• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak założyć sklep akwarystyczny
Witam od niedawna coraz poważniej zastanawiam się nad założeniem sklepu akwarystycznego online jak i stacjonarnego ,wiem jak zabrać się za założenie firmy, nie wiem ogólnie taki pomysł wypali, jak myślicie jest popyta na takie artykuły np akwarystyczne,nie wiem jak zbadać konkurencje ?
Odpowiedz

Proszę podaj więcej szczegółów.Gdzie mieszkasz, a jakim miejscu chcesz umiejscowić swój sklep,co pierwsze planujesz sklep stacjonarny, a dopiero później online.
Odpowiedz
Możesz poszukać jakiegoś programu partnerskiego do istniejącego już sklepu akwarystycznego. W ten sposób badałbyś ruch, popyt i rynek, nie inwestując na razie własnej kasy.

Zacznij od tego na czym najbardziej się znasz z akwarystyki i rozwijaj tę niszę.
Odpowiedz
poszukaj jaka jest konkurencja, możesz np. wpisać w google, skorzystać z panoramy firm, rozejrzeć się po okolicy. Potem kupujesz sprzęt i sprzedajesz. Pamiętaj o "papierkowej" robocie bo ze wszystkiego musisz się rozliczyć. Moja rada- skorzystaj z programu Varico bo pomaga prowadzić księgowość w małych i średnich firmach.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że z samego sklepu zbyt dużych pieniędzy nie będzie choć pomysł jest ciekawy. No i przesyłanie zimą ciepłolubnych ryb pocztą nie za bardzo jest możliwe. Według mnie lepszy byłby sklep połączony z hodowlą np. kilku gatunków. Jest u mnie w mieście od kilku lat i całkiem nieźle sobie radzi.
Odpowiedz
Masz dostateczne wiadomości, żeby prowadzić doś specyficzna działąlność handlową, to wystarczy skuteczna reklama
Odpowiedz
Można też pomyśleć o czymś w rodzaju hurtowni, a nie tylko o sprzedaży detalicznej. Samo wyposażenie będzie droższe, ale i zyski z pewnością wyższe. Za to lokal na hurtownię nie musi być zbyt wykwintny to w tym wypadku da się sporo zaoszczędzić. Dobrze jest też sprzedawać jednocześnie rośliny do akwariów i pokarmy dla ryb.
Odpowiedz
Kiedyś akwarystyka była bardzo popularna, mnóstwo dzieci i dorosłych posiadało akwaria w domach. Dziś wygląda to nieco gorzej, zatem i popyt na artykuły akwarystyczne jest mniejszy. Najtrudniej wygląda pewnie sytuacja z zaopatrzeniem w dobrej jakości "żywy towar". Można kupować go na giełdzie lub od hodowców. Jakość jest jednak bardzo ważna, bo nasze rybki mogą po prostu krótko pożyć i przynieść straty.
Odpowiedz
Fakt, że akwarystyka nie jest już tak popularna jak kiedyś głównie z powodu cen prądu, ale połączenie sklepu stacjonarnego z internetowym powinno zwiększyć napływ klientów.
Odpowiedz
To prawda. Handel konsekwentnie przesuwa się w kierunku internetu. Szerszy rynek zbytu, tańsze artykuły. To może przynieść pożądane efekty.
Odpowiedz
Akwarystyka to ciężki temat teraz, sam jestem pasjonatem tego hobby i widzę jak sklepy sobie nie radzą, niewiem czym jest to spowodowane ale jest mniejsze zainteresowanie. Zbadaj rynek w sowim mieście może bardziej będzie Ci si opłacać hodowla jakiegoś gatunku ryby. Popatrz jak to wygląda na allegro. Osobiście na Twoim miejscu zaczął bym biznes na allegro i tam się rozejrzał jak schodzi towar.
Odpowiedz
Moim zdaniem też warto zacząć od Allegro - po pierwsze zorientujesz się w w zapotrzebowaniu, a po drugie będziesz miał już klientów na start
Odpowiedz
A poza tym korzystając z allegro ponosimy mniejsze koszty. Nie trzeba płacić za wynajem lokalu itp. Internet jest przyszłością handlu, więc warto szukać możliwości w tym właśnie kierunku.
Odpowiedz
To fakt, aczkolwiek jeśli się jest pewnym, że uda się rozkręcić stacjonarny biznes to też warto nad tym pomyśleć
Odpowiedz
Masz doświadczenie w temacie, klienci często nie maja pojęcia o akwarystyce. Zapoznaj się z oferta hurtową zakupu i porównaj z cenami konkurencji, będziesz wiedział jaka to marża. Do takiego sklepu to dodaj ofertę pokarmów dla psów i kotów.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika AdamM
WątkiDataOdpowiedzi
Jak zmienic numer telefonu w mBanku09.02.2013, 21:208
Jakie biuro rachunkowe23.11.2012, 22:0034

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom