• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak prowadzic marketing szeptany
Witam ponownie

Zajmuje sie przygotowaniem marketingu szeptanego dla swojego projektu. Przegladalem oferty allegro i sa dosc atrakcyjne ale rownorzednie chcialbym prowadzic wlasny marketing szeptany.

I tu zaczyna sie problem . Jak to robic aby nie zostac zbanowanym Smile ??
Otoz wiadomo naszym glownym zrodlem sa fora (w tym wypadku biznesowe) - jak pisac aby wzbudzic zainteresowanie, reklamowac i jednoczesnie nie zostac zbanowanym.

Szczegolnie chodzi mi o prowadzenie konwersacji sam ze soba (czesto sie zdaza ze tematy nie maja duzo odpowiedzi a jesli sa to raczej nie rozwijaja tematu).
Z mojej orientacji od strony administratora fora nie moge sobie pozwolic na postowanie z tego samego ip. Aktualnie moglbym postowac z max.2 ip ale zastanawiam sie czy nie daloby sie jakos zmylic skryptow forow poprzez przekierowywanie sygnalu przez serwer proxy (sa takiowe dostepne w sieci). Zastanawia mnie to bo jednak osoby ktore prowadza marketing szeptany jakos sobie radza z problemem takich samych ip w postach wiec zaczalem myslec nad tym...

Jak ktos ma jakies pomysly jak oni to robia lub sam ma patent prosze sie podzielic na naszym szanownym forum.
Odpowiedz

W zasadzie nie lepiej poprosić kogoś znajomego aby nam po prostu pomógł ,chyba było szybciej.Podesłałbyś mu teksty i po sprawie,choć marketing szeptany to bardziej jeśli ktoś ma kilkaset postów ,anie ty zaczniesz postować sam ze sobą Smile przecież to widać jak na dłoni jeśli będziesz pomagał forumowiczom ,oni sami się Tobą zainteresują i musi być to taka ukryta reklama ,nic agresywnego sama stopka wystarczy ,ja już zajrzałem na Twoją stronę .
Odpowiedz
Wielkie dzieki. Ale niestety jakoze zyje w hiszpani od ponad 5 lat mam slaby kontakt ze znajomymi a ci ktorzy sa maja duzo pracy przy swoich projektach lub problemach prywatnych.
Jak na dloni widac kiedy ze soba rozmawiasz tylko i w przypadku gdy sa zle zredagowane wpisy. To juz kwestia odpowiedniego przygotowania.

Ogladam statystyki mojej strony i wiem, ze przecietny user wejdzie na stronie ale opusci ja po 1-5min. To znaczy ze nie jest w stanie zrozumiec idei dzialania a tym bardziej poznac rozwiazan drazliwych spraw.
Odpowiedz
Wystarczy Neostrada, i ciągle masz inne Ip po restarcie. Kiedyś też tym tematem się interesowałem i jednak powierzyłem realizację firmie która zajmuje się tym na co dzień. Sam próbowałem, ale stwierdziłem, że zapłacę, a swój cenny czas wykorzysta na inne lepsze cele.
Odpowiedz
niestety u mnie nie ma tak dobrze Sad ja mam statyczny ip...
Moze i masz racje - za te 2-3zl za post w sumie nie ma sensu sie meczyc
Odpowiedz
Proponuje współprace,zachęcam do kontaktu na PW
Odpowiedz
W profesjonalnym marketingu szeptanym prowadzenie rozmów ze sobą nie ma w ogóle racji bytu. To za bardzo rzuca się w oczy i osoba, która widzi coś takiego na co dzień, np. moderator, wyłapie takie działanie bardzo szybko. Jeżeli już koniecznie nie chcesz zatrudnić odpowiedniej firmy, zorientuj się najpierw dokładnie na czym polega fachowy buzz i jak go przeprowadzić, aby nie zaszkodzić własnej firmie.
Odpowiedz
Właśnie cała idea marketingu szeptanego polega na naturalnym wypowiadaniu się na temat danej marki. Wiadomo, jest to niełatwe zadanie, wymaga doświadczenia i umiejętności nienachalnego włączania się w rozmowę.
Odpowiedz
Cała sztuka polega na tym, żeby pisać w taki sposób, żeby zachęcić chociaż jednego użytkownika do konwersacji, a dalej to już temat sam leci

(Stopka)
Tylko 15 minut dzieli Cię od niezapomnianego lotu szybowcem. Wypełnij ankietę i wygraj lot w przestworzach.
Odpowiedz
na pewno tego typu działania dobrze jest zlecić profesjonalistom, taki profesjonalny marketing szeptany wymaga lat doświadczenia, bo Klienci są wyczuleni na spam i na pewno wyczują czy produkt jest warty przetestowania, czy to "polecenie" stanowi zwykły spam
Odpowiedz
wydaje mi się, że nie można wybrać osoby od tak. Musi się ona przede wszystkim znać na rzeczy i zachęcać do zakupu produktu tak, by nie wzbudzać podejrzenia.
Odpowiedz
Skoro zajmujesz się marketingiem szeptanym to po co pytasz co robić by nie zostac zbanowanym? Nie zalezy Ci by klienci, nie dostali bana? Bo nie rozumiem.
Odpowiedz
Tego pytania w ogóle nie powinno być...
Odpowiedz
Jak nie umiesz tego robić to się za to nie bierz bo więcej szkody będzie niż pożytku.
Odpowiedz
Ano dokładnie nie takie to proste jakby się mogło wydawać. A przy okazji - wiecie może jak wygląda zastrzeżenie sloganu
Odpowiedz
Popieram, strasznie dużo w sieci tego i czasem działa to odwrotnie do zamierzonego efektu.
Odpowiedz
W Polsce marketing szeptany jest na bardzo złym poziomie i z reguły działa na niekorzyść, ludzie którzy się tym zajmują, piszą posty bez wartości i wstawiają link, co wygląda bardzo sztucznie. Według mnie lepszą metodą jest promowanie brandingu w stopkach lub bardzo wartościowe posty z nazwą firmy która pomaga użytkownikom w ich problemach. Jak sądzicie dobrze myślę?
Odpowiedz
Marketing szeptany i konwersacja same ze sobą ? A może warto się zastanowić nad szczerymi działaniami i faktyczną pomocą ?
Polecam rolety dla wszystkich z Krakowa:
http://www.roletydladomu.pl
Odpowiedz
 Podziękowali: Zema
najlepiej firmę wynająć i bez problemu
http://www.centrum-jezykow.pl/uslugi/ - kształcenie językowe w najwyższej jakości
Odpowiedz
(09.04.2014, 15:03)Jolanta Z. napisał(a):  Marketing szeptany i konwersacja same ze sobą ? A może warto się zastanowić nad szczerymi działaniami i faktyczną pomocą ?

Jesli chodzi o marketing szeptany to nie polega to na sztucznym pisaniu samemu ze sobą. Wiec jeśli nie ma się o tym pojęcia lepiej za to się nie zabierać a jest wiele firm które się na tym znają i nie trzeba wydawać majątku.
Odpowiedz
Na rynku jest jedna dość znana firma która spamuje różne polskie fora, przecież takie działanie łatwo wyłapać, być może zwykły Kowalski nie zwróci uwagi że niektóre opinie są trochę naciągane, ale ktoś kto siedzi w it itp widzi to jak na dłoni. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę że cześć opinii i recenzji nie jest w 100% autentyczna Smile
Odpowiedz
Bardziej tutaj chodzi o to żeby dla wyszukiwarki to było ok, a nie dla użytkowników Smile
Zajrzyj do introligatorni artystycznej na http://www.kurcewicz.pl/
Odpowiedz
Podstawową zasadą jest nie tylko reklamowanie, ale też pomaganie w danych tematach. Nikt nie lubi spamu i koniec końców post może zostać usunięty, a IP zbanowane. Bądź użyteczny i licz na dobre fora Smile.
Odpowiedz
Jeśli nie masz duże doświadczenia w takim marketingu to sam raczej nic nie wskurasz. Wszelkie twoje "naturalne" rozmowy które będziesz prowadził sam ze sobą będą wyłapywane w momencie
Odpowiedz
Lepiej wynająć firmę. Mam pewne doświadczenia.
Odpowiedz
(17.10.2016, 19:39)Agniecha napisał(a):  Lepiej wynająć firmę. Mam pewne doświadczenia.

Tzn? Jakie masz doświadczenie? Bo nie rozumiem.
Odpowiedz
Agniecha powiedz nam jakie masz doświadczenie, bo swoją wypowiedzią nikomu nie pomogłaś.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika 3one
WątkiDataOdpowiedzi
Cichy inwestor - ktos zawarl taka umowe??26.11.2012, 09:482
H E L P - potrzebuje naprostowania25.11.2012, 13:230
A może ja i wy zostaniemy Aniolami biznesu??22.11.2012, 12:146
Camping czy firma IT - dwa pomysly, a wasze opinie?03.11.2012, 10:160
Kredyty inwestycyjny/firmowy - TYLKO TEN30.10.2012, 10:502