• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozreklamować ten portal z ogłoszeniami o pracę dorywczą?
Cześć
Więc założyliśmy ze znajomymi taki portal: citask.pl który umożliwia "łączenie ze sobą" osób szukających wykonawców i samych wykonawców - realizatorów konkretnej pracy/zlecenia.

Jeżeli przykładowo ktoś potrzebuje pomocy przy koszeniu trawy to się ogłasza
na portalu i czeka aż ktoś się zgłosi. Potem można sobie wzajemnie
komentarze wystawić chociażby.

I teraz pytanko to Was, jak to rozreklamować, aby to "hulało"' jak należy?
Odpowiedz

A co do tej pory z tym robiłeś? Reklamowałeś się sam, czy brałeś fachowców? Ja z własnego doświadczenia wiem, że to jednak działa, a kosztuje dosłownie grosze.
Odpowiedz
Za bardzo nie wiem do czego odniosłeś to działa za grosze?

Lecz jeśli mowa o promocji takiego serwisu, to warto wykonać:

- pozycjonowanie
- marketing szeptany
- zdobyć sporą liczbę fanów na portalach społecznościowych

Możesz to zrobić samemu, lub zlecić firmie.

Lecz za grosze tego na pewno nie zrobisz. Dobra promocja serwisu to rząd kilku tysięcy złoty miesięcznie. Nie ma co się oszukiwać, przecież masz konkurencję która też inwestuje w promocje.
Odpowiedz
Najlepiej wykorzystać do tego właśnie fora internetowe. Możesz także wykupić płatną reklamę np. AdTaily.
Odpowiedz
Ja bym połączył adtaily + fora + tematyczny blog albo coś podobnego.
Odpowiedz
Pozycjonowanie? Ale niby na jakie frazy można by taki specyficzny serwis pozycjonować? Ja raczej myślałem o reklamie w docelowej grupie odbiorców. Fanów naturalnych jak zdobyć? Nie chcę sztucznych fanów...
Odpowiedz
(17.12.2013, 01:39)shoulder napisał(a):  Pozycjonowanie? Ale niby na jakie frazy można by taki specyficzny serwis pozycjonować?

Praca,
praca dorywcza,
praca po godzinach,
praca dodatkowa,
praca dla młodzieży
itd.
mógłbym tak długo...

Z takim podejściem nie dziwię się, że projekt leży.
Poza tym koncepcja i narzędzia promocji/reklamy powinny być ustalone zanim serwis powstał.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
Projekt nie leży, rozwija się, jednak powoli Smile
Odpowiedz
Ja bym wrzucił ogłoszenie o portalu na gumtree w ofertach pracy, mnóstwo ludzi grzebie po tym portalu, szczególnie tych szukających pracowników i zatrudnienia.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika shoulder
WątkiDataOdpowiedzi