• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta kredytowa - warto ?
Czy warto bawić się w kartę kredytową na dzień dzisiejszy ? Nie lepiej wziąć odpowiedni kredyt, który ma o wiele lepsze warunki ? Kartę trzeba i tak spłacać, jednak minimalne kwoty co prawda są mniejsze niż sam kredyt w tym wypadku. Jak Wy to widzicie ?
Odpowiedz

Ja myślę że warto posiadać kartę kredytową. Pełni ona nieco inną funkcję niż kredyt. Kredyt spłacasz stale, zaś z karty kredytowej mozesz korzytsać w sytuacjach tymczasowych, gdy zabraknie Ci gotówkiSmile
Odpowiedz
Warto korzystać z karty kredytowej.W niektórych bankach przy korzystaniu z karty kredytowej są dodatkowe bonusy jak np w PKO od niedawna jest karta z logo teatru polskiego. Jak płacisz nią za spektakl to zyskujesz 10% rabatu. Poza tym jesli nagle masz pilne wydatki to karta kredytowa jest lepsza niz pozyczka.
Odpowiedz
Karty kredytowe to popularne narzędzie codziennych płatności, które ma nam ułatwić zakupy, a czasem pozwolić na krótki, nieoprocentowany kredyt. Warto jednak pamiętać, że plastikowe pieniądze wydaje się znacznie łatwiej i szybciej od tradycyjnych i spłacać zadłużenie przed upływem okresu bezodsetkowego.
Średnio wynosi on 54 dni, co pozwala łatwo połączyć spłatę kredytu z kolejną wypłatą. Gdyby się to nie udało, warto zapytać o kredyt ratalny w karcie, który pozwala rozłożyć wydatki na niżej oprocentowane raty.
Odpowiedz
moim zdaniem nie warto brać karty kredytowej, bo łatwo wpaść w szał zakupów i w życie na kredycie :/
Odpowiedz
Nie warto. Moim zdaniem jest to naciąganie i żerowanie na klientach.
Odpowiedz
Z jednej strony warto, ale z drugiej trzeba posiadać wewnętrzny rozsądek, żeby tak jak ktoś wspomniał - nie zadłużyć się niepotrzebnie. Ja jestem oszczędną osobą, płacę zwykle gotówką i jestem świadoma ile pieniędzy wydaję.
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem. Generalnie karta to instrument jak każdy inny. Często w internecie nie zapłacisz innym środkiem, jak wynajmujesz za granicą samochód też musisz posiadać (z reguły). Posiadanie i użytkowanie karty nie znaczy, że musisz żyć na kredyt. Każda karta ma okres bezodsetkowy,w którym możesz spłacić transakcję bez naliczania odsetek. Posiadam dwie karty. Jednej z nich, sygma banku naprawdę używam często i za każdą transakcję otrzymuje punkty. Wiadomo każdy bank musi zarobić na produkcie, ale to normalne. Karta jako taka nie jest groźna, groźne mogą byćj edynie przyzwyczajenia :-)
Odpowiedz
Osobiście nie mam karty kredytowej bo moim zdaniem to niepotrzebny przedmiot. Wolę wydawać realne pieniądze niż wirtualne z karty, a później martwić sie o ich spłacenie.
Odpowiedz
Ja osobiście odradzam karty kredytowe, wręcz pozbył bym się jej na pierwszym miejscu, przez nieumiejętne używanie karty można sobie tylko narobić długów. Zresztą w każdej książce o oszczędzaniu to proponują, aby zapanować nad własnymi finansami.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496