• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak znaleźć dobrą niszę na Allegro
Witajcie zastanawiam się nad dodatkowym zarobkiem na allegro, więc mam pytanie jak znaleźć dobrą niszę, jak sprawdzić co sprzedaje się najlepiej?
Odpowiedz

musisz poprzeglądać kategorie i posprawdzać według popularności, poprzeglądać archiwum allegro które przedmioty najchętniej się sprzedawały. Sprawdzić sezonowość w sprzedaży.
Odpowiedz
Dobrym pomysłem jest śledzenie zagranicznych trendów. Z reguły do nas wszystko dociera nieco później, a Ty możesz być pierwszy Smile. Przykład? Sklepy na allegro, które jako pierwsze sprzedawały gugumki (chyba tak to się zwało), gumowe bransoletki o różnych kształtach. Trend wypatrzony na rękach zagranicznych gwiazd, szybko zrobił się na to bum na allegro. W hurtowni lub u chińczyka śmiesznie tanie, a na allegro po kilka złotych Smile. Oczywiście to tylko przykład.
Odpowiedz
 Podziękowali: wisienka , Zema
Bardzo przydatne informacje i to w zasadzie sprawdza się nie tylko na allegro, jeśli chodzi o internet to widać jak wiele portali jest skopiowanych żywcem z zagranicy nie wspomnę już o telewizji tam każdy program to prawie kopia z Usa lub innej lokalizacji. Jak kolega wyżej powiedział obserwacja to podstawa Smile możesz też poprzeglądać inne serwisy aukcyjne takie jak np ebay
Odpowiedz
Handel samochodami to nadal dobry biznes. Do allegro, dodaj płatne od niedawna olx i kilka bezpłatnych portali z ogłoszeniami np. Sprzedajemy.pl i masz sieć ogłoszeń, również dostępną dla zagranicy. Jako niszę zacznij sprowadzać auta firmowe z licytacji komorniczych, myślę, o zachodnich, może z Francji.
Odpowiedz
Możesz np. sprawdzić co chętnie kupuje się na takich stronach jak alibaba lub amazon, co teraz chętnie ludzie kupują. Jak wyżej często wiele rzeczy dociera do nas z opóźnieniem i tu można szukać niszy.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Trzeba poświęcić trochę czasu na analizę takich statystyk, podpatrzeć strony zagraniczne.
Odpowiedz
(27.05.2015, 20:44)john78 napisał(a):  Trzeba poświęcić trochę czasu na analizę takich statystyk, podpatrzeć strony zagraniczne.

Zgadzam się z przedmówcą , trzeba poświęcić trochę cennego czasu by wypatrzyć coś interesującego.
Odpowiedz
Znacie może jakieś znane narzędzia lub strony dzięki którym możemy sprawdzić dokładnie statystyki sprzedawanych produktów na allegro, kiedyś coś takiego widziałem ale nie mogę sobie przypomnieć i tego znaleźć :/
Odpowiedz
[quote pid='8060' dateline='1435308953']
Zerknij na google trends i planer słów kluczowych - łatwo wtedy widać, czego ludzie najczęściej szukają. 
[/quote]
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zenek
WątkiDataOdpowiedzi
Jak się wam żyje w Polsce ?29.10.2013, 12:417

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom