• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dobrze założyć firmę?
Widzę, że tematów typu "jak założyć firmę" jest tu kilka, a nie nie o to mi chodzi. Sama procedura rejestracji w Urzędzie Miasta jest prosta. Mam natomiast wiele pytań i wątpliwości związanych z tym, jak to DOBRZE założyć.
Sądzę, że muszę się jakoś przygotować. Dziwię się, gdy ktoś zakłąda temat "mam firmę i co dalej" - to niepoważne. Chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć przej jej zarejestrowaniem, żeby potem jak najszybciej ruszyć i zdobywać klientów.
Może polecicie mi coś, co mógłbym poczytać, obejrzeć, może jakieś nie najdroższe szkolenie, nawet stacjonarne. Chciałbym znać jakieś metody reklamy firmy, może coś o sprzedaży, nie wiem. Szukam wszystkiego. Znajduję czasami artykuły takie jak ten http://kreatorem.pl/zakladanie-firmy-jak...dow-unikac i są pomocne bo zwracają uwagę na ważne sprawy, ale wiecie - to za mało. Co dalej?
I może macie dla mnie jakieś porady jak zakłądać firmę, żeby się szybko nie zwinęła?
Odpowiedz

Co znaczy aby się szybko nie zwinęła. Jeśli rejestrujesz i zakładasz firmę, to musisz mieć jakiś pomysł. Jak go masz to nie jest już trudne, trzeba dążyć do jego realizacji.

Co innego jeśli chcesz ograniczyć koszty podatkowe - tu trzeba szukać - można skorzystać z Rejestracji firmy Offshore w jakimś Raju Podatkowym ale to ty już musisz decydować.
Odpowiedz
Moim zdaniem najlepiej postarać się o dotacje z Unii, póki jest na to szansa to trzeba korzystać. Znajomy z Rzeszowa współpracował z http://www.innpuls.pl/ i na prawde dostał chyba najbardziej korzystna oferte jaka sie dalo dostać Wink
Odpowiedz
Witam, zakładając własny biznes warto powierzyć księgowość dobrej i zaufanej firmie. Polecam .. to Warszawska firma oferująca usługi księgowe. To firma, która niesie pomoc przedsiębiorcom w przełamywaniu barier administracyjnych oraz osobom planującym rozpocząć biznes. Posiadają ciekawą ofertę dla osób zakładających własny biznes http://www.e-pok.pl/pl/oferta/pierwsze-kroki . Polecam Smile
Odpowiedz
Wyjechać z Polski (najlepiej Szwecja) w Pl założyć najpierw firmę a tam prowadzić "złoty środek"
Odpowiedz
Pogadaj z potencjalnymi klientami i zbadać ich potrzeby. Najlepiej zdobądź kilku klientów lub chociaż rozeznanie na rynku.
Odpowiedz
samo założenie firmy nie jest problemem, praktycznie można to zrobić wyłącznie przez internet Smile ważny jest pomysł, dobrze przemyślany biznesplan i konsekwentna realizacja jego
Odpowiedz
W Uk opłaca się otworzyć spółkę. Działasz wtedy zgodnie z prawem Unii, zakładasz jednocześnie przedstawicielstwo w Polsce, pracujesz w kraju i wszystko w 100% legalne. Korzyści? 2 razy niższy ZUS, ponad 200 tysięcy zwolnienia podatkowego - to schemat Pawła Kurnika, bazujący na prawie Unii, która pozwala nam legalnie optymalizacji w ramach krajów UE.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Jeżeli szukacie doradztwa w tej kwestii to ja mogę Wam polecic usługi http://jesiolowscydoradztwo.com.pl/jaka-...a/#content pomogą początkującemu biznesowi w każdej kwestii. Zarówno przy biznesplanie, jak i dotacjach, wycenach etc. Jak nie wiecie jak się za to zabrac to możecie to spokojnie przekazac fachowcom. Sprawdźcie co mogą Wam zaproponowac!
Odpowiedz
Na pewno trzeba szukać informacji, tak jak piszesz. Wydaje mi się jednak, że aby uniknąć błędów, musisz przede wszystkim przygotować się merytorycznie. Przeprowadzić badanie rynku, sporządzić kilkuletni biznes plan, oszacować możliwe zyski i straty i na tej podstawie opracować strategię zapobiegania sytuacjom, które mogą narazić firmę na szkody.
Odpowiedz
Jeszcze raz, poczytajcie - http://www.dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,168
To jedyna legalna forma optymalizacji, działacie zgodnie z prawem Unii, pracujecie z Polski, a rocznie oszczędzacie te 15 tysięcy. To już po odliczeniu wszystkich kosztów optymalizacji. Czy się opłaca? Kalkulator nie kłamie.
Odpowiedz
(11.03.2014, 10:51)kmarek napisał(a):  Co znaczy aby się szybko nie zwinęła. Jeśli rejestrujesz i zakładasz firmę, to musisz mieć jakiś pomysł. Jak go masz to nie jest już trudne, trzeba dążyć do jego realizacji.

Pomysł a skuteczne jego zrealizowanie to dwie różne rzeczy. A poza tym, pomysł może być kiepski.
Odpowiedz
Warto też jeśli ten biznes to sklep, to także sprzedawać w Internecie
Odpowiedz
Im dalej od Polski tym lepiej, można optymalizować nawet w ramach Unii. Poczytajcie o schemacie Pawła Kurnika - rocznie można zaoszczędzić całkowicie legalnie te 15 tysięcy złotych. W ten sposób można normalnie działać - tylko trudno zrozumieć dlaczego w UK kwota wolna to 50 tysięcy, a u nas 3!
Odpowiedz
Pozwolę sobie zalinkować do wpisu, który zawiera kilka lat moich doświadczeń i [mam nadzieję] wielu otworzy oczy Smile

http://www.jakzarabiacpieniadze.com.pl/2...firme.html
Odpowiedz
(14.08.2014, 10:12)toma napisał(a):  Warto też jeśli ten biznes to sklep, to także sprzedawać w Internecie

Rada super, ale gorzej z wykonaniem bowiem konkurencja w internecie jest znacznie wyższa niż w sklepach offline z którym startując mamy automatycznie kontakt z klientem, a już z pewnością potencjalnym.
Natomiast w internecie, aby potencjalny klient trafił na nasz sklep [ stworzenie go bywa często bardzo drogie] i również bardzo często nie dysponujemy takimi wolnymi środkami, aby pozwolić sobie na stworzenie sklepu od podstaw i sprawienie, aby ktoś na niego jeszcze zaglądną i ku radości zakupił oferowany produkt. Dlatego też sprzedaż online owszem, ale chyba jedynie na serwisach ogłoszeniowych na sam początek i zbierać bazę klientów. A jak zauważymy chodliwość naszego produktu świadomie i przemyślanie opracować plan marketingowy na własny sklep Smile
Odpowiedz
Segment e-sklepów w naszym kraju nie jest jeszcze tak zdominowany jak w USA, i ciągle można znaleźć dla siebie miejsce na tym rynku. Jednak ten rynek bardzo szybko rośnie i np. za dwa lata może się okazać, że bariery wejścia są wyższe.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
(27.01.2015, 18:11)afaktury napisał(a):  Segment e-sklepów w naszym kraju nie jest jeszcze tak zdominowany jak w USA, i ciągle można znaleźć dla siebie miejsce na tym rynku. Jednak ten rynek bardzo szybko rośnie i np. za dwa lata może się okazać, że bariery wejścia są wyższe.

Witam Smile
Sam nie dawno zakładałem firmę nie mając o niczym zielonego pojęcia chciałem być porostu niezależny Smile i sadzę, że nie ma odpowiedniego sposobu na otworzenia firmy aby prosperowała świetnie od samego początku, wiadomo zaczynając można mieć problemy, jakie papiery jak rozliczać gdzie składać itp. Mój interes na początku się nie kręcił dobrze ale teraz jest już ok. W dużej mierze pomogło mi szkolenie na które się zapisałem Biznes Camp tu możesz sobie o tym poczytać http://biznesmba.pl/biznes-camp , duży przepływ informacji o rożnej tematyce same konkrety, które są przydatne.
Odpowiedz
(09.05.2014, 06:37)aneta-milecka napisał(a):  samo założenie firmy nie jest problemem, praktycznie można to zrobić wyłącznie przez internet Smile ważny jest pomysł, dobrze przemyślany biznesplan i konsekwentna realizacja jego

Zgadzam się z tym całkowicie
Odpowiedz
Podpowiedzi bardzo przydatne, ale muszę się też zgodzić z tym, że samo założenie firmy to jeszcze nie aż taki wielki problem, choć sama papierologia mogłaby przerazić niejednego - utrzymanie to już inna sprawa.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika pdziadkiewicz
WątkiDataOdpowiedzi