• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak założyć firmę
Planuje w najbliższym czasie otworzyć działalność gospodarczą i chciałbym dopytać jak to teraz wygląda, wiem że informacji jest bardzo dużo w internecie, ale nie wszystkie są aktualne, dlatego właśnie chciałem zaczerpnąć świeżych informacji jak założyć firmę według aktualnych przepisów.
Napiszcie proszę w punktach od czego mam zacząć bo trochę się już w tym pogubiłem.
Słyszałem również że modne jest zakładanie firmy przez internet. Co o tym sądzicie?
Odpowiedz

No właśnie, ja też się nad tym ostatnio zastanawiałam. To wcale nie jest takie proste z tym zakładaniem firmy. Czy jest w okolicy jakieś doradztwo.
Odpowiedz
Założenie firmy jest bardzo proste. Jeżeli to sprawia problem, to może lepiej zastanowić się czy z prowadzeniem tej firmy dacie sobie radę?
Dla chętnych film instruktażowy:
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Witajcie, w najbliższym czasie postaram się opisać bardzo szczegółowo etapy zakładania firmy, już w tym momencie możecie przeczytać artykuł zawierający podstawy które na pewno się przydadzą.

>>> Jak założyć firmę? Podstawy prowadzenia działalności gospodarczej.
Odpowiedz
Samo zakładanie firmy to nic skomplikowanego. Trzeba zgłosić działalność w Urzędzie przede wszystkim i firma już działa Wink Więcej formalności wiąże się z innymi kwestiami związanymi z podatkami, zdobyciem odpowiednich pozwoleń (w zależności od dziedziny), pozyskaniem funduszy unijnych czy dotacji z UP.
Odpowiedz
Jeśli już wiemy, co to będzie za biznes, gdzie będzie działał i co ważniejsze, mamy fundusze na jego rozkręcenie to samo formalne założenie nie wydaje się być dużym problemem. Jest to niestety czasochłonne, ponieważ na wydanie wszystkich numerów, zaświadczeń itd. czasami trzeba czekać nawet do miesiąca czasu. W sieci jest wiele poradników o tym jak krok po kroku założyć firmę i gdzie konkretnie się udać, a w ostateczności skorzystać można z pomocy specjalisty.
Odpowiedz
Można skorzystać z wielu opcji przy założeniu firmy. Nie są one trudne do wybrania. Internet jak najbardziej, łatwość rejestracji i szybkość to dzisiaj się liczy.
Odpowiedz
Wybierz opcje rejestracji przez internet jak jesteś z tym obeznany jak nie to niestety wizyta w urzędzie ale można tak to załatwić że zrobisz to w ramach jednego okienka. To i tak lepiej niż kiedyś gdy do województwa trzeba było jechać po Regon, do zusu i skarbówki - aby założyć firmę.
Odpowiedz
Jeśli już to nie zakładaj działalności w Polsce. Uważam to za bzdurę. Dlaczego? Przede wszystkim tutaj mamy chore koszty. Jeśli działalność w Polsce to przede wszystkim z optymalizacją unijną, chodzi mi o schemat Pawła Kurnika. Zakładasz spółkę w UK, przedstawicielstwo w Polsce. Wtedy da radę oszczędzić jakieś 15 tysięcy na zusach i podatkach.
Odpowiedz
Ostatnio czytałem artykuł na temat zakładania własnej firmy przez internet, podobno jest to już możliwe.
Odpowiedz
Firmy przez internet? To pisze jakiś automat, czy co? Nie ma czegoś takiego, ale faktycznie można prowadzić firmę w Anglii, działając z Polski. Tutaj zostało to opisane - dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10 Polska księgowość, angielskie podatki. Do tego dochodzi dwa razy niższy ZUS, 50 tysięcy kwoty wolnej, 180 tysięcy zwolnione z podatku od dywidendy. A co najważniejsze - cały schemat jest w 100% zgodny z prawem UE!
Odpowiedz
Z zAŁOŻENIEM FIRMY POCZEKAJ DO KOŃCA ROKU. Nowy budżet UE przewiduje aktywizację bezrobotnych i przekazanie pieniędzy na rozwoj małej przedsiębiorczości. Można bezzwrotnie pozyskać dodatkowe fundusze, więc jest się o co być
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcami - jak zakładać firmę to za granicą. W Polsce wciąż nie rozumieją, że ludziom przedsiębiorczym trzeba ułatwiać życie, bo to oni generują wpływy do budżetu i dają miejsca pracy. Na starcie masz tyle opłat i załatwiania, że możesz się poddać. Poza tym zgadzam się z Bokkerem, poszukaj korzystnego wsparcia z UE. I tak musisz spełniać ich normy, więc czemu nie skorzystać z pomocy?
Odpowiedz
Niestety w Polsce nasi ustawodawcy ciągle starają się utrudnić życie przedsiębiorcy, ale czy od razu zakładać firmę za granicą? Samo zakładanie firmy nie jest aż tak skomplikowane aktualnie wystarczy jedna wizyta w urzędzie. Wiem, że chcesz założyć działalność gospodarczą może zainteresuje Cię artykuł pt. polka-w-organizacji.pl/category/jak-zalozyc-spolke-z-ograniczona-odpowiedzialnoscia "Jak założyć spółkę z o.o." Tam znajdziesz informacje jakie dokumenty są niezbędne do założenia spółki. Życzę miłej lektury.
Odpowiedz
Jakie koszty wiążą się jednoosobową firmą bez lokalu oraz niskim zarobkiem?
Największa w Polsce baza pytań testowych (4000 pytań) z zagadnień prawnych wymaganych na egzaminie na licencję maklera papierów wartościowych www.arslege.pl/maklers
Odpowiedz
Zdecydowanie UK, nie Polska, przynajmniej formalnie. Pracując na schemacie Pawła Kurnika oszczędzamy rocznie te 15 tysięcy. Aż trudno uwierzyć, że u nich kwota wolna to 50k, zus jest dwa razy niższy niż u nas. Skoro metoda jest w pełni zgodna z prawem Unii to wiadome jest, że każdy chętnie będzie z tego korzystał, bo czemu nie?
Odpowiedz
Żeby firma mogła funkcjonować, musisz mieć NIP i Regon. Z tego co się orientuje, od grudnia tego roku numery wydawane są znacznie szybciej, niż odbywało się to do tej pory. Więcej informacji możesz znaleźć w artykule na ten temat https://www.ppg24.pl/otworz-firme-w-7-dni,188.html . Nie jestem do końca przekonany, czy działalność poza granicami Polski jest aż tak opłacalna. Chcąc rozpocząć działania w naszym kraju, warto dowiedzieć się czy spełnia się warunki na dofinansowania - to zawsze lepszy start.
Odpowiedz
Żeby założyć firmę to trzeba mieć za co Smile Malo kto dysponuje środkami takimi, żeby nie musiał brać kredytu... jak zaczynaliśmy z moja firmą, to konieczny był kredyt i wzieliśmy w Idea Bank. Spłaca się dobrze, więc być może ne będziemy jedną z tych firm, które się w większości. A większość firm upada po pierwszym roku działalności. Generalnie nie bójcie się kredytów... trzeba poczytać, pochodzić do banku, żeby wybrać najllepiej ale warto Wink
Odpowiedz
Zakładając firmę w formie spółki z o.o. to spółka dostaje kredyt. Więc jeśli nie macie zdolności kredytowej to dobrym pomysłem jest zakup spółki ze zdolnością kredytową. Jest to coraz częściej wykorzystywany sposób finansowania działalności
Odpowiedz
Tak po prawdzie to samo założenie firmy trudne nie jest, ale cała reszta to już inna sprawa...
Odpowiedz
Ja osobiście zakładając firmę korzystałem ze strony internetowej https://www.ifirma.pl/wlasna-firma/rejestracja-firmy. Założyłem szybko, sprawnie, w jeden dzień. Polecam serdecznie, wszystko wymienione jest krok po kroku i nie będziecie na pewno mieli problemów. Swoją drogą na tej samej stronie internetowej znajdziecie również generator wniosków CEIDG-1, który również się sprawdzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Daniel W.
Odpowiedz
Założenie firmy nie wymaga niby wielkich zdolności, ale wybór opodatkowania i sposobów rozliczania nie zawsze jest oczywisty. Sporo różnych firm oferuje pomoc w tego typu działaniu. Już gdzieś widziałam podobny temat na forum. Wink Wiem, że w Tax Care można taką rzecz załatwić za małe pieniądze i bez stania w urzędach.
Odpowiedz
No ale żeby firma działała to trzeba mieć o tym pojęcie.
Odpowiedz
Co do działania firmy, to według mnie jasne, że trzeba mieć pojęcie o tym co się robi. Mi chodziło o ułatwienia z jakich można skorzystać przy założeniu działalności, jak choćby najlepsza forma opodatkowania i rozliczania.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika zenita
WątkiDataOdpowiedzi