• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zaczyąć? Sklep, czy nie?
Jak uważacie, czy rozpoczynając sprzedaż w internecie towarów, warto od razu zakładać sklep internetowy? Czy może zacząć od sprzedaży na allegro np. ?
Odpowiedz

Sprzedaży na allegro Wink Później załóż własny sklep internetowy i dawaj w portfoliu firmy, że sprzedałeś wiele przez Allegro i masz zadowolonych klientów! Smile
Odpowiedz
Sklep internetowy, aby mieć klientów trzeba pozycjonować, a to kosztuje. A na allegro tego nie trzebaWink
Odpowiedz
Myślę, że najlepiej jest rozpocząć od założenia własnej firmy, później po jej założeniu zweryfikować konto na allegro i dodać znaczek "firma", to wpłynie na ilość sprzedanych rzeczy, a przy okazji można zbierać powoli fundusze na sklep. Wink
Odpowiedz
Tylko wiele osób zapomina o prowizjach na allegro, które nie rzadko wychodzą naprawdę bardzo kujące w serce.

Ja bym zaczynał i tu i tu. Allegro wykorzystujesz jako formę reklamy (pmiętaj tylko że nie mozna linków do strony umieszczac), ale są inne sposoby poczytaj w necie. Trzeba zrobić wszystko żeby jak najwięcej klientów korzystało ze sklepu, zamiast allegro. To dla ciebie czysty zysk.
Odpowiedz
Na allegro jest wiele sklepów, które jakotakiego sklepu internetowego nie posiadają. Myślę ze to jest dobra droga.
Odpowiedz
I płać prozwizje? Przecież to czysty zysk! Ostatnio robiłem z help desk w sklepie internetowym, i za wcale nie tak wielki obrót przez allegro srednio ok 2000zł dziennie przechodził... spokojnie widziałem prowizje w granicach 1500zł.

Całe szczęscie był też sklep internetowy, i tam już sie nie płaci takich pierdół.
Odpowiedz
Przecież przy sklepie, musisz płacić za wykonanie, za serwer, za domenę. To też kosztuję.
Odpowiedz
Jest jeszcze tablica i podobne serwisy ale też zaczął bym od allegro.
Odpowiedz
Na allegro odpadają dość wysokie koszty promocji sklepu ale konkurencja też jest duża. Sprzedając towary w sieci warto korzystać ze wszystkich możliwych źródeł sprzedaży.
Polecam: Buty robocze

Odpowiedz
Jeśli to Twój debiut, zacznij od allegro. Koszty jakie wtedy poniesiesz są naprawdę niewielkie, a będziesz mógł się przekonać, czy jest zapotrzebowanie na Twój produkt, jakie są jego ceny, czego wymagają klienci. Wejdziesz w specyfikę tego biznesu i łatwiej będzie Ci wystartować ze sklepem. A gdy już go założysz, nie rezygnuj z allegro, bo warto bazować na pozyskanych tam pozytywnych opiniach i zdobytej bazie klientów.
Odpowiedz
 Podziękowali: len
zgadzam się z przedmówcą, lepiej spróbować na allegro i innych platformach do sprzedaży jak allego, ebay, aukcjusz, świstak, webaukcje, teneo, aukcjefm rozeznać się trochę w naszej niszy,a mniejszymi krokami do celu, lepsze to niż narażać się od razu na duże koszty.

Big Grin
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika kolargol
WątkiDataOdpowiedzi
Alior Bank - lokata 7,5% na 100 dni12.09.2011, 14:413
Wykonam marketing szeptany dla Twojej strony!12.09.2011, 14:292

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom