• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak skutecznie promować swoją firmę online i offline
Podzielcie się swoimi sposobami jak promujecie firmę przez internet co według was mam najlepsze efekty, podzielcie się również jak promować swoja firmę na rynku lokalnym tradycyjnymi metodami. Niby każdy wie, a jednak czasami można się dokształcić i znaleźć niezwykłe metody.
Odpowiedz

Pierwszym krokiem do promocji w internecie powinno być założenie strony internetowej, na której będzie można zaprezentować swoją ofertę. Jakakolwiek reklama w sieci (adwords, reklamy bannerowe itd) musi gdzieś prowadzić dlatego warto zacząć od strony internetowej na której będzie można zaprezentować ofertę firmy.

Kolejny krok to dodanie firmy do katalogów takich jak pkt.pl czy Firmas.pl umożliwia też założenie darmowej wizytówki i strony www.

Warto też skorzystać z serwisów typu tablica.pl i innych serwisów umożliwiających zaprezentowanie swojej oferty.

Moim zdaniem najskuteczniejszą i najbardziej trwałą metodą na zaistnienie w sieci jest utworzenie profesjonalnej strony internetowej z unikalną treścią i wypozycjonowanie jej. Nie jest to łatwe zadanie ale jak już uda się wypozycjonować stronę firmową można mówić o sporym sukcesie i spodziewać się wielu klientów.

Pozdr
Darek
Odpowiedz
W internecie warto zainwestować w dobrą stronę internetową i jej skuteczną reklamę w postaci chociażby marketingu szeptanego. Poza tym warto też rozreklamować się w katalogach firm i na stronach o podobnej tematyce. Offline wciąż sprawdza się moim zdaniem tablica reklamowa. Nie zabierałabym się jednak za ulotki, wydają mi się zupełnie nieskuteczne.
Odpowiedz
Strona internetowa z ciekawą grafiką to podstawa, do tego pozycjonowanie i reklama na innych serwisach. Offline ulotki, reklama bezpośrednia, degustacje, testowanie jakichś rzeczy przez użytkowników itd. jest tego mnóstwo w zależności od branży.
Odpowiedz
Dodam od siebie, że warto też pomyśleć nad kampanią w social mediach, dzisiaj Facebook to potęga (10min użytkowników w Polsce).
Tylko przestrzegam: samo założenie fanpaga nic nie da, trzeba go ciągle aktualizować, rozmawiać ze swoimi fanami, dawać im możliwość udziału w konkursach i pisać ciekawe dla nich posty.

Po za tym każda kampania powinna być dobrze zaplanowana, odpowiednio dobrana do firmy, branży, konkurencji i odbiorców, których szukasz.
Odpowiedz
Ja zainwestowałem w ulotki, wlepki, reklamę prasową i mailing, i powiem wam najwięcej klientów przyniósł mi mailing, tylko, że grafik zrobił mi naprawdę pro szablon - polecam grafika - n.buldak@gmail.com
Odpowiedz
(13.03.2014, 23:25)Marek8 napisał(a):  Ja zainwestowałem w ulotki, wlepki, reklamę prasową i mailing, i powiem wam najwięcej klientów przyniósł mi mailing, tylko, że grafik zrobił mi naprawdę pro szablon - polecam grafika - n.buldak@gmail.com

Akurat w kwestii mailingów to masz specjalne kreatory i nie trzeba do tego w sumie zatrudniać grafika dużo ważniejszy jest dobór odpowiednich treści. Nie wiem czy ktoś kojarzy taką konferencję Mail Day pierwsza edycja była w Krakowie teraz 20-21 maja odbędzie się druga w Warszawie. Szczegółowe informacje na stronie organizatora http://mailmyday.pl/, ale jeśli chodzi o tematykę mailingu to jedna z najlepszych możliwości, żebym się dowiedzieć praktycznie o tym wszystko. Szczególnie drugi dzień, dla osób które mają jako takie pojęcie z warsztatami będzie interesujący. Po pierwszej edycji mogę tylko powiedzieć, że warto.
Odpowiedz
Ja zastanawiałem się nad stworzeniem case study dotyczącego działań reklamowych mojej firmy. Znalazłem fajny filmik przedstawiający właśnie takie działania na przykładzie Far Cry 3 havasmedia.pl/case-study/far-cry-3/ i temat mnie zainteresował. Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii? Chętnie dowiem się jak wyglądają takie działania od podstawSmile
Odpowiedz
Zgadzam się z poprzednikami, że przede wszystkim trzeba mieć dobrą stronę internetową i to najlepiej zrobioną przez profesjonalną firmę. Proponuję skorzystać z usług ntsolution.com.pl , później możesz też skorzystać z ich usług w zakresie pozycjonowania.
Odpowiedz
Ja zainwestowałam przede wszystkim w dobrą firmę pozycjonującą. Na początku myślałam, że samodzielnie mogę się tym zająć i niestety złapałam filtr. Zbyt szybko zaczęłam pozycjonować i robiłam to niestety zbyt nachalnie. teraz mam nauczkę. Poza tym nie miałam pojęcia ile błędów w kodzie strony i jej treści miałam. Chłopaki z ditum.org zajęli się wszystkim i powoli wychodzę na prostą. Kosztowało mnie to jednak sporo nerwów. Teraz wiem, że należy iść do specjalistów, a nie zajmować się tym, czego nie potrafimy. Mailingiem zajmuję sie już sama. Dodawaniem do katalogów też. Ditum.org tworzy dla mnie teksty reklamowe i poprawiło moje opisy produktów. Mam nadzieję, że niedługo podskoczę znowu o kilka pozycji w górę. Ale potrzeba na to czasu.
Odpowiedz
Cytat:Akurat w kwestii mailingów to masz specjalne kreatory i nie trzeba do tego w sumie zatrudniać grafika dużo ważniejszy jest dobór odpowiednich treści.
jeśli była by możliwość bardzo che-tnie bym zobaczył takie szablony.
Poznaj fantastyczny projekt Monavie i połącz zdrowie z sprawdzonym biznesem

