• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oszczędzać pieniądze
Zastanawialiście się jak możecie zaoszczędzić swoje pieniądze jakie sposoby są najbardziej efektywne, na co zwracacie uwagę. Zacząłem ostatnio coraz uważniej zwracać na co wydaję każdą złotówkę i powiem wam że czasami się zadziwiam, na jakie drobne rzeczy potrafię wydać dosyć pokaźne sumy.
Jakie macie sposoby na oszczędzanie pieniędzy ? Podzielcie się swoimi przemyśleniami oraz poradami każdy wasz sposób będzie pomocny Smile
Odpowiedz

Jedzenie jest naprawdę drogie , ja nie kupuję produktów w stylu batoniki , herbatniki ,ciastka. Przy okazji będzie dieta , dzieciom lepiej kupić jakiś jogurt albo owoce . Napoje także są drogie , lepiej kupić sobie sok zagęszczony i rozcieńczyć z wodą ,która jest również tańsza. Drogie są także opłaty za gaz (bojler) , bezsensowny odkręcony kran i lecąca ciepła woda przy myciu zębów i goleniu to głupota. Co miesiąc warto także jakąś kwotę odłożyć to nietykalnej koperty w szufladzie . W moim wypadku uzbierało się na urlop .
Odpowiedz
Świetny pomysły, dobre jest odzwyczajenie się produktów zawierających cukier, czyli wszelkiego typu bezwartościowe jedzenie, oszczędzamy pieniądze, oraz dzięki temu również zdrowie, pić wodę zamiast słodzonych g.. napojów , to są podstawowe metody plus robić kanapki to pracy, to nie jest żadna hańba nawet w dużej korporacji, nie stołować się codziennie na mieście. Domowe sposoby to dobre rozporządzanie budżetem, posługiwanie się różnym i programami do archiwizowania wydatków oraz miesięcznych dochodów. Oszczędzanie wody, zmywanie w zmywarce + umiejętne inwestowanie.
Odpowiedz
Proszę zapoznać się również z tym artykułem, który przedstawia najprostsze i skuteczne podejście do zdrowego oszczędzania pieniędzy.

>>Jak oszczędzać pieniądze?
Odpowiedz
Żarówki energooszczędne co prawdą są początkowo sporym wydatkiem, ale na pewno się opłacają. Pobierają znacznie mniej prądu, a do tego dłużej służą.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
ja z reguły staram się ostatnio robić miesięczne zestawienia wydatków i przychodu dzięki czemu wiem na co mam zwrócić uwagę przy planowaniu oszczędzania, inaczej to tak jak byśmy po omacku oszczędzali nie wiedząc gdzie nam najwięcej kaski uciekaSmile
Odpowiedz
Żywność jest droga i paliwo, trudno na tym oszczędzać.
Odpowiedz
Najlepsze oszczędzanie jest mimo wszystko na lokatach Wink To jest najpewniejszy obecnie zysk!
Odpowiedz
Ostatnio spotkałam się z różnego rodzaju aplikacjami, które mają ułatwiać oszczędzanie pieniędzy, ukazując na co najwięcej wydajemy i jakie mamy zobowiązania. Ja jestem załamana, bo za wczorajsze zakupy, czyli czekolade, ser żółty i 2 bułki zapłaciłam ponad 10 zł.
Odpowiedz
Jeżeli posiadasz stały dochód, z którego część możesz przeznaczyć na oszczędzanie, zalecam założenie lokaty w banku. Musisz przejrzeć tylko gdzie znajduje się najkorzystniejsze oprocentowanie pozwalające uzyskać jak największą kwotę pieniędzy.
Odpowiedz
(18.08.2013, 20:50)biznesowy napisał(a):  Zastanawialiście się jak możecie zaoszczędzić swoje pieniądze jakie sposoby są najbardziej efektywne, na co zwracacie uwagę. Zacząłem ostatnio coraz uważniej zwracać na co wydaję każdą złotówkę i powiem wam że czasami się zadziwiam, na jakie drobne rzeczy potrafię wydać dosyć pokaźne sumy.
Jakie macie sposoby na oszczędzanie pieniędzy ? Podzielcie się swoimi przemyśleniami oraz poradami każdy wasz sposób będzie pomocny Smile

Jeśli jest jakaś suma, którą można odłożyć to odkładam ją na dobrą, promocyjną lokatę. Natomiast pozostałe sposoby to przede wszystkim cięcia wydatków.

- korzystanie z wybierarki produktów (np. ostatnio kupowałem opony w Internecie. Okazało się, że w Internecie z montażem będzie najtaniej. Oszczędność względem lokalnych sprzedawców wyniosła 20 zł).
- w miarę możliwości cięcie abonamentów za telewizję, telefony, Internet, prąd i inne media. Często płacimy operatorom dosłownie za nic. Nie wykorzystujemy tego, za co płacimy.
- odnajdywanie promocji. Zazwyczaj dzięki newsletterom i serwisom z kuponami i promocjami. Niestety 90% podanych tam promocji to tylko pseudopromocje. Ale czasami zdarzają się perełki warte uwagi.
Odpowiedz
ja znam jedną skuteczną metodę na oszczędzanie pieniędzy - regularne odkładanie wybranej kwoty
dłużnicy, strzeżcie się spirali kredytowej
Odpowiedz
ja podczas oszczędzania kieruje się 2 zasadami, których póki co przez pół roku udało mi się nie złamać:

1. regularne oszczędzanie - ja ustaliłem miesięczne
2. co roku delikatny wzrost oszczędzanej kwoty
dłużnicy, strzeżcie się spirali kredytowej
Odpowiedz
Mi najbardziej pomaga w oszczędzaniu wyznaczenie sobie celu na jaki będę chciała przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze. Ostatnio były to wczasy, później kurs na prawo jazdy kat. A, a teraz zbieram na jawę enduro. Kolejną ważną rzeczą jest miejsce - nie może to być ani skarpeta, ani koperta, bo wiem, że będę stamtąd podbierać jak będę potrzebowała gotówki, a nie będzie mi się chciało iść do bankomatu. Polecam więc konto oszczędnościowe. Poza tym wiedząc, ile wyniesie moja wypłata ustalam sobie jaką kwotę z tego chcę oszczędzić. Czasem zdarzy się jakiś nieplanowany wydatek, więc dopiero pod koniec miesiąca przelewam pieniądze na oszczędnościówkę. Co więcej monitoruję swoje wydatki dzięki aplikacji Moneyzoom, owszem wymaga to ode mnie zbierania paragonów i zapisywania każdej, nawet najmniejszej kwoty ale dzięki statystykom widzę, ile miesięcznie wydaję na płatności, ile na artykuły spożywcze, a ile na kosmetyki, czy wyjścia.
Odpowiedz
(31.07.2014, 12:29)szokotyna napisał(a):  Co więcej monitoruję swoje wydatki dzięki aplikacji Moneyzoom, owszem wymaga to ode mnie zbierania paragonów i zapisywania każdej, nawet najmniejszej kwoty ale dzięki statystykom widzę, ile miesięcznie wydaję na płatności, ile na artykuły spożywcze, a ile na kosmetyki, czy wyjścia.

Prowadzenie własnej statystyki to rzeczywiście dobry pomysł Wink. Na Wybierarka.pl opracowaliśmy statystykę, z której wynika, że przy odpowiednich wyborach na kapitale 10.000 zł w ubiegłym roku można było zaoszczędzić nawet 600 zł. Dlatego warto być aktywnym oszczędzającym i wiedzieć, gdzie lokować Smile
Odpowiedz
Zawsze mi się wydawało, że nie mam na czym oszczędzać, ale to dlatego, że nie wiedziałem nawet gdzie moje pieniądze uciekają. Wiecie kiedy się to zmieniło? Odkąd tylko zacząłem zbierać paragony (wcześniej lądowały od razu w koszu), nagle okazało się, że przejadam fortunę. Fastfoody, słodycze, gazowane napoje, te drobne, bo kilkuzłotowe wydatki, potrafiły urosnąć do naprawdę niebagatelnych kwot. Bardzo mi to pomogło. Co miesiąc staram się też coś odłożyć, ale nie w każdym miesiącu jest to możliwe (niespodziewane wydatki, choroby dzieci itp.)
Odpowiedz
(29.09.2014, 13:42)kolski napisał(a):  Zawsze mi się wydawało, że nie mam na czym oszczędzać, ale to dlatego, że nie wiedziałem nawet gdzie moje pieniądze uciekają. Wiecie kiedy się to zmieniło? Odkąd tylko zacząłem zbierać paragony (wcześniej lądowały od razu w koszu), nagle okazało się, że przejadam fortunę. Fastfoody, słodycze, gazowane napoje, te drobne, bo kilkuzłotowe wydatki, potrafiły urosnąć do naprawdę niebagatelnych kwot. Bardzo mi to pomogło. Co miesiąc staram się też coś odłożyć, ale nie w każdym miesiącu jest to możliwe (niespodziewane wydatki, choroby dzieci itp.)

Myślę, że na prowadzeniu statystyki codziennych małych i dużych wydatków również dziś można zarobić. Nie każdy ma czas przeglądać wszystkie swoje paragony i zwracać uwagę na każdy wydatek Smile. Znajdą się ludzie, którzy zapłacą komuś, kto będzie to robił za nich - a i tak zaoszczędzą! Smile

Ja akurat jestem "zmuszona", żeby oszczędzać, bo muszę zbierać na spłatę długów Tongue odkładam sobie miesięcznie na ratę, do koperty wkładam (wiem, że troche staromodnie, ale mnie to motywuje) sobie pieniądze np. na jedzenie czy rachunki w tym miesiącu i jakoś idzie. poradziła mi to firma kruk, bo u nich mam dług i powiem szczerze że póki co działa ok Smile
Odpowiedz
Uważam, że najbezpieczniejszą i dającą relatywnie duży zysk jest lokowanie pieniędzy w funduszach, ale głównie tych nieagresywnych, czyli działających na polu papierów skarbowych bądź papierów dłużnych.
Odpowiedz
Na jedzeniu, wyjściach, ubraniach. Trochę uzbiera się niepotrzebnie wydanej kasy.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika biznesowy
WątkiDataOdpowiedzi
Internet Netia 20 MB na 9 miesięcy10.10.2013, 08:081
Gdzie w Polsce żyją najlepiej? A gdzie się szybko bogacą?24.09.2013, 07:291
Nowy mBank - opinie20.09.2013, 10:172
Które OFE wybrać17.09.2013, 16:252
Fundusze inwestycyjne 2013 czy się opłaca17.08.2013, 07:593