• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy


Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Innowacje technologiczne w rachunkowości
#1
Innowacje technologiczne w rachunkowości
O ile wybór odpowiedniego oprogramowania księgowego to kluczowa i strategiczna decyzja dla każdego biura rachunkowego, to dla klientów biur prowadzących biznes nie ma to większego znaczenia. Przedsiębiorcy korzystający z zewnętrznej księgowości oczekują jedynie wygody, efektywności i szybkiego dostępu do informacji o swojej firmie. Ostatecznie więc o wyborze takiego, czy innego biura mogą zadecydować dodatkowe narzędzia i usługi wspierające biznes.
Kluczem do sukcesu okazały się produkty łączące w sobie funkcjonalności dostępnych już programów lub aplikacji internetowych i oferujące przez to zupełnie nowe rozwiązania użytkowe. Już w 2008 roku analitycy z firmy badawczej Gartner zapowiadali, że innowacją, która wskaże kierunek rozwoju aplikacji biznesowych będzie technologia Mashup i umieścili ją wśród dziesięciu strategicznych technologii biznesowych najbliższych lat.
   
Technologia Mashup
Mashup (Web Application Hybrid) stanowi hybrydowe połączenie istniejących już programów, narzędzi, czy usług pochodzących z co najmniej dwóch źródeł, efektem których jest zupełnie nowa strona, aplikacja lub platforma internetowa. Połączone w ten sposób dane stanowią niezależny serwis zintegrowany z wieloma narzędziami funkcjonującymi w obrębie jednej usługi internetowej. Do głównych zadań aplikacji w tej technologii należy agregowanie, łączenie oraz wizualizacja informacji, a w efekcie bardziej czytelny i przyjazny użytkownikowi obraz danych. Technologią Mashup posługują się m.in. serwisy internetowe korzystające z Google Maps do nanoszenia własnych danych np. punktów usługowych. Zaczęło się właśnie od map popularnej wyszukiwarki, ale zastosowanie modelu łączenia wirtualnych narzędzi jest znacznie szersze, od niedawna wykorzystywanie również w biznesie, do świadczenia usług rachunkowych.
Hybrydowe platformy rachunkowe
Adaptacją technologii Mashup w sektorze usług finansowo-księgowych jest internetowa platforma biur rachunkowych Taxxo ? do tej pory to jedyna taka usługa w Polsce. Aplikacja komunikacyjno-zarządcza pośredniczy w wymianie, agreguje i wizualizuje dane pomiędzy przedsiębiorcami a ich biurami rachunkowymi połączonymi w sieć w całym kraju. Architekci panelu zarządczego zadbali o to, aby używanie platformy nie wymagało zmiany oprogramowania funkcjonującego w biurze rachunkowym, a interfejs po stronie klienta był intuicyjny i czytelny. Nie zabrakło także miejsca dla polskiej pomysłowości i innowacji. Serwis posiada wbudowane konektory do 25 najpopularniejszych programów księgowych w Polsce, zapewniając automatyczne wczytywanie dokumentów księgowych, tworzenie raportów i analiz w popularnych programach kalkulacyjnych np. Excel. Hybrydową konstrukcję niemal natychmiast dostrzegli liderzy światowego IT, a Mashup Taxxo zyskał tytuł Microsoft Gold Certified Partner. Gigant z Doliny Krzemowej zwrócił także uwagę na możliwość przesyłania skanów dokumentów, bezpośredniego kontaktu, a przede wszystkim funkcję monitoringu pracy biura rachunkowego w czasie rzeczywistym, z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. W aplikacji wykorzystano także inne, istniejące już usługi np. powiadomienia e-mail i sms, informujące o ważnych terminach, czy wysokościach opłat w danym okresie rozliczeniowym.

Co jeszcze oferuje rachunkowy Mashup
Dzięki bezpośredniemu połączeniu i sieci konektorów klienci mają możliwość korzystania ze wszystkich dobrodziejstw programu księgowego zainstalowanego w ich biurze np. wystawiania i wysyłania faktur VAT oraz dokumentów kasowych. Jako, że platforma aktualizuje dane w czasie rzeczywistym przedsiębiorcy zyskali podgląd wszystkich danych finansowych i księgowych swojej firmy oraz wizualizację należności i zobowiązań naniesionych na kalendarz. Z uznaniem przedsiębiorców spotkało się także połączenie elementów aplikacji CRM, konektorów sprzedażowych i bankowych pozwalających na realizację szeregu formalności niezbędnych do zarządzania biznesem. Inspirację technologią Mashup i usługę na światowym poziomie doceniło międzynarodowe jury podczas pierwszych w Polsce półfinałów Eurecan European Venture Contest, konkursu dla młodych innowacyjnych spółek z branży ICT, BioTech i CleanTech oraz ich produktów o potencjale globalnym. Platforma reprezentowała Polskę w finale w Dusseldorfie, stanowiąc świetny przykład polskiej przedsiębiorczości i innowacji za granicą.
Autor: Krzysztof Oflakowski
Odpowiedz

#2
Z mojego punktu widzenia nowe technologie stosowane przez biura rachunkowe sprawiają, że ta branża kreuje się na branżę innowacyjną, myślę, że to dosyć dobra strategia
Odpowiedz
 

Ostatnie tematy użytkownika Adrian
WątkiDataOdpowiedzi
Regulamin forum21.12.2013, 10:260
Informacja ! Nowa odsłona forum.13.12.2013, 11:311
Forum Finanse07.10.2013, 12:433
Polityka prywatności24.05.2013, 07:580
Najlepsze karty bankowe13.03.2013, 10:540
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

  • Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom