• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak stworzyć maszynkę generującą przyzwoity dochód pasywny?
No właśnie... jakie wg. Was są sposoby, by osiągać dochód pasywny, czyli taki, bez naszej wielkiej ingerencji?

Portale, gdzie użytkownicy wysyłają SMS-y ?
Odpowiedz

Mam na oku kilka projektów, jak i już w niektórych z nich uczestniczę, które opierają się na zarabianiu pasywnym. Na początku trzeba poświęcić sporo czasu na pracę, ale później tej pracy będzie coraz mnie, a więcej pieniędzy. Jeśli jesteś zainteresowany, napisz do mnie na e-mail: pawciopr@gmail.com
Odpowiedz
To tak nie działa, że nic nie robisz i masz kasę. Zwykle na początku trzeba włożyć kupę pracy w projekt. I po pewnym czasie może on generować pasywny dochód.

Za co się brac w internecie? Za wszystko co tworzą użytkownicy. Takie strony na których sami są sobie treścią. Widzisz i tu pojawia się problem bo trzeba miec dobry pomysł i szczescie. np takie NK czy Facebook.
Odpowiedz
@end czy facebook przynosi dochod pasywny? nie byl bym tego taki pewien. Zobacz ile ludzi pracuje przy tym.
Odpowiedz
Może i pracują, nie mniej to ostatnio bardziej irytuje użytkowników niż zachęca (ciągłe zmiany). Sam pomysłodawca nic własciwie robić nie musi, co nie znaczy że nie robi.
Odpowiedz
To zalezy co rozumiemy poprzez dochód pasywny. Dla mnie jest to zarobek w który nie muszę ingerować, nikogo zatrudniać, kontrolować itp. W tej kategorii facebook nie pasuję.
Odpowiedz
Własciwie masz racje, w takich kategoriach z całą pewnością muszę się zgodzić.
Odpowiedz
Jak dla mnie to nie ma innych kategorii, albo coś jest pasywne albo nie i koniec.
Odpowiedz
Nie no proszę cię, czy jeżeli ktoś ma udziały w firmie stworzonej przez niego, i popija drinki na plaży, bo wszystkim zajmują się prezesi itp. To to nie jest pasywny dochód?
Odpowiedz
Mój program na dochód pasywny w ogólnym zarysie jest następujący.
Zanim napisze nieco szczegółów chciałbym zaznaczyć kilka istotnych rzeczy. Bardzo częśto mówi się o zbudowaniu dochodu pasywnego w oparciu o biznes MLM. Niestety, to nie jest tak do końca. Owszem, w pewnym momencie może tak być, że pracujesz tyle co nic, a dochód masz całkiem pokaźny. Ale z punktu widzenia dochodu pasywnego są to wszystkie jaja w jednym koszyku. Firmy MLM niestety również czasami upadają. Ale ...
Sieć MLM jest bardzo dobrą metodą na zgromadzenie pierwotnego kapitału. W ten właśnie sposób podszedłem do tej sprawy. A więc, tak wygląda ten mój sposób na DP:
  1. W Polsce odnawia działalność pewna firma MLM, która wg mnie bardzo dobrze pasuje do w miarę szybkiego zdobycia dochodu pasywnego. A konkretnie chodzi o to, że pozwala dość szybko i nawet łatwo zdobyć kapitał, na którym zbuduje się prawdziwy dochód pasywny. Nie chcę teraz podawać szczegóły oferty (najwyżej zainteresowanym osobiście), ale w skrócie powiem, że w tej firmie każdy partner z Twojej sieci, niezależnie czy polecony osobiście czy też polecony przez poleconych i ich poleconych itd., daje Ci miesięcznie minimum 10 euro dochodu.
    Najbardziej opłacalne jest pozyskanie do pierwszej linii minimum 4 osoby. Jak dobrze się przyłożysz, to 1 osobę tygodniowo pozyskasz bez większych problemów. Choćby ze względu na ofertę produktową firmy. Działając w takim trybie powiedzmy 3 miesiące, a potem jedynie pomagając swoim poleconym, po roku masz w sieci około 1100 osób. Mając od każdej osoby 10 ? dochodu miesięcznie wyjdzie Ci 11000?, albo 45000 PLN. Nawet jak wydasz na życie 15000 zł, to 30000 masz do zainwestowania. Gdzie inwestować?
  2. Od ponad roku na rynku polskim działa firma oferująca Polakom możliwość inwestowania w niemieckie i nie tylko domy spokojnej starości. Jej oferta jest tak skonstruowana, że z 30000 tam zainwestowanych wypłacają 300 zł miesięcznie przez 10 lat. A wraz z ostatnią ratą wypłaca się również 50% zainwestowanej kwoty, czyli - w tym przykładzie 15000 zł.
    Żeby otrzymywać pasywnie z inwestycji założone 15000 miesięcznie, potrzebujesz 50 miesięcy, czyli 4 lata inwestować wyżej wymienione 30000 PLN dochodu. Po tym, jeśli nawet Twój biznes MLM się załamie, to i tak 15000 zł do Ciebie przyjdzie miesiąc w miesiąc!
  3. A biorąc pod uwagę jednorazowe wypłaty po 10-letnich okresach, które można reinwestować, masz praktycznie odnawialne, samonapędzające się źródło pasywnego dochodu.
To oczywiście duży skrót. Jeśli ktoś z tu obecnych będzie zainteresowany szczegółami, to zapraszam do prywatnego kontaktu!
Odpowiedz
Cieżko wygenerować dochód pasywny przynajmiej na początku. Jak ktoś ma trochę kapitału może spróbować opcji inwestowania w Pay Trade, jest to swego rodzaju biznes-club, który nie tylko pozwala zarabiać poprzez inwestowanie, ale również oferuje swoje produkty, a dzięki temu pozwala klubowiczom osiągać tak porządany dochód pasywny. W zasadzie tak naprawdę wcale nie jest to trudne, tylko trzeba wiedzieć do czego dążymy, to praktycznie wszystko.
Odpowiedz
najlepszą opcją jest obrót własnym kapitałem, by zostać rentierem wystarczy już kwota 400 000 (czyli wartość mieszkania 3-4 pokojowego w większym mieście), można wtedy podjąć współpracę z dobrym doradcą, który za swoją prowizję wygeneruje 10-15% zysku w skali roku
Odpowiedz
(16.10.2011, 07:58)memo napisał(a):  To zalezy co rozumiemy poprzez dochód pasywny. Dla mnie jest to zarobek w który nie muszę ingerować, nikogo zatrudniać, kontrolować itp. W tej kategorii facebook nie pasuję.

Przy takiej definicji, nie ma takiego interesu.
Na wszystkim trzeba się trochę znać, co jakiś czas kontrolować sytuację - inaczej, prędzej czy później, ludzie bardziej obrotni mogą przejąć kontrolę nad częścią zainwestowanych pieniędzy.

A to "znanie się", kosztuje czas i pieniądze. Dlatego jedyną opcją żeby to miało sens, jest to, żeby dana branża była taką którą lubimy i którą nas ciekawi. Pieniądze dla pieniędzy to sposób na wypalenie się i bycie oszukanym.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika kolargol
WątkiDataOdpowiedzi
Alior Bank - lokata 7,5% na 100 dni12.09.2011, 14:413
Wykonam marketing szeptany dla Twojej strony!12.09.2011, 14:292