(kosmetyki oriflame jelenia góra)
Odpowiedz
czytam wasze opinie i dochodzę do wniosku że jest mnóstwo pomysłów na reklamę, każdy jakiś sposób ma, ja osobiście poza reklamą w sieci polecam wykorzystanie gadżetów reklamowych, mogą to być np. długopisy z logo i danymi firmy, albo coś lepszego - kalendarze książkowe, którym obdarujemy potencjalnych klientów, albo osoby które już skorzystały z usług naszej firmy, to fajny sposób na to by utkwić w głowach innych ludzi Smile niedługo będę szukała takich kalendarzy, ostatnio zamawiałam na lucrum.pl/kalendarze-ksiazkowe.html nie wiem jak będzie teraz, ale myślę że metod nie zmienimy Smile
Odpowiedz
Ja polecam coś, co określane jest jako kampania faksowa. W ofercie ma to np. firma TideTelco tidetelco.pl. Polega to na masowej wysyłce faxów. Wszystko odbywa się w chmurze, także jest praktycznie bezobsługowe. Kampania taka dociera do wielu klientów i jest zdecydowanie skuteczniejsza niż mailing tradycyjny.
Odpowiedz
Wypozycjonowanie własnej strony to wg mnie najlepszy sposób na promocję firmy. Aby to zrobić, należy skonsultować firmę wykonującą stronę z pozycjonerami, aby od razu była ona poprawna pod kątem pozycjonowania (tak będzie szybciej). Poza tym trzeba pamiętać o unikatowym i odpowiednim tekście. To przecież internauci będą ją czytać i tylko wtedy, gdy będzie to interesujące.
Odpowiedz
ja ze swojej strony mogę dorzucić pomysł promowania się na różnego rodzaju targach. Bardzo dobre i ciekawie klimatyczne takie eventy saorganizowane przez Targi w Krakowie. Z tego co wiem kilka fajnych takich targów szykuje się w najbliższym czasie a są to targi branżowe więc opłaca się skorzystać. Kilka przykładów to np. MAINTENANCE (targi utrzymania ruchu i optymalizacji produkcji czy tez KOMPOZYT-EXPO (targi materialow i wyrobow kompozytowych)
Odpowiedz
Jeśli chodzi o firmę online, to w tym przypadku świetnie sprawdza się plik produktowy, który umieszcza się w porównywarkach cenowych takich jak Ceneo, Skąpiec, Nokaut. Można tez go umieścić w reklamach Google Product Listing Ads (AdWords PLA) i dzięki temu jeszcze bardziej zwiększać swoją sprzedaż. Wiele osób ogranicza się tylko do pozycjonowania, a moim zdaniem jest to duży błąd, bo wiele osób klika także w reklamy Google i sprawdza produkty w porównywarkach cenowych, bo jest im wtedy dużo łatwiej i szybciej mogą znaleźć najtańszy produkt. O tym, czym jest plik produktowy możecie poczytać tutaj feedink.com/pl/basic-information-about-product-feeds/
Odpowiedz
Jeśli chodzi o promowanie online, to zleciłabym to raczej profesjonalistom. Co do reklamy tradycyjnej zaś to jest cale spektrum możliwości. Ja szczególnie polecam reklamę wielkoformatową, bo mam przekonanie, że jest skuteczna. Oczywiście chyba tez sporo zależy od specyfiki biznesu i wydaje się, że ma to znaczenie - ale tak do końca na tym się nie znam. Sporo informacji jest np. tutaj: fabrykareklamy.pro Można sobie poczytać i się nieco dokształcić. Generalnie sporo jest stron na których jest to dosyć przystępnie wytłumaczone. Myślę, że z takiej wiedzy tez warto korzystać skoro mamy ją na wyciągniecie ręki.
Odpowiedz
Oprócz porównywarek cenowych warto też zarejestrować się na portalach z ogłoszeniami i zleceniami, by zwiększyć zasięg swojego oddziaływania. Np. tutaj favore.pl można dodawać swoje ogłoszenia, a także otrzymywać informacje o zleceniach i wykupić sobie reklamę.
Odpowiedz
Pozycjonowanie no i teraz bardzo popularne - media społecznościowe.
Odpowiedz
Dzięki za kilka podpowiedzi Smile
Odpowiedz
Moim  zdaniem najważniejszym elementem promocji, jest przede wszystkim zadbanie o swoją stronę internetową - ja stawiam głównie na marketing online. To jest chyba najważniejsza wizytówka firmy i w sumie jak nie jest czytelna i poprawnie zbudowana, to nici z pozyskiwania nowych klientów. Ładowałam kupę pieniędzy w ulotki, aż poszłam po rozum do głowy, a w zasadzie zostałam doinformowana przez życzliwego kumpla. Zaczęłam interesować się SEO,doczytywać i ruch na stronie baaardzo się zwiększył. Polecam sobie poczytać na ten temat, bo to dobra inwestycja.
Odpowiedz
Warto jest poczytać sobie informacje w sieci. Jest bardzo wiele poradników na temat tego jak skutecznie reklamować firmę..... Na pewno warto jest wykorzystać takie możliwości jak:
reklama adsense
reklama na forach
facebook
ocenbank.pl - opinie o bankach
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zema
WątkiDataOdpowiedzi
Co zamiast MS Office ?30.01.2016, 15:2811
Jaki program do nagrywania webinarów?07.07.2015, 11:161
Zarabianie na zdjęciach22.08.2014, 11:215
Konto demo - opcje binarne03.08.2014, 10:306
Zarabianie na grach - sklep z grami - sprawdzony sposób!26.04.2014, 20:450