy sprzątającej, to ja bym poszedł w ten deseń i zaproponował coś na kształt sklepiku z dobrej jakości chemią gospodarczą. Ale nie taką typową, dostępną w każdym sklepie, tylko nieco bardziej wyszukaną (dystrybucją takowej zajmuje się m.in. Eurochemia, sprawdźcie więc, co mam na myśli - eurochemia.eu). Tu oczywiście jak najbardziej należałoby uruchomić allegro jako dodatkowy kanał sprzedaży, a z czasem może i dorzucić sklep internetowy (parę dużych takowych już istnieje). A ewentualnie jeśli ktoś by jednak wolał firmę sprzątającą zamiast sklepu, to też już ma namiar na dostawcę dobrych środków czystości. Tak więc w jednym poście aż dwa pomysły Wink
Odpowiedz
Kurcze, w życiu nawet nie pomyślałam, żeby kupić takie środki!! Widać nie u każdej kobiety chemia gospodarcza wypełnia całą szafkę Tongue Ale tak bardziej serio to jeśli miałoby się dostęp do jakiś marek nieobecnych w Polsce to wtedy miałoby to sens
Galanteria biurowa szyta na miarę http://www.kaletnictwo.pl/
Odpowiedz
(18.06.2015, 15:29)moniak80 napisał(a):  Ale tak bardziej serio to jeśli miałoby się dostęp do jakiś marek nieobecnych w Polsce to wtedy miałoby to sens
Dlatego dałem przykład konkretnego dystrybutora, który ma w katalogu marki zagraniczne, raczej niedostępne w pierwszym lepszym markecie Smile
Odpowiedz
pomysł dobry, jednak trzeba mieć dużo czasu i cierpliwości na rozkręcenie go
Odpowiedz
Z dziewczyną postawiliśmy na zdrowie, czyli rusza gabinet higienizacji później stomatologia w pełnym tego znaczeniu. Leasing to jest to.
Odpowiedz
Owszem, sklep z zabawkami to dobry pomysł, ale pomyślałbym też o jakiejś biżuterii. Kobiety to lubią, dlatego takie rzeczy się sprzedają.
Odpowiedz
Witam, według mnie taki biznes jest ok, a swoją ofertę także można wystawiać na Allegro,. po to aby informować konsumentów o istnieniu sklepu internetowego, gdzie jest większy asortyment, poza tym jeśli ktoś raz kupi na Allegro i będzie zadowolony to wróci do sklepu. Dlatego warto jest do każdej paczki dołączać informację o sklepie.
Odpowiedz
A co myślicie o firmie sprzątającej? Myślicie, że to się sprzeda w jakimś stopniu? Jakie jest zapotrzebowanie?
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Aneta
WątkiDataOdpowiedzi
Na czym zarabiać w 2014 roku21.11.2013, 20:119