• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kara śmierci w Polsce....
#1
http://finansefakty.pl/prawo/miller-kara...da-europy/

Otwieram dyskusję nt. przywrócenia kary śmierci w Polsce.

Jesteście za? Czy może przeciw? Co wy na to?
Odpowiedz

#2
Wątpię, aby w Polsce znów była kara śmierci.

Sam uważam, że coś takiego przydałoby się, ale i tak prawnie to nie przejdzie Smile
Odpowiedz
#3
Przydałaby się kara śmierci u Nas. Kiedyś byłem przeciw ale dziś, to co się dzieje, to jest masakra. Matki które zabijają swoje dzieci, pedofile, gwałciciele - bez nich życie byłoby piękne i państwo nie wydawało by naszych pieniędzy na utrzymanie tych zwyrodnialców we więzieniu!
Odpowiedz
#4
Dużo jest Państw, gdzie jest kara śmierci, choćby Stany Zjednoczone (niektóre stany). Oczywiście tutaj jest kwestia sporna, czy aby na pewno to jest dobre. Kogo krzywdzisz? Czy tego człowieka, czy jego najbliższych? To pierwszy argument, ale z drugiej strony kontrargument, iż taki człowiek po wyjściu z więzienia, lub co gorsza ucieczce, może czynić to samo. Osobiście uważam, że więzienie jest straszniejszą karą. Tutaj pstryk i cię nie ma. W więzieniu, niszczysz się psychicznie.
Odpowiedz
#5
Ja nie jestem za karą śmierci w Polsce. Dlaczego jakiś człowiek ma decydować o takich rzeczach jak skazanie na śmierć? Tak jak nie mamy wpływu na narodziny, tam samo uważam że są to sprawy dla człowieka nie dostępne. Komu i czemu to ma służyć? Tylko jakiejś dziwnej satysfakcji, że np. ten który zabił dziecko, sam nie żyje, ma za swoje itp.? Jak dla mnie to jest bezsensu. Dużo lepiej byłoby zesłać takiego człowieka na jakąś prawdziwą harówkę i ciężkie życie, absolutnie nie mówię tu o siedzeniu w więzieniach, bo wiadomo że to kara żadna. Takiemu człowiekowi potrzebny jest dożywotni wycisk fizyczny i psychiczny.
Odpowiedz
#6
Ja również nie jestem za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce ,budzi to wiele pytań i kontrowersji, według mnie nie jest to kara adekwatna do czynów. Jestem dość zgodny z komentarzem powyżej ,skazany powinien odpracować ciężko i psychiczne ,czyli kara do końca życia i odpokutowanie złych czynów.
Odpowiedz
#7
Kara śmierci w Polsce? Nie wydaje mi się... głownie dlatego, że jakby nie było jesteśmy państwem większościowo katolickim, gdzie Kościół ma sporo do powiedzenia. Wiadomo, że kara śmierci nie godzi się z katolicyzmem i jego założeniami, bo tylko Bóg jest dawcą życia i tylko Bóg może je też zabrać. Ja osobiście przychylam się jednak do tego co napisał majkol, kogo to krzywdzi bardziej, wysłanie człowieka na śmierć, kto bardziej przez to cierpi? Przecież dla takiej osoby jest to tylko chwila, a dla jego rodziny, żony czy dzieci, to jest tragedia na całe życie. Przychylam się też, do tego co napisał len, taki skazany powinien odpokutować ale właśnie w takiej formie odpracowania przede wszystkim fizycznie i psychicznie.
Odpowiedz
#8
Prace w kamieniołomach na rzecz kraju i społeczeństwa, tylko taka kara jest odpowiednia dla skazanych. Kara śmierci to pójście na łatwiznę. Przesiadywanie w więzieniach to też obecnie luksus dla wielu. Jedzenie, tv, siłownia, brak starań o pracę, bo niby po co.
Odpowiedz
#9
Czytałem kiedyś o przypadkach pomyłek , szczególnie w usa. Po kilkunastu latach, zostały odnalezione dowody które świadczyły na niewinność skazanego. I co wtedy. Nie ma opcji - przywróć do życia. Nie jest to najlepsza i najsurowsza kara w obecnym świecie.
Odpowiedz
#10
w niektórych sytuacjach i dla niektórych osób przydałaby sie kara śmierci,może dzięki temu nie dochodziłoby do innych zbrodni,
Odpowiedz
#11
Tak jest. Zagonić do pracy element kryminalny. Niech remontują drogi lokalne, kładą nowe chodniki, zamiatają ulice itp. To by było prawdziwe zadośćuczynienie społeczeństwu za popełnione przestępstwa.
Odpowiedz
#12
W wyjątkowych sytuacjach myślę sobie, że dobrze by było, gdyby kara śmierci została przywrócona. Jednak uważam, że o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby usprawnienie systemu karnego - bo co to znaczy, że wypuszcza się kogoś po 15 latach "za dobre sprawowanie", skoro biestialsko zabił kiedyś człowieka? Taka osoba nie powinna już nigdy wrócić na wolność!!
Odpowiedz
#13
Weźcie pod uwagę, że jeżeli ktoś zostanie skazany np. na 10 lat więzienia - i w tym czasie umrze (choroba, starość, współwięzień z kosą itd) - to tak jakby dostał karę śmierci w odroczeniu na x lat.

Jeżeli nastąpi 'pomyłka' w sądzie - to co za różnica czy człowieka skazali na śmierć i wykonali, czy skazali na 10 lat i zmarł w więzieniu...? i tak się nie da tego odkręcić...

co więcej - jak skażą kogoś na 5 lat, odsiedzi je a potem wyjdzie że był niewinny - to ktoś mu odda te 5 lat?? każda pomyłka jest nieodwracalna, można odszkodowanie człowiekowi czy rodzinie przyznać - ale czasu się nie wróci.

Stąd też jestem za karą śmierci za wykonane z premedytacją, wyjątkowo brutalne, czy wielokrotne (patrz Brejvik w Norwegii odsiadujący parenaście lat za zabicie kilkudziesięciu osób...) morderstwo - oczywiście tylko 100% udowodnione, bez możliwości skazania na śmierć w procesie poszkalowym.
Nie widzę powodu by takich ludzi trzymać w luksusowych więzieniach, płacić za ich wyżywienie i rozrywki, i jeszcze czytać potem wywiady czy ich ksiązki ze wspomnieniami.
Odpowiedz
#14
Myślę, że w Polsce nie będzie już kary śmierci. Jesteśmy za bardzo katolickim krajem, żeby coś takiego przeszło i kościół na pewno na to nie pozwoli. Myślę jednak, że przestępcy nie powinni mieć w więzieniach tak dobrze jak mają. Powinno wprowadzić się ciężkie roboty i o wiele więcej ograniczeń. A tak morderca, jeżeli oczywiście nie został wybroniony przez dobrego adwokata, żyje sobie często jak król.
Odpowiedz
#15
Zgadzam się z Lisicą! Myślę, że w Polsce raczej jest to nierealne, przynajmniej na chwilę obecną. Osobiście uważam, że kara śmierci powinna być ale tylko i wyłącznie w wyjątkowych przypadkach np. ludobójstwo. Po za tym zdecydowanie należy zaostrzyć prawo w kwestii gwałtów, czy pedofilii, ale moim zdaniem kara śmierci powinna być całkowitą ostatecznością.
Odpowiedz
#16
Zgadzam się z Kratką odnośnie gwałtów. Moim zdaniem kary za to przestępstwo są zbyt pobłażliwe. Jak ktoś ma dobrego adwokata, to może nawet dostać wyrok w zawieszeniu, a to jest już niezła przesada.
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika skoczuś
WątkiDataOdpowiedzi
Nasze zarobki gonią zachodnioeuropejskie10.01.2012, 19:0210
Skandal korupcyjny w łupkach10.01.2012, 17:542
Merkel i Sarkozy chcą walczyć z bezrobociem kosztem funduszy strukturalnych10.01.2012, 17:530
Reklama naklejkowa :D28.12.2011, 22:1822
Onet Kontekst zarabianie, opinie, komentarze27.12.2011, 18:375
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom