• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak rozreklamować nowe forum?
Witam,

może mi pomożecie, może nie, ale chciałbym mieć bardzo aktywne forum o zwierzętach.

Mało osób pisze, ale dobre i to.

I teraz moje pytanie, w co inwestować, w pozycjonowanie? Czy może wykupić jakieś bannery, reklamy na innych forach, czy może Google Adwords?

Co o tym myślicie? Co zrobilibyście na moim miejscu?

Nie chcę bić majątek, ale tak hobbystycznie chciałbym mieć forum Smile
Odpowiedz

Pozycjonowanie na pewno jest bardzo ważne, bo chyba najwięcej nam daje jeśli wchodzimy do wyszukiwarki, wpisujemy forum o zwierzętach i Twoje forum wyskakuje na pierwszym mieijscu - tyle że żeby taki efekt osiągnąć to trzeba naprawdę się napracować bądź sporo zainwestować.
Odpowiedz
Znasz jakieś zaufane katalogi?

Najlepiej na początek darmowe?

Chciałbym tylko zobaczyć, czy coś podniosą, jak tak, to wykupię profesjonalną usługę Smile
Odpowiedz
Pozycjonowanie, Social media - marketing społecznościowy - fora, blogi, profil na FB. Zabawna infografika lub memo, która zwiększy odwiedzalność. Musisz zrobić szum, najlepiej żeby było to coś krótkiego i na tyle interesującego, że zadziała wirusowo.

jak chcesz zająć się reklamą forum,pozycionowanie,hosting itp napisz do mnie na PW ;-)
Odpowiedz
kup sobie na allegro meiling albo jakis inny sposób reklamy na jakies stronie /forum
Odpowiedz
Najlepiej proponować współpracę podobnym portalom lub forom. Zawsze może się udać i mamy dobrą reklamę.
Odpowiedz
Też mam nowe forum i zastanawiam się jak zbudować silną społeczność.
Polecam: Buty robocze

Odpowiedz
Żeby forum jakoś ruszyło, trzeba najpierw samemu zadbać o trochę sztuczny tłum. Wiadomo, że jak forum jest puste to nikt się nie wypowie, natomiast gdy jest już wiele wpisów to będzie też wielu komentujących. Trzeba na początek samemu stworzyć z 10 kont na forum i tworzyćsztuczne dyskusje między fikcyjnymi użytkownikami.
Odpowiedz
Fajne innowacyjne rozwiązania możesz mieć dzięki Benefit Multimedia
Odpowiedz
na pewno pozycjonowanie, poza tym warto chyba właśnie samemu (lub z pomocą znajomych) "rozkręcić" trochę forum, by nie sprawiało wrażenia pustego
Odpowiedz
Tylko proszę, nie róbcie tego, co robią niektórzy - wysyłają zaproszenie na nowe forum w PW na innym forum, strasznie to irytujące! Skoro jestem na jednym forum, to znaczy, że ono mi odpowiada i nie chcę przechodzić na inne Tongue
Odpowiedz
Temu forum przydałaby się jakaś reklama z porządnego zdarzenia, ale może się się za to ktoś zabierze Smile
Odpowiedz
Postaramy się w najbliższym czasie, misją forum jest edukacja biznesu i finansów, oraz zbiór osób interesujących się danymi dziedzinami, ale i nie tylko, będzie dużo zmian mam nadzieje w przyszłości, więc szczytny cel mamy zaplanowany a to najważniejsze.
Odpowiedz
Duże zmiany brzmią tyleż fascynująco, co przerażająco ;-) Ja jestem z tych sentymentalnych, co nie lubią zmian Big Grin
Odpowiedz
Ja też nie przepadam za dużymi zmianami, ale zdaję sobie sprawę z tego, że są czasem niezbędne, więc przyjmę wszystko na klatę Big Grin
Odpowiedz
Informacja na innych forach, adwords

(Stopka)
Odpowiedz
Dodając informacje na innych forach o Twoim forum zdobywasz linki.
Dając Twoje forum w stopce i wypowiadając się na innych forach zdobywasz linki.
Robiąc social media, choćby tylko stronę na FB i G+ (możesz jeszcze Pinterest i Twitter), zdobywasz linki.

Zdobywanie linków = pozycjonowanie.

No i wszystko zaczyna się rozkręcać. Tylko to oczywiscie dużo pracy jest. Ale jak to jest hobbistyczne to będzie to przyjemna praca.
Odpowiedz
(21.12.2013, 15:27)Jolanta Z. napisał(a):  Zdobywanie linków = pozycjonowanie.

Można zdobywać linki nofollow, które nie wpływają na pozycję strony, ale generują ruch. Więc w mojej opinii nie można tu postawić znaku równości Smile
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Linki nofollow podobno na swój sposób również wpływają na pozycję, więc znak równości jest uzasadniony.
Ale pewnie o tym lepiej wiedzą eksperci od pozycjonowaniaSmile
Odpowiedz
Można też wykupić pisanie postów na forach, co pozwoli na poruszanie ciekawych tematów.
Odpowiedz
Wykupowanie postów na forach to raczej niezbyt dobry wydatek, bo nie są to posty dobrej jakości - moim zdaniem lepiej pisać samemu, plus ewentualnie zainwestować w adwords jeśli ma się budżet. ale adwords też lepiej raczej skonfigurować samemu bo jest to bardzo proste, a bez sensu płacić komuś za coś co można niskim kosztem zrobić samemu
Odpowiedz
VPS pod forum jest potrzebny dopiero wtedy, gdy naprawdę mocno obciążycie ten serwer. Wcześniej to nie ma sensu.
W większości przypadków wystarczające jest konto dzielone, no chyba że faktycznie dojdziecie u siebie do bardzo wysokiego ruchu.
Odpowiedz
W sumie tom chyba jeszcze nie widział nigdy nigdzie reklamy forum. Na innych forach też można spróbować bo może akurat ludzie lubią na kilku forach być a może są na jakimś konkretnym bo nie ma lepszego a jak sie dowiedzą ze jest lepsze (albo może być) to przejdą na nie
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika grzesiu1100
WątkiDataOdpowiedzi
Pomysł na biznes= UNIA FUNDUJE14.12.2011, 19:554
Dochód pasywny z programów partnerskich?08.12.2011, 19:4412
Fundusze inwestycyjne PKO TFI08.12.2011, 19:354
Moje zarobki w CPMPROFIT29.11.2011, 19:486
Zarabianie na zachęcaniu do pobierania28.11.2011, 19:078