• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak napisać biznesplan ?
Teraz jest wiele firm, które pomagają w założeniu biznesu, może warto skorzystać z ich usług? Smile
Odpowiedz

Treść biznesplanu powinna:

odzwierciedlać aktualną, rzeczywistą sytuację analizowanego podmiotu gospodarczego z różnych punktów widzenia (finansowego, produkcyjnego itd.),
uwzględniać otoczenie przedsiębiorstwa, w tym analizę rynku,
prezentować kadrę przedsiębiorstwa, jej kwalifikacje, doświadczenie, umiejętności itd.,
przedstawiać stosowane technologie produkcji, ich energochłonność lub inne istotne z punktu widzenia przedsiębiorstwa elementy, np. wpływ na środowisko naturalne,
być napisana językiem zrozumiałym dla odbiorcy (potencjalnego inwestora), niezbyt obszerna.
Odpowiedz
Moglibyście wrzucić jakiś przykładowy biznes plan? Chciałabym zobaczyć jak coś takiego powinno wyglądać, a nie mam w tym momencie dostępu do książek o których wspominacie
Zajrzyj do introligatorni artystycznej na http://www.kurcewicz.pl/
Odpowiedz
SWOT robiliśmy na zajęciach na socjologii ale nie sądziłam, że taka analiza moze się przydać w robieniu biznes planu Smile
Fotografia ślubna na najwyższym poziomie http://www.ocalchwile.pl/
Odpowiedz
Hej, mam pytanie o biznes plan. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś książki, które pomogą mi napisać biznes plan?
Wiem ze w sieci jest dużo informacji, właśnie dlatego chcę skorzystać z ksiażki
jak ktoś coś ma i chce się podzielić to czekam Smile

Pozdrowienia.
Odpowiedz
Wiele przydatnych rad z których mam nadzieję w niedalekiej przyszłości sam skorzystać Smile
Odpowiedz
(04.05.2016, 09:52)bartek420 napisał(a):  Hej, mam pytanie o biznes plan. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś książki, które pomogą mi napisać biznes plan?

Pozdrowienia.

Polecam Ci książkę "Praktyczne sporządzenie biznesplanu" kupisz ją nawet w emipiku.
Książa, która pomoże Ci napisać własny biznes plan.
Sam z niej korzystałem i polecam.
Odpowiedz
Z książek o biznes planie można dużo dowiedzieć się. Aczkolwiek polecam równiez znaleźć jakąś osobę, która przybliży Ci ten temat.
Odpowiedz
A ja mogę Ci polecić książkę " 101 niezwykłych pomysłów na biznes "
Koszt takiej książki to około 30 złotych.
A zawiera naprawde wiele porad.
Odpowiedz
"101 niezwykłych pomysłów na biznes" naprawde ciekawa książka, sam z niej korzystam i naprawde warto Wink
Odpowiedz
No w książkach można naprawde dużo informacji się dowiedzieć. Więc warto je czytać.
Odpowiedz
Dokładnie, a jest masa takich książek o biznes planie, tak więc polecam przejść sie do biblioteki.
Odpowiedz
Czy przy zakładaniu własnej firmy potrzebny jest biznes plan.Dawniej tego nie było a obecnie ciągle o tym słyszę.Może on potrzebny tylko gdy się staramy o środki unijne? Jak z tym jest na prawdę.
Odpowiedz
Przy zakładaniu własnej firmy należy bezwzględnie mieć też na uwadze kwestie prawne, szczególnie jeśli mamy zamiar działać na naprawdę dużą skalę (branża właściwie nie ma tutaj znaczenia) Smile. Współpraca z kancelarią, która byłaby w stanie zajmować się kwestiami prawnymi może być konieczna. Niektóre kancelarie (np. http://kancelariaea.pl/) nie widzą problemu w podejmowaniu się nawet skomplikowanych spraw, dzięki czemu ułatwić sobie można prowadzenie własnej firmy prosto w kierunku sukcesu. Wink
Odpowiedz
(04.05.2016, 09:52)bartek420 napisał(a):  Hej, mam pytanie o biznes plan. Czy jesteście w stanie polecić mi jakieś książki, które pomogą mi napisać biznes plan?

Pozdrowienia.

Niestety, książek Ci żadnych nie jestem w stanie polecić, ale wiem, kto w napisaniu biznes planu może Ci pomóc - http://www.rafalszrajnert.pl/ (jest doradcą biznesowym z dużym doświadczeniem, regularnie prowadzi swojego bloga, na którym dzieli się wiedzą).
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wendaboj
WątkiDataOdpowiedzi
Suszarnia grzybów - dobry pomysł na biznes16.01.2013, 21:1917
Likwidacja monet 1 groszowych16.01.2013, 20:4912
Testy jako nabór, po co ?16.01.2013, 20:455
Program do przeszukiwania sieci10.01.2013, 18:393
Kupowanie na ebay10.01.2013, 18:353

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom