• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak napisać biznesplan ?
Witam,
mam do Was pytanie. Z czego powinien składać się biznesplan ? Co musi być w nim zawarte ?
Wiem, że muszą być silne i słabe strony biznesu ale co jeszcze ?
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz

Chyba zsumowane przewidywane wydatki, bilans spodziewanych zysków i strat, możliwe kierunki rozwoju, forma zabezpieczenia finansowego... Jeśli się na tym dobrze nie znamy, to najlepiej jest zlecić wykonanie biznesplanu jakiejś zewnętrznej firmie, która się tym zajmuje, bo dobry biznesplan to połowa sukcesu Smile
Odpowiedz
może poszukaj sobie jakiegoś gotowego szablonu i na tej podstawie napisz podobną analizę dla swojego biznesu
Odpowiedz
Poszukaj najpierw wzór biznes planu Twojej branży, już teraz można znaleźć wzory pod każdą działalność, podaj nam później z czym mam największy problem, postaramy się pomóc.
Odpowiedz
Tylko warto pamiętać, że wzór (szablon) jest jedynie wzorem, który zawsze można uzupełnić o dodatkowe informacje, jeśli uznasz to za konieczne Smile
Odpowiedz
Pisanie biznesplanu jest bardzo mozolne, ale jeśli jest solidnie wykonany, o wiele łatwiej jest wstrzelić się w rynek, przede wszystkim chodzi o dobry, innowacyjny pomysł
Odpowiedz
Biznesplan musi być napisany skrupulatnie i z należytą starannością, dlatego wydaje mi się, że zdawkowe podpowiedzi na forum nie zbyt wiele Ci dadzą. Lepiej udaj się do doradcy (w UP - darmowo) i skonsultuj swój pomysł i z nim napisz konkretny biznesplan.
Odpowiedz
Radziłbym sięgnąć do jakiegoś podręcznika, gdyż napisać dobry biznesplan to bardzo trudna kwestia.
Odpowiedz
Zależy do czego ten biznes plan jest potrzebny. Jeśli ma pomóc podjąć decyzję o inwestycji i pomóc prowadzić biznes. To nie da się tego napisać w kilku zdaniach. To ty musisz wiedzieć co tam umieścić, jak nie wiesz to obawiam się, że rzucasz się na głęboką wodę, bez przygotowania.
Biznes plan powinien zawierać:
- źródła przychodu
- źródła kosztów
- sposoby pozyskiwania klientów
- kierunek rozwoju
- asortyment
- badanie rynku
- sposoby finansowania
itp
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Wiem że w PARP-ie pomagają napisać biznesplan. Najlepiej skorzystać z doświadczenia specjalizstów.
Odpowiedz
Pamiętaj że to tobie najbardziej zależy na powodzeniu biznesu. Specjalista najwyżej stwierdzi, że pewnie coś klient zrobił źle i mu nie wyszło, a zobowiązania i długi pozostaną problemem klienta. Dlatego też samemu trzeba wiedzieć co tam powinno się znaleźć, a specjaliście można powierzyć ostatnie szlify, szczególnie jeśli chcemy uzyskać finansowanie z pomocą biznes planu.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
 Podziękowali: perfekta
Napisać dobry biznesplan to bardzo trudna kwestia
Odpowiedz
Można się zwrócić do Urzędu Pracy, w niektórych można uzyskać pomoc specjalisty, który pomaga napisać biznesplan.
www.fei.pl - finanse dla początkujących
Odpowiedz
Może i pomogą napisać biznes plan, ale taki który jest potrzebny do uzyskania dotacji a nie do rozwoju biznesu. Urzędnika nie interesuje czy odniesiesz sukces, Ciebie jak najbardziej.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Kosztorys, planowane przychody i rozchody, badanie rynku, planowane działania na najbliższe lata. W Internecie znajdziesz wiele przykładowych biznes planów. Możesz też zlecić jego przygotowanie odpowiedniej firmie.
Odpowiedz
Dobrze jest zlecić napisanie biznesplanu zewnętrznej firmie. Jest tylko jedno ale - nawet najlepiej napisany plan nie pomoże w prowadzeniu biznesu. Jeśli nie będziemy wiedzieli co on zakłada - nie odniesiemy sukcesu. To od nas powinno zależeć to jak pokierujemy firmą, a biznesplan jest tylko rozpisaniem kolejnych kroków.
Odpowiedz
Cześć. Mnie osobiście się bardzo dobrze korzystało z kreatora do biznesplanów ze strony nowyinteres.pl. Pomocne narzędzie, a najważniejsze, że proste w obsłudze. Sam nie za bardzo mam głowę do finansów, zestawień, wyliczeń, a tutaj system wszystko podliczył za mnie. Dostałem rzeczową informację zwrotną w przejrzystych wykresach. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Trzeba zrobić analizę SWOT - jeśli staramy się o jakieś dofinansowanie to biznesplan oceniany jest w punktach. Za samą analizę SWOT dostajemy kilka punktów Smile
Odpowiedz
Ja też zawsze zaczynam od takiej analizySmile Wbrew pozorom wcale nie tak łatwo ją zrobić obiektywnie, bo zawsze jesteśmy pozytywnie nastawieni do swoich pomysłówSmile
Odpowiedz
Na rynku dostępna książka Tworzenie modeli Biznesowych - Podręcznik Wizjonera. Dobra pozycja napisana przez praktyków sztuki biznesowej. Jest w niej opisanych wiele metod m.in. analiza SWOT od analizy otoczenia po budowanie długofalowej strategii działania.
Odpowiedz
Słyszałam, że działaja już firmy, których jedną ze specjalizacji jest budowa dobrego biznesplanu. Może wartało by owej poszukać Smile
Odpowiedz
Do napisania biznes planu polecam posiłkowanie się lekturą naukową jak:
"Biznesplan - zastosowania i przykłady" Pawlaka czy
"Biznesplan w praktyce" Tokarskich i Wójcika.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Ciekawą pozycją jest również książka "Tworzenie Modeli Biznesowych - Podręcznik Wizjonera". Nie jest to książka o tworzeniu biznes planu, ale objaśnia czym jest model biznesowy i dlaczego każda firma go potrzebuje.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Moim zdaniem Ty sam najlepiej znasz swój pomysł na biznes, masz już wstępne wyobrażenie o nim, wiesz co chcesz robić. Znasz swoje otoczenie i pewnie liczyłeś już wstępne koszty. Jestem zdania, że każdy jest w stanie napisać swój biznesplan i to często lepszy niż specjalistyczna firma. Warto posiłkować się literaturą fachową (wymienione wcześniej książki są bardzo dobre) oraz wzorować się na gotowych szablonach (na przykład znalezionych w Internecie). Życzę powodzenia.
Odpowiedz
Najlepiej zaopatrzyć się w dobrą książkę, w której znajdziesz przydatne informacje. Ewentualnie internet.
Odpowiedz
Jak już będziesz miał zarys to wrzuć, sprawdzimy Wink))
Polecam stronę forex - www.gieldaforex.eu
Odpowiedz
(26.04.2015, 19:39)bartoszek4565 napisał(a):  Jak już będziesz miał zarys to wrzuć, sprawdzimy Wink))
Najlepiej cały z założeniami, wyliczeniami zysków i strat i dokładnym opisem biznesu Big Grin
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wendaboj
WątkiDataOdpowiedzi
Suszarnia grzybów - dobry pomysł na biznes16.01.2013, 21:1917
Likwidacja monet 1 groszowych16.01.2013, 20:4912
Testy jako nabór, po co ?16.01.2013, 20:455
Program do przeszukiwania sieci10.01.2013, 18:393
Kupowanie na ebay10.01.2013, 18:353

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom