• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kiedy najlepiej kupić mieszkanie?
Tak jak powyżej w temacie. Zastanawiam się nad kupnem mieszkania, mam już nawet upatrzone takie, jakie chciałabym kupić, wiadomo musiałabym wziąć kredyt, bo aż takie gotówki na stanie w tej chwili nie posiadam, coś tam mam że tak się wyrażę też uskładane. Nie jestem do końca pewna czy teraz jest dobry monet na kupno tego mieszkania? Jak myślicie czy ceny mieszkań pójdą bardziej w dół na rynku czy się jednak podwyższą? Z jednej strony ceny zaczęły trochę spadać, ale zastanawiam się czy by jeszcze nie poczekać z tą decyzją. Co doradzicie? Kiedy najlepszy moment na kupno, może dopiero w 2013 roku?
Odpowiedz

Dobre pytanie ,tego chyba nikt nie wie ,pewne rekomendacje i analizy wskazują że ceny mieszkań jeszcze w tym roku spadną ,w 2013 do połowy ,prawdopodobnie utrzymają się na stałym poziomie.Osobiście wydaję mi się że ceny mieszkań pójdą w górę i jest to kwestia czasu. W tym momencie ceny mieszkań są najtańsze od kilku lat ,oczywiście w zależności od lokalizacji i regionu.
Odpowiedz
Iwona, teraz ceny mieszkań nie są aż tak bardzo wygórowane, musisz się zorientować sama, poprzeglądać różne strony z nieruchomościami i popytać no nieco. Czas teraz wydaje mi się jest dobry na kupno mieszkania, tak jak pisze len, na rynku jest różnie, nie da się do końca tego przewidzieć, ale wydaje mi się, że ceny pójdą w górę i myślę, że w 2013 już może być nieco drożej. Teraz nie jest jeszcze tak tragicznie, to zależy też gdzie chcesz kupić to mieszkanie, bo wiadomo w mniejszych miasteczkach będzie dużo taniej niż w większych. Także powodzenia, no wiadomo taka decyzja to decyzja dosyć poważna więc dobrze trzeba posprawdzać Smile
Odpowiedz
Planuję zakup mieszkania. Połowę wartości mama połowa pójdzie na kredyt. Czas mnie jakoś nie nagli i się zastanawiam czy bardziej będzie się opłacać kupić teraz czy poczekać jeszcze rok ? Czy można jakoś przewidzieć jak za rok będą wyglądały ceny ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Ja radzę poczekać na okazję. Zdarzają się takie czasami że ludzie potrzebują szybko gotówki i nawet obniżą cenę. Pytaj się więc przy każdej ofercie o niższą cenę w zamian za płatnośc gotówką.
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz
Na okazję można czekać i czekać i się nie doczekać. Od kilku lat mówi się o nadpodaży mieszkań na rynku, a i tak ceny spadają niewiele. Nie wiadomo, czy będzie pod tym względem lepiej, czy to już tak zostanie, a kredyt coraz trudniej dostać, warto się o niego postarać, póki jeszcze wymogi i rekomendacje całkiem tego nie uniemożliwiają.
Odpowiedz
Ceny mieszkań w ogóle nie spadają i wydaje mi się, że za kilka lat mogą być dużo wyższe, dlatego nie zamierzam już dłużej zwlekać z decyzją kupna mieszkania i chcę je kupić najpóźniej do końca tego roku. Jest to dla mnie chyba najlepszy moment na tego tupu decyzje, bo od roku mam stała, dobrze płatną pracę i mogę być spokojna o to, że będę miała na spłatę kredytu. Planuje kupić mieszkanie 3 pokojowe, bo takie są najwygodniejsze przy jednym dziecku. Bardzo ciekawe mieszkania widziałam tutaj http://vantage-sa.pl/ . Niestety nie mam zielonego pojęcia, która z tych inwestycji byłaby dla mnie najodpowiedniejsza. W Patio House są już mieszkania gotowe do zamieszkania, ale wizualnie bardziej podoba mi się inwestycja Promenady Wrocławskie. Jak myślicie powinnam poczekać i kupić mieszkanie tam, gdzie bardziej mi się podoba? A Wy gdzie wolelibyście mieszkać?
Odpowiedz
Promenady Wrocławskie brzmią bardzo kusząco, ale pewnie cena mieszkań jest tam dość sporo. W ogóle tak się zastanawiam, ile średnio kosztuje teraz metr kwadratowy takiego M i czy łatwo jest dostać kredyt na takie własne lokum. Sam obecnie wynajmuję sobie mieszkanie, ale absolutnie mi się to kalkuluje, bo nie dość że czynsz jest wysoki, to w dodatku nie płacę za "swoje" , a tak spłacając kredyt miałabym przynajmniej pewność, że nikt mi w pewnym momencie nie wymówi umowy najmu.
Co może Ci dać analiza big data 
Odpowiedz
Aby kupić mieszkanie najlepiej poczekać na jakąś ciekawą ofertę kredytu na mieszkanie w banku. Może akurat będą mieli promocję wartą uwagi, a co najważniejsze spłata kredytu będzie dla nas korzystna.
Odpowiedz
Odpowiedzi tak naprawdę nie ma. Bo cena jednego mieszkania może spaść innego wzrosnąć. Te wskaźniki się wyciaga na podstawie średnich i oczywiście mogą być pomocne. Ale przy konkretnej decyzji i danym mieszkaniu to nie ma się co nimi sugerować. Tylko korzystać z okazji. Ostatnio dobre lublin mieszkania na sprzedaż zostały wystawione na sprzedaż przez dewelopera i tutaj też wszystko zależy od standardu im wyższy tym cena wyższa. Od okolicy.
Odpowiedz
Dokładnie, dziś mieszkanie kosztuje XXXXXX a jutro już może kosztować XXXXX.
Tak więc cięzko odpowiedzieć na te pytanie.
Odpowiedz
Racja, trzeba stale pilnować i patrzeć co ile kosztuje. Bo ceny bardzo szybko się zmieniają.
Odpowiedz
Z doswiadczenia (co prawda nie swojego ale brata) powiem że nie opłaca się czekać, kilka razy sie przymierzali do zaupu a im dłużej zwlekali tym gorsze warunki kredytu otrzymywali a mieszkania drożały.
Odpowiedz
Wiesz najlepiej albo od razu jak CIę zaczyna stać, no chyba, że akurat wybuchł kryzys na rynku nieruchomości to szybko kupujesz natychmiastowo, bo wtedy wiesz, że taniej już dużo nie będzie.
Poza tym opłaca się kupować nowe mieszkania lublin
Prosto od dewelopera
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Iwona
WątkiDataOdpowiedzi