• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestyjcje w nieruchomości
Wiadomo już od dawna, że jedną z lepszych inwestycji są nieruchomości. Sam planuję coś w tym temacie podziałać tylko nie wiem czy moje pomysły są realne. Jestem ciekaw co o tym sądzicie.

Chciałbym kupić mieszkanie w centrum miasta, mam połowę gotówki a połowę bym wziął na kredyt. Od razu po zakupie wynająłbym mieszkanie. I teraz co miesiąc za kredyt płaciłbym 800 zł raty a za wynajem mógłbym otrzymać 1000-1200 zł/m-c. Czyli co miesiąc zarobiłbym 200-400 zł na czysto. Dodatkowo, jeśli udałoby mi się spłacić kredyt szybciej to uniknę trochę odsetek. Czy myślicie, że takie coś może się udać ?
dom za 200 tysięcy? - zapraszam na mój blog poświęcony budowie
Odpowiedz

Pomysł nawet i dobry, tylko czy masz pewność że za 1000-1200 zł znajdziesz chętnych na wynajęcie ? U mnie w mieście ceny wynajmu zaczynają się od 800 zł. Do całości musisz doliczyć jeszcze koszt remontu, bo przecież po kupnie mieszkania na pewno będziesz musiał je trochę odświeżyć.
www.zpci.pl - szkolenia informatyczne
Odpowiedz
Jeśli chcesz wynajmować legalnie nieruchomość, to musisz mieć założoną DG, albo w inny sposób się z tego rozliczać, więc obliczony przez Ciebie zysk wcale nie będzie "na czysto", bo trzeba doliczyć podatek.... Myślisz, że ktoś będzie chciał mieszkanie za 1200 zł miesięcznie PLUS OPŁATY??? Bo o opłatach nic nie wspominasz, a chyba nie będziesz ich opłacać z otrzymanej sumy, bo wtedy nie zostanie Ci już nic, gdyż całą resztę pochłonie rata kredytu. Inwestowanie w nieruchomość to dobry pomysł, ale trzeba to dobrze przemyśleć, a najlepiej, jak się ma gotówkę na całościowe sfinansowanie zakupu.
Odpowiedz
Myślę, że teraz prze ok. rok do dwóch lat, będzie opłacało się zainwestować w nieruchomości, zwłaszcza w mieszkania.
Odpowiedz
(03.04.2013, 16:42)moniczka29 napisał(a):  Myślę, że teraz prze ok. rok do dwóch lat, będzie opłacało się zainwestować w nieruchomości, zwłaszcza w mieszkania.

A dlaczego tak uważasz, że akurat w okresie 1-2 lata najbardziej będzie się to opłacać?
Odpowiedz
Również jestem ciekaw jakie posiadacie informacje na ten temat, niestety nie umie wróżyć ....
Odpowiedz
Nieruchomości zawsze wydawały mi się dobrą inwestycją, nie tylko mieszkania, ale też różnego rodzaju powierzchnie. Zawsze przecież można liczyć na zysk, przy czym warto wiedzieć jakie są nowe inwestycje w kraju.
Odpowiedz
sam wynajmuje mieszkanie studentom mam z tego sporą sumę pieniędzy. A gdzie dokładnie jest to mieszkanie ?
Odpowiedz
Sprawdźcie bardzo dobrego pośrednika nieruchomości z Szczecina - http://www.nieruchomosci.legra.biz/ . Prócz kompleksowych usług oferują również porady prawne i finansowe.
Odpowiedz
Inwestycje w nieruchomości są dobre, ale nie są sprawdzone w dzisiejszych czasach...
Odpowiedz
Inwestycje w większych miastach, jak np. Kraków moim zdaniem stają się coraz mniej opłacalne. Wiele osób decyduje się na zakup mieszkania przez co wkrótce ceny wynajmu zaczną stawać się coraz bardziej konkurencyjne. Moim zdanem lepsza alternatywą jest nieruchomość turystyczna np. nad morzem. Coś takiego jak w Rowach http://www.apartamentyrowy.pl/
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika dirtu
WątkiDataOdpowiedzi
kurier rowerowy - ciekawy pomysł na biznes23.01.2013, 09:3625
Jaki serwer pod sklep ?22.01.2013, 23:1929
Kredyt na działkę i dom22.01.2013, 22:598
Hop lokata w Inteligo22.01.2013, 22:581
Jakie opłaty związane z korepetycjami ?10.01.2013, 12:2610

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom