• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie opłaty związane z korepetycjami ?
Wiadomo, że korepetycji udziela wiele osób. Ciekawi mnie ile kosztują opłaty związane z założeniem i prowadzeniem jednoosobowej działalności gospodarczej związanej właśnie ze świadczeniem korepetycji. Stawki za godzinę nauki są bardzo zróżnicowane dlatego ciekawie mnie ta informacja.
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz

Pierwsze dwa lata to obniżony ZUS, który wiąże się z opłatą w wysokości około 350zł miesięcznie. Do tego dochodzi opłata za usługi księgowe (no chyba, że sami prowadzimy swoją księgowość), czyli około 150zł wzwyż. Reszta zależy już od samej działalności i czy materiały dostarczamy naszym uczniom sami, czy kupują je sobie indywidualnie.
Odpowiedz
Z tego co ja się orientują to preferencyjny ZUS wynosi więcej niż 350 złotych, ale faktycznie do tego jeszcze trzeba dodać kwestię wynagrodzenia dla biura rachunkowego
Odpowiedz
Jeśli jesteś jednoosobową firmą, to możesz spróbować prowadzić swoją księgowość samodzielnie. Oczywiście na początku konieczna będzie pomoc księgowego lub biura rachunkowego, ale wystawianie faktur i rozliczanie podatków to nic skomplikowanego, jeśli sam się zatrudniasz. Inna sprawa to kwota, jaką będziesz pobierać za udzielanie lekcji. Musisz pamiętać o składkach, więc zastanów się, jaka kwota będzie dla ciebie opłacalna, ile ci zostanie po odliczeniu wszystkich opłat, no i oczywiście jaka cena będzie atrakcyjna dla kursantów. Możesz np. prowadzić zajęcia w grupach 3-4 osobowych. Jeśli rodzice się skrzykną, to się okaże, że kwota za godzinę będzie niższa, a ty więcej zarobisz. Powodzenia!

Sygnatura
Odpowiedz
Jeśli chodzi o korepetycje, to na pewno trzeba podkreślić, że jest to bardzo opłacalny biznes, o ile ktoś jest dobrym korepetytorem.
Odpowiedz
Obniżony ZUS kiedyś się skończy i wszelkie kalkulacje kosztów należy robić dla pełnej kwoty. Bo po 2 latach może okazać się że przejście na pełny ZUS zabije naszą firmę.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Na pewno w grę wchodzą dojazdy do klienta (jeśli przewidujesz), zakup książek, z których będziesz korzystać oraz ksero dla uczniów (jeśli będzie konieczne). Z pewnością przyda się dobry komputer i być może jakiś sprzęt - np. głośnik do komputera, jeśli zamierzasz wykorzystywać nagrania audio lub wideo. Wiele zależy od tego, z jakiego przedmiotu udzielasz korepetycji, ale koszty są dosyć niskie, poza tymi początkowymi. Powodzenia!
Odpowiedz
Myślę, że na początku prowadzenie takiej działalności przy ZUS-ie 350zł interes by się opłacał. Gorzej jak miną dwa lata i trzeba będzie płacić więcej. Nie wiem ilu korepetycji dziennie można udzielać skoro odbywają się one głównie popołudniami.
Odpowiedz
To jeszcze kwastia stawki, znam kilka osób które biorą po 60zł/h a nawet takich którzy mają po 100zł/h. Wtedy nawet przy małej liczbie godzin zarobek jest godziwy. Ale większość łączy pracę na etacie z korepetycjami, wtedy to ma większy sens, bo koszty działalności to tylko zus zdrowotne.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
Też sądzę, że większy sens jest gdy korepetycje to dodatkowy zarobek
Odpowiedz
Koszty podziel na stałe i zmienne. ZUS, biuro, podatki od dochodu, czy obrotu, jaka forma opodatkowania. Do tego zmienne koszty dojazdu do ucznia, czy własny lokal, materiały edukacyjne.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika dirtu
WątkiDataOdpowiedzi
kurier rowerowy - ciekawy pomysł na biznes23.01.2013, 09:3625
Jaki serwer pod sklep ?22.01.2013, 23:1929
Kredyt na działkę i dom22.01.2013, 22:598
Hop lokata w Inteligo22.01.2013, 22:581
Skup złomu09.01.2013, 09:284

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom