• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie wybrać studia ?
Jak doradzić naszej młodzieży, aby się już nie łudzili, że jeśli skończą oblegane i popularne w tym momencie kierunki to dostaną ciepłą posadkę i wysoko-płatną pracę. Jakie studia będą strzałem w dziesiątkę w najbliższych latach ?
Odpowiedz

Wybierz studia które ci odpowiadają i po których łatwo znajdziesz pracę dlatego sprawdz stronę : kierunki.net/lupa Kierunki pod lupą to dokładne opisy tego jak się studiuje na konkretnym kierunku na konkretnej uczelni.
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepiej iść na studia związane z informatyką, teraz wszystko jest skomputeryzowane wszędzie potrzebują wykwalifikowanych informatyków. A wiem że informatyk zarabia dosyć sporoWink
Odpowiedz
Studia najlepiej techniczne, specjalistyczne. Ale przede wszystkim takie, które interesują, ciekawią Smile Najwazniejsze to solidne zdobywanie wiedzy, dużo pracy własnej, a nie tylko myślenie o dyplomie - to dziś zbędny papierek. Liczy się tylko wiedza, którą praktycznie można wykorzystać.
Odpowiedz
 Podziękowali: Zema
Świetnie podsumowane, system edukacji w Polsce jest tragiczny pod względem jednego po ukończeniu studiów człowiek nic nie umie Smile zero przygotowania do prawdziwego życia i zdobywania upragnionej pracy, różnie to bywa, ale ja pamiętam takie odczucia, większość wiedzy jest nieprzydatna w realiach. A wy co o tym sądzicie ?
Odpowiedz
Również jestem zdania, że warto iść na kierunek, który nas interesuje. I nasze umiejętności i wiedza po ukończeniu takich studiów w dużej mierze zależą od naszego zaangażowania. Ciekawe kierunki studiów związanych z biznesem można znaleźć na http://www.uth.edu.pl , jeśli ktoś byłby zainteresowany studiami podyplomowymi Smile
Odpowiedz
Myślę, że nie warto wybierać kierunku tylko pod kątem tego, co oferuje nam teraz rynek, bo to bardzo szybko może ulec zmianie. wybierzmy to, co nas interesuje i po prostu bądźmy w tym najlepsiSmile
Odpowiedz
Moim zdaniem warto się kształcić w zakresie biznes i zarządzania firmą. Wciąż są potrzebni specjaliści w tej dziedzinie, jest wiele możliwości na zrobienie kariery.

Celowałbym w specjalność zarządzanie firmą, taki kierunek jest na Wyższej Szkole Bankowej, np. w Bydgoszczy http://www.wsb.pl/bydgoszcz/kandydaci/st...anie-firma
Według mnie warto przy tym pomyśleć o własnej firmie. To kierunek dla osób przedsiębiorczych myślących o własnym biznesie.
Odpowiedz
Jestem w tym momencie że najlepiej iść na studia związane a jakiś sposób z nowoczesną technologią. Nie dać się jednak ukryć że najlepsze kierunki to stomatologia lub kierunki na uczelniach medycznych, można również zostać inżynierem Smile Stare zawody powoli się wypalają, to już nie te czasy gdzie człowiek pracował w jednej firmie, teraz naprawdę trzeba najlepiej się kształcić w różnych kierunkach.
Odpowiedz
Studia po których można zostać komornikiem.
Odpowiedz
nie ma studiów po których na pewno się znajdzie prace, ważne żeby uczyć się tego co się lubi i potem znaleźć sposób jak zacząć na tym zarabiać Smile
Odpowiedz
Otóż to. Studia-praca, w dzisiejszych czasach niewiele mają ze sobą wspólnego...
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Dokładnie mam identyczne zdanie, to nie te czasy już, mgr = magazynier , tak żartobliwie czasami śmiejemy ze znajomymi Smile
Odpowiedz
trzeba wybrać kierunek studiów zgodny z naszymi zaintersowaniami lub pasją. Jak już wspomnieli moi przedmówcy nie ma teraz studiów po których jest gwarantowana praca więc jak się uczyć to czegoś co nam się podoba
Odpowiedz
Wciąż mówi się o tym, że dobrze jest pójść na medycynę, albo prawo. Przez to, że wiele osób tak myśli, coraz trudniej znaleźć po takich kierunkach pracę. Właściwie przyłączę swój głos do przedmówców. Najlepiej uczyć się czegoś co jest dla nas interesujące i tak niewiele osób pracuje w zawodzie.
Wszystkich posiadających negatywne wpisy w BIK, zapraszam na czyszczenie biku :).
Odpowiedz
Po informatyce na pewno jest praca. Najgorzej jest chyba po turystyce, budownictwie i humanistyce.
Odpowiedz
 Podziękowali: Moderator
nie do końca sie zgodzę, po studiach humanistycznych też można znaleźc fajną pracę, ale rzeczywiście po informatyce jest z pewnością łatwiej.
Odpowiedz
pamiętajcie że najwazniejsze żeby ktoś sie nadawał do tego
Odpowiedz
Teraz wraca moda na szkoły zawodowe i myślę że to najlepsze rozwiązanie dla młodych osób.
Odpowiedz
Informatyka, marketing i zarządzanie, wszystko co związane z biznesem (analityk biznesowy itd.) i działaniem w sieci. Tak to widzę Wink
Odpowiedz
Komputerowcy ogólnie biorąc nie narzekają na brak pracy i płacy Smile
Odpowiedz
Kategoria IT bo później ma się chyba najlepiej płatne etaty, nowe technologie, robotyka.
Odpowiedz
Na pewno po ukończeniu studiów, nie możemy mieć 100 procentowej pewności, że będziemy pracować w zawodzie, bo nigdy nie ma takiej gwarancji. Nie mniej jednak w wiedzę należy inwestować, ponieważ później można nam ona przynieść spory zysk. Jeżeli zarejestrujemy się jako specjaliści na platformie http://getsmarter.eu/pl/ , mamy możliwość organizowania płatnych szkoleń, a także zbudowania swojej marki, co na pewno w przyszłości zaowocuje.
Odpowiedz
najlepiej to siąść i płakać że nic nie ma sensu. Jeśli ktoś skończy swoją edukacje na szkole podstawowej lub gimanzjum to nie wydaje mi się żeby miał szanse na dobrze płatną pracę. Obecne czasy wymagają ciągłego rozwoju i zdobywania nowej wiedzy bo niestety technika idzie do przodu
Odpowiedz
dokładnie trzeba się rozwijać, kształcić. Inaczej to inni Ciebie wyprzedzą. Osobiście podjąłem decyzję i poszedłem na logistykę na WSB. Zobaczymy jak będzie. Pracuje na magazynie więc będzie to owocna nauka. Mam nadzieje.
Odpowiedz
Z tego co wiem nawet po studiach ciężko w tym kraju znaleźć pracę. Czy ktoś skończył podstawówkę czy studia to nie ma znaczenia, bo i tak zaczniesz od najniższej krajowej, bez doświadczenia zawodowego nie znajdziesz dobrze płatnej pracy.
Odpowiedz
Dokładnie mgr jest już za dużo w naszym kraju, szczególnie widać to po polonistach którzy nie mogą znaleźć pracy.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Adamo
WątkiDataOdpowiedzi
Gdzie teraz oszczędzać?11.12.2013, 12:0910
Ile kosztuje budowa domu?11.12.2013, 12:055
ile może dorobić emeryt04.11.2013, 20:131
Jak zbadać konkurencje i swój pomysł na biznes15.10.2013, 19:405
Pomysł na biznes - myjnia parowa08.10.2013, 22:2916

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom