• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestycja w złoto i srebro
witam, a kto wie coś na temat tych lokat co inwestują w złoto? to jest ryzykowne? niby pisze że gwarancja zysku+ gwarancja kapitału niezależnie od cen złota na rynku? gdzie jest haczyk?
Odpowiedz

Złoto drożeje, więc może to być dobra inwestycja Wink

Gdzie jest haczyk? W kursach złota...
Odpowiedz
Dokładnie...
"Lokata w złoto" działa podobnie jak zabawa na giełdzie akcjami, takie sprawy są dużo bardziej niestabilne niżeli zwykła waluta (wyjątkiem oczywiście jest z ostatniego czasu frank szwajcarski Smile )
Odpowiedz
Złoto jak najbardziej jest na plus i jest dość stabilnym źródłem zarobku. Co prawda aktualnie dość mały m w swoim odniesieniu do poprzednich lat.
Odpowiedz
Powszechnie uważa się, że złoto to bezpieczna forma pomnażania kapitału. Tak jest zapewne gdy odkryjemy złoża w ogródku, a w realiach inwestycyjnych? Owszem na czas dekoniunktury, gdy większość wycofuje swój kapitał z akcji etc. złoto to dobra alternatywa ( a jeśli ktoś to przewidzi to nawet obietnica sporego zysku), ale? czy w długim okresie nazwiecie inwestycje w złoto bezpieczną formą pomnażania kapitału,?? Ja pokusiłbym się co najwyżej o nazywanie tego bezpieczną formą alokacji kapitału, nie pomnażania?
II Kongres Wealth Management
"Jak skutecznie pomnażać i zarządzać majątkiem" - www.wealthmanagement.ipo.pl
Odpowiedz
Zależy od okresu. Na tym polegają inwestycje, ze czasami zysk jest mniejszy, a czasami większy . Dokładnie to samo oferuje złoto Inwestycyjne w kruszce nie zawsze przynoszą zawrotne sumy, ale jak się okazało parę miesięcy temu można na nich nieźle zarobić.
Odpowiedz
Złoto nigdy nie straci na swojej wartości. Albo będzie w normie albo pójdzie do góry. Moim zdaniem najlepsza inwestycja. Kurs waluty ciągle skacze i to jest nie pewne.
Odpowiedz
Złoto zawsze będzie cenione, nie straci na swojej wartości, gorzej jest z waluta, dlatego warto inwestować w złoto jeśli mamy takie możliwości.
Odpowiedz
A lokaty w złoto z Amber Gold? KNF odradza i ostrzega.
Odpowiedz
Tak kupowanie i gromadzenie fizycznego złota to dobra inwestycja.
Co do lokat w złoto to odradzam właśnie Amber Gold reklamowała takie lokaty w złoto dostałeś papier że masz u nich złoto, a oni twoje pieniądze inwestowali w linie lotnicze które ogłosiło upadłość i są teraz problemy z tymi lokatami bo nie ma złota. Tu można poczytać http://www.bankier.pl/wiadomosc/Amber-Go...96547.html - artykuł z 2012-07-18

Ja kupuje fizyczne złoto można już od 100 zł bez żadnego przymusu.
Inwestycje w każdy poniedziałek o 20:30 prezentacja online na temat złota, obligacji, nieruchomości.
Odpowiedz
W złocie można bezpiecznie gromadzić oszczędności. Bo tak jak ktoś już napisał złoto nie traci na wartości. Zarobić też można patrząc w dłuższej perspektywie.
Inwestycje w każdy poniedziałek o 20:30 prezentacja online na temat złota, obligacji, nieruchomości.
Odpowiedz
Wydaje mi się, że wszystko w życiu kiedyś się skończy, tak samo płatność pieniądzem i ten cały system bankowy. Mój pomysł to inwestowanie w złoto i srebro, ich wartość ceni się już od niepamiętnych czasów, cały czas złoto i srebro są jakby to powiedzieć na topie i w tym temacie nic się nie zmieniło. Wydaje mi się, że z czasem nawet takie oszczędzanie na lokacie może okazać się dosyć ryzykowne, dlatego warto by było mieć w zanadrzu coś innego i np. kupować sobie raz na jakiś czas po srebrnej czy złotej monecie. Może pomysł dość dziwny jak na dzisiejsze bankowe czasy.
Odpowiedz
Pomysł jak najbardziej dobry i wielu ludzi inwestuje w taki sposób, nawet osoby które nie mają zbytnio dużej wiedzy z numizmatyki .
Należy odpowiednio wyszukać drogocenne monety, ja swojego czasu kupowałem i sprzedawałem złote ruble.
Wszystko zależy jak zwykle od zachowań na rynku ,choć myślę ,że inwestowanie w złote monety dalej jest bardzo dobrym sposobem pomnażania kapitału, złoto zawsze będzie na topie i będzie zwiększać wartość .
Można również zacząć kupować złote sztabki ,ale to już dla zasobniejszego portfela.
Odpowiedz
złoto cały czas idzie w górę.Zawsze będzie na niego zapotrzebowanie,niekoniecznie trzeba kupować całe sztabki,można zacząć nawet od złotej biżuterii.
Odpowiedz
To że system finansowy upadnie to jest więcej niż pewne. Tylko że dobrze jest wykorzystywac jego wachania puki jeszcze intnieje Tongue Inwestycje w waluty mają sens właśnie teraz (świadczy o tym liczba coraz to nowych instytucji zajmujących się handlem walutą takich jak np.ten ), natomiast kruszce tyo dopbre zabezpieczenie.
Odpowiedz
Nie złoto, to nie jest w tym momencie opłacalne. Radzę zainteresować się nieruchomościami, szczególnie magazynowymi.
Obserwujecie bazę Jartomu? To nie przypadek, że nieruchomości są teraz tak chętnie przejmowane - pomimo tego, że w dalszym ciągu chodzi o miliony złotych.
Odpowiedz
Złoto spada, teraz chyba obligacje wydaję się być sensowne!
Odpowiedz
Też jestem za inwestycjami w nieruchomości. Oczywiście nie będzie to szybki zysk ale napewno znaczący Wink
Zawsze można skorzystać z porady doradcy finansowego: >
Odpowiedz
A gdzie potem to złoto sprzedasz? Nie jest to dobra inwestycja gdyż np. NBP nie skupuje już złota Smile
Odpowiedz
Popieram złoto nie jest tak bardzo stabilną formą zabezpieczenia, można mieć kilka takich źródeł, ale nie skupiać się tylko na złocie, to już lepiej iść w złote monety, numizmatyka to chyba lepsze forma gromadzenia kapitału.
Odpowiedz
Czy inwestycje w złoto są dalej opłacalne, czy nie wiąże się to z wysokim ryzykiem i oszustwami ?
Odpowiedz
jest tego teraz tak dużo że ciężko czasami się zorientować co opłacalne, warto na pewno działać na rynku złota gdzie większość i nie pchać się w niesprawdzone źródła, bo może się okazać że kupując sztabkę złota kupimy sztabkę ale pozłacaną Smile sprawdzać certyfikaty i wszelakie dokumentacje.
Odpowiedz
Z tym zawsze idzie w górę to jednak trzeba uważac - kiedyś moze zaczać spadać. Teraz jest ogromna róznica miedzy srebrem a złotem - nigdy w historii tak nie było, rodzi się pytanie czy srebro jest niedowartościowane czy złoto przewartościowane? sceptycy mówią , że to drugie i ze moze spadać na przestrzeni lat najbliższych lat. Niedawno mieliśmy duzy spadek. Trochę odbiło, ale nie tak mocno.
Odpowiedz
Złoto chyba zawsze będzie opłacalne. Nawet jeśli teraz jego wartość trochę spadła to i tak na przestrzeni lat trzeba zauważyć, że ma imponującą siłę i przebicie niż inne rodzaje kruszcu.
Odpowiedz
Moim zdaniem każdy złoto będzie zawsze najlepszą inwestycje rozległe w bardzo długim czasie, złoto powinno być jedną z metod zabezpieczenia w razie nieprzewidzianych sytuacji i zdarzeń w przyszłości na rynku ogólnoświatowym. Jeśli chodzi o inwestowanie krótko terminowe to nie wygląda to tak kolorowo chyba że ma się duży kapitał początkowy i dobrego doradce który siedzi w temacie kilkanaście lat i wie jak rynek złota reaguje.
Odpowiedz
jak nie złoto to może diamenty? Tylko kogo na to będzie stać... Sam się zastanawiam na formą lokaty kapitału. Złoto do tej pory wydawąło mi się najlepszym rozwiązaniem.
Odpowiedz
Żeby inwestować trzeba mieć
ale fakt faktem jak o tym myślałem to jakbym miał to chyba bym poszedł w złoto
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom