• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestowanie w monety
Mam pytanie do was jak najlepiej zainwestować większe pieniądze w monety,chodzi mi tu przede wszystkim o monety ,które z upływem czasu zwiększają swoją wartość ,dobrym pomysłem była by chyba inwestycja w złote monety ,czy ktoś z was próbował szczęścia w tym temacie ?
Odpowiedz

moim zdaniem to kiepska inwestycja, raczej tylko dla pasjonatów numizmatyki.
Odpowiedz
(29.08.2012, 17:26)len napisał(a):  Właśnie jestem innego zdania ,z moich doświadczeń oraz z wiedzy jaką zdobyłem ,stopa zwrotu z inwestycji może wahać się w granicach 90/100% w skali roku ,oczywiście jeśli trafi się na odpowiednie money , inwestycja również bezpieczna ,bo złoto zawsze nie będzie tracić na wartości ,więc twoja uwaga że to kiepska inwestycja ,wydaję mi się niesłuszna, no ale to zależy jednak od upodobań więc,kto co woli .Może masz jakieś lepsza propozycje ,chętnie poczytam .Pozdrawiam

Zgadzam się w 100% jednym sklepem gdzie kupuję monety inwestycyjne jest "79th Element"
Prowadzony jest przez profesjonalistów, którzy świetnie znają się na rzeczy.
Odpowiedz
Mogłabyś coś więcej opowiedzieć o "79th Element" ,nie wiem o co chodzi w tek kwestii
Odpowiedz
(29.09.2012, 09:04)len napisał(a):  Mogłabyś coś więcej opowiedzieć o "79th Element" ,nie wiem o co chodzi w tek kwestii

Tu masz adres strony https://www.monety-inwestycyjne.pl/
Jeśli się nie znasz na monetach to radzę zainwestować w sztabki, będzie bezpieczniej.
Odpowiedz
Także znam wielu którzy w monety inwestują. Według mnie to najlepszy biznes ostatnimi czasy w Polsce, z tego jest w sumie gwarantowany ponad przeciętny zysk, no i przede wszystkim brak jakiegokolwiek ryzyka stopy zwrotu takie że zarządzający funduszami mogą tylko pomarzyć o takich, najlepsze inwestycje to moim zdaniem zwierzaki i królowie, najlepiej też kupować wszytko, co ma stosunkowo mały nakład i trzymać sobie, a potem liczyć stopę zwrotu w setkach %. Nie koniecznie trzeba się na tym znać, ale wszystko zależy faktycznie zachowań na rynku, dokładnie tak jak pisze len, a ktoś z Was tak inwestuje w monety, tak na poważnie i ma z tego duże zyski?
Odpowiedz
No właśnie zainteresował mnie temat inwestycji w numizmatykę. Zawsze kojarzyło mi się z hobbystami, a nie sposobem na pomnażanie pieniędzy.

Jedno jest pewne- trzeba się na tym nieco znać.

Co na to zapaleni numizmatycy?

Kiedyś miałam stare banknoty, niestety na allegro były po śmiesznie niskiej cenie, nawet wystawić sie nie opłacało aukcji. Także ja w zarabianiu na numizmatyce żyły złota wówczas nie odkryłam Wink
Odpowiedz
Pomysł jak najbardziej dobry i wielu ludzi inwestuje w taki sposób, nawet osoby które nie mają zbytnio dużej wiedzy z numizmatyki .
Należy odpowiednio wyszukać drogocenne ,monety , ja swojego czasu kupowałem i sprzedawałem złote ruble.
Wszystko zależy jak zwykle od zachowań na rynku ,choć myślę ,że inwestowanie w złote monety dalej jest bardzo dobrym sposobem pomnażania kapitału, złoto zawsze będzie na topie i będzie zwiększać wartość .
Można również zacząć kupować złote sztabki ,ale to już dla zasobniejszego portfela.
Odpowiedz
Według mnie bez wartościowej wiedzy i doświadczenia w obszarze inwestycji w monety może się skończyć boleśnie finansowo. Inwestowanie w money wymaga naprawdę wielkiej wiedzy na ten temat oraz trochę szczęścia, inaczej można tylko utopić bardzo dużo pieniędzy.
Odpowiedz
Jeśli tak, to kupować tylko dla przyjemności i traktować jako nasze hobby.Czasami jest to opłacalne, ale wydaje mi się że nie jest to dobry sposób na pomnażanie własnego kapitału, chyba że ma się już pewne zbiory starych monet, wtedy warto skonsultować się ze specjalistami w dziedzinie numizmatyki.
Odpowiedz
na pewno nie ma z tego jakiś dużych zysków, osobiście uważam, że lepiej jest przejrzeć ogłoszenia nieruchomości znaleźć coś dom lub mieszkanie w fajnej lokalizacji, kupić, a potem wynajmować Wink
Odpowiedz
Są jeśli ma się duże doświadczenie i traktuje się tą formę jako biznes, choć wiąże się również z ryzykiem.
Odpowiedz
to prawda, ale ryzyko istnieje mniejsze lub większe przy każdej formie inwestowania, tego nie unikniesz
Odpowiedz
Niestety ani w biznesie, ani w inwestowaniu, ani nawet w życiu ryzyka się nie uniknie, ale trzeba je minimalizować.
Odpowiedz
jeśli ktoś się nie zna na temacie to może dużo wtopić, pamiętajcie żeby się poradzić jakiegoś specjalisty jeśli na poważnie myślimy o zarabianiu w ten sposób.
Odpowiedz
Ja zbieram monety , ale nie dla celów biznesowych, to moje hobby .
Odpowiedz
nie wydaje mi się, żeby złote monety były dobrą inwestycją. Lepiej już inwestować w samo złoto jako kruszec. Na pewno łatwiej go sprzedać gdy osiągnie odpowiednią wartość lub jego cena zacznie gwałtownie spadać
Odpowiedz
Znam kilka osób, które na tym zarabiają, więc to raczej dobry pomysł.
Odpowiedz
Mój znajomy ostatnio próbował zarobić na sprzedaży monet. Kupił tego sporo od jakiegoś kolekcjonera, podobno w bardzo okazyjnej cenie i miał sprzedawać pojedyncze sztuki z niewielką marżą. Niestety nie schodziły mu te monety, wycofał się z biznesu a większość monet do dzisiaj wala mu się po szufladach. Biznes życia za to zrobił ten który mu je sprzedał Wink
Odpowiedz
Na inwestowanie w sztabki trzeba mieć dużo pieniędzy dlatego też myślałem o monetach takich jak te - monety bulionowe. Co o tym myślicie? Mnie to się wydaje najbezpieczniejsze.
Odpowiedz
jaki trzeba mieć budżet aby zacząć inwestować w złoto?
Odpowiedz
Jeśli chodzi o monety to poza wartością kruszcu jest też czesto wartość numizmatyczna która może znacznie wzrastać więc jakąś cześć na pewno warto zainwestować w ten sposób, chociażby w ramach dywersyfikacji
Odpowiedz
(10.05.2016, 11:37)bartek420 napisał(a):  jaki trzeba mieć budżet aby zacząć inwestować w złoto?

Aby zacząć inwestować w złoto wystarczy nawet 100 złotych. Wszystko zależy od tego jak je ulokujesz, ale oczywiście im więcej pieniędzy będziesz miał na start, tym więcej zarobisz.
Odpowiedz
Dokładnie, każda kwota wystarczy aby zacząć inwestować w złoto, tylko trzeba wiedzieć jak zainwestować.
Odpowiedz
Dlatego najlepiej poczytać sobie jakieś poradniki odnośnie inwestowania w złoto, bo to nie jest wcale takie proste.
Odpowiedz
No nikt nie powiedział że jest to proste, wiadomo że trzeba się troche na tym znać żeby to robić.
Odpowiedz
No tak, ale dzięki takim poradnikom nauczymy się czegoś nowego.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom