• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pozycjonowac apteki w 2014 roku
Wiecie może jak legalnie można pozycjonować apteki internetowe w 2014 roku ,po zmianie prawa ,które zabrania całkowicie reklamowania aptek ?
Odpowiedz

Dlaczego nie można reklamować aptek, szczególnie w formie pozycjonowania ? Przybliż temat, jestem bardzo ciekaw a pierwsze słyszę.
Odpowiedz
Pozycjonowanie jest formą promocji, narzędziem marketingu internetowego, a nie reklamą. W praktyce promocja jest szerszym pojęciem niż reklama. Należy rozróżnić te dwa pojęcia:

PROMOCJA:
?Promocję można zdefiniować jako różnego rodzaju zabiegi i środki, za pomocą których doprowadza się do świadomości ludzi informacje i oceny dotyczące produktów (towarów lub usług) albo idei (koncepcji, nauk, programów wyborczych itd.). Cele te realizuje się między innymi poprzez informowanie, demonstrowanie, przekonywanie, zachęcanie, powtarzanie itp.?

REKLAMA:
?Reklama ? jest to drukowane, rękopiśmienne, ustne lub graficzne powiadomienie o osobie, towarze, usługach lub ruchu społecznym jawnie pochodzące od zamawiającego reklamę i opłaconego przez niego w celu zwiększenia zbytu, rozszerzenia klienteli, otrzymania głosów lub pub­licznej akceptacji?.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że dobra sprawą jest np. marketing szeptany, czyli wynajmujesz kogoś, kto będzie pisał posty na forach, blogach, w komentarzach do różnych artykułów itp. W postach tych np. będzie korzystnie wypowiadał się o Twojej aptece podając np. jej nazwę, a tam gdzie to możliwe, to także link do niej. Oczywiście kogoś kto się na tym zna, a nie ktoś będzie pisał nieumiejętnie, że od razu widać iż to działanie marketingowe.
Jakąś opcją jest także tworzenie precli i dodawanie ich do odpowiednich stron itp.
Jeśli interesują Cię szczegóły, to proszę o pm i Ci wieczorem podeślę, bo teraz akurat nie mam czasu się rozpisywać.
Odpowiedz
Ciekawie to opisałeś ,tak sobie pomyślałem że można by było stworzyć jakieś zapleczowe strony na tematy medyczne i z takich stron ewentualnie kierować ruch na aptekę ,chyba że coś się zmieni jeszcze w prawie i w tej całej ustawie .
Co do postów to i owszem ,bardzo dobre rozwiązanie ,tylko słyszałem że znalezienie dobrych copywriterów to nie lada wyzwanie.
Niejednokrotnie słyszałem lub czytałem że osoby które się ogłaszają na różnych stronach zleceniowych ,oferują bardzo kiepską jakość wykonywanych usług.
Odpowiedz
I tu również posłużę się definicją, ponieważ ludzie bardzo często mylą marketing szeptany z pozycjonowaniem, poprzez pozyskiwanie linków z for i blogów. Podstawowa różnica pomiędzy tymi działaniami promocyjnymi to cel główny.

W marketingu szeptanym rozchodzi się o nic innego jak dobrą opinię. Buzz marketing (bo to to samo) działa jak plotka. W czasach, gdy jeszcze nie było Internetu nasi rodzice szukając dobrej kucharki na wesele czy murarza do wybudowania domów pytali znajomych. Dziś, o radę zapytać można na forach itp.

W pozycjonowaniu natomiast chodzi głownie o pozyskiwanie linków i odnośników do pozycjonowanej strony.

O to cała różnica Smile
Odpowiedz
Apteki pozycjonuje się tak samo jak inne strony Smile
W tym przypadku postarałbym się o to, by google dobrze zaindeksowało stronę apteki i umieściło ją w dobrej lokalizacji (google maps). Od pewnego czasu coraz więcej pojawia się wyników wyszukiwania związanych z lokalizacją geograficzną. Główne frazy do pozycjonowania to powinny być "apteka + nazwa miasta". Można użyć kilku miejscowości pobliskich a także nazw dzielnic jeśli jest wielkie miasto.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
W razie wątpliwości prawnych masz jakiś nadzór farmaceutyczny - zadzwoń i zapytaj dokładnie co można a co nie.
Odpowiedz
Jak każdą stronę, to manipulowanie wynikami Google. Nikt, nie może Ci tego zabronić. To Google ustawia wyniki.
Odpowiedz
Możesz wszystko tylko gdy piszesz wpisy w katalogach, na forach itp to uważaj co piszesz. Nie możesz reklamować ale możesz się ogłaszać. Więc pisz ogłoszenia.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom