• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import z Chin
Co o tym myślicie żeby w Chinach kupować a w Polsce sprzedawać troszkę drożej? Popyt na pewno jest i będzie na takie rzeczy. Myślałem żeby sprowadzać nowe skutery z Chin kontenerami. Ok 2 tyg się czeka na dostawę a skutery idą prosto z fabryki. Koszty wysokie nie są, zyski znacznie większe przy masowym obrocie. Wszystko oczywiście byłoby zarejestrowane i legalne.
Odpowiedz

Mam znajomych, którzy zajmują się sprowadzaniem ubranek dla dzieci własnie z Chin. Prowadzą w ten sposób swój własny biznes, który idzie im bardzo dobrze. Dogadują się przez skypa po angielsku, chociaż jedna z właścicielek pasjonuje się chińskim językiem i nawiasem mówiąc coś tam się go uczy. W każdym razie, ubranka ściągają do Polski i chociaż wszyscy się śmieją, że made in China, to jednak ciuszki są świetne jakościowo, bardzo ładne, zrobione z pomysłem i niektóre Polskie rzeczy proponowane dzieciakom są dużo dużo gorsze. Klienci którzy do nich przychodzą, często nie zdają sobie sprawy, że kupują rzeczy typowo z Chin i np. mówią teksty typu: a dobrze, że to nie Chińskie, bo Chińskiego bym dziecku nie kupiła. No cóż takie teraz są własnie stereotypy, a rzeczywistość pokazuje co innego. Nie wszystko co Chińskie musi być złe.
Odpowiedz
Witam właśnie zaczął mnie interesować pomysł kupna w cenach hurtowych sprzętu elektronicznego bezpośrednio z Chin ,znacie może jakieś sprawdzone strony ,które są bezpieczne w sensie gwarancja wysłania towaru ,takie strony z których sami korzystacie.
Odpowiedz
(20.07.2012, 19:51)gargo napisał(a):  Co o tym myślicie żeby w Chinach kupować a w Polsce sprzedawać troszkę drożej? Popyt na pewno jest i będzie na takie rzeczy. Myślałem żeby sprowadzać nowe skutery z Chin kontenerami. Ok 2 tyg się czeka na dostawę a skutery idą prosto z fabryki. Koszty wysokie nie są, zyski znacznie większe przy masowym obrocie. Wszystko oczywiście byłoby zarejestrowane i legalne.

Gargo, i jak CI wyszedł pomysł imprtu skuterów. Doczekła się realizacji? Pisałes akurat gdy był sezon na skutery, teraz zima i chyba powoli trzeba będzie czekać do wiosny... Smile W akżdym razie trzymam kciuki

(19.10.2012, 08:09)len napisał(a):  Witam właśnie zaczął mnie interesować pomysł kupna w cenach hurtowych sprzętu elektronicznego bezpośrednio z Chin ,znacie może jakieś sprawdzone strony ,które są bezpieczne w sensie gwarancja wysłania towaru ,takie strony z których sami korzystacie.

Przyłączam się do pytania Lenego. Ma ktoś ciekawe namiary? wrzucamy! Smile

Iwono, Twoim znajomi gdzie znajdują rynek zbytu na te ubranka?
Sklep stacjonarny?
sklep internetowy?
allegro?
Odpowiedz
(19.10.2012, 08:09)len napisał(a):  Witam właśnie zaczął mnie interesować pomysł kupna w cenach hurtowych sprzętu elektronicznego bezpośrednio z Chin ,znacie może jakieś sprawdzone strony ,które są bezpieczne w sensie gwarancja wysłania towaru ,takie strony z których sami korzystacie.

Nie istnieja takie strony. Istnieja fabryki ktore cie nie oszukaja. Generalnie nikt Ci nie powie dokladnie ich nazwy bo na przyklad tak jak ja umoczylem pare razy (oszusci) i cenia swoje informacje.
Ja moge dac Ci rade jak najlepiej ominac oszustow. Wejdz na aliexpress.com i tam szukaj interesujacego Cie produktu. Wybieraja tylko GOLD Suplier i najlepiej takich ktorzy maja wiele pozytywnych opinii. Nie kupuj bezposrednio z alibaby tylko pisz do nich na maila z prosba o ceny (moga sie roznic znacznie od aliexpress).
Odpowiedz
Kiedyś próbowałem w ten sposób zarobić, sprowadzając pendrive z chin. Niestety trzecia partia, którą wziąłem ciut większą (zaufanie z dwóch poprzednich) okazała się fałszywa. Z 32 GB, pendrivy miały raptem 1 GB pamięci... Trzeba uważać na oszustów, reklamacje, sądy nie wiele tu wskórają...
Odpowiedz
racja- o szukaniu oszustow mozesz zapomniec. Ja nawet raz zglosilem przestepstwo na policje ale sprawa na tym sie zatrzymala.
Takiej sytuacji jak kazek jeszcze nie mialem co prawda ale slyszalem o podobnych sytuacjach... No coz trzeba zrobic dokladny research fabryki przed rozpoczeciem wspolpracy.
Odpowiedz
szafir, pytałeś o to gdzie moi znajomi znajdują rynek zbytu na ubranka sprowadzane z Chin, otóż początkowo otworzyli sklep w domu prywatnym, dokładnie był to jeden mały pokoik, teraz biznes się im rozwinął więc można powiedzieć że odremontowali w tym celu inny nowy budynek, który początkowo miał byc przeznaczony do mieszkania.
Odpowiedz
chiny to ogromny rynek. Ale mijają powoli czasy, że chińczyk pracuje za klik dolarów wypłaty. Co róż słyszymy w mediach o protestach w fabrykach, gdzie pracownicy po prostu chcą podwyżek. Za tym idą droższe produkty finalne. Jeżeli nasze społeczeństwo będzie się bogacić to nie odczujemy tych podwyżek. Więc biznes będzie opłacalny.
Odpowiedz
Aktualnie fabryki chinskie bodajze Samsunga chca przyjac 5000 dzieci w wieku 14-17 lat na "praktyki" czyli za pieniadze jeszcze mniejsze niz zarabiaja rodzice.

Generalnie chiny moze i zwieksza ceny produktow ale zwiekszy sie takze ich jakosc - bo fabryki za wieksze pieniadze pozyskaja bardziej wykwalifikowanego pracownika.
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o Gold Supplier to trzeba pamiętać, że to też nie uchroni od oszustwa, gdyż za to się po prostu płaci 3000USD rocznie i każdemu przyznają!
Odpowiedz
Teraz jest tego pełno na allegro. Najwięcej jest elektroniki z chin która w polsce jest sprzedawana 2x drożej w cenie detalicznej. Jednak jakościowo to nie jest dobre..
Edit
A namiarów do takiej hurtowni nikt za darmo Ci nie da
Odpowiedz
Sprowadzanie towarów z Chin fajnie wygląda na pierwszy rzut oka. Weźcie pod uwagę, że trzeba obmyślić i zaplanować transport. Zająć się wszelkimi formalnościami celnymi. Pomyśleć o kwestii magazynowania. Dostarczyć z portu do miejsca docelowego. A później znaleźć rynek zbytu. Zadanie nie jest łatwe. Można to wszystko zrzucić na firmę zajmującą się transportem i spedycją, ale wtedy koszty wzrastają, a o ile podniesiecie ceny w stosunku do tych od producenta? Za wysokie też nie mogą być, bo ludzie tego nie kupią.
Odpowiedz
Sprowadzanie prosto od producenta zazwyczaj opłaca się zarówno sprzedającemu jak i kupującemu. Mogę dać przykład, które w ofercie prosto od producenta wychodzą o kilka złoty taniej niż te z trzeciej ręki.
Odpowiedz
Moim zdaniem taki import warto zlecić doświadczonej firmie spedycyjnej]. Wyjdzie na pewno bezpiecznie, bo wszystkie formalności spadają nam z głowy.
Odpowiedz
Współpraca z Chińczykami to jednak jest moim zdaniem trudna sprawa - mam kilku znajomych, którzy się tym zajmują i trzeba wiele wiedzieć i być bardzo ostrożnym, że nie wyjść na tym jak zabłocki na mydle. Nadal często produkty produkowane w chińskich fabrykach nie trzymają standardów, a np. w trakcie negocjacji azjaci są naprawdę twardzi i trzeba mocno uważać z nimi...
Odpowiedz
Handel jest najlepszą drogą aby się dorobić. Stosunkowo niewielkie środki właściwie zagospodarowane można obrócić nawet cztery razy w ciągu roku. Porównując ze stopami zwrotu na giełdzie, funduszami lub lokatami, handel jest kilkukrotnie bardziej opłacalny. Oczywiście trzeba sie znać na produkcie i mieć pomysł na zbudowanie sprzedaży. Kwestie z związane z zaopatrzeniem, dostawcami, odprawami załatwiają firmy organizujące import na zlecenie. Polecam importbiuro.com.pl
Odpowiedz
Od lat zajmuję się sprowadzaniem z Chin różnego rodzaju drobnej elektroniki jak czujniki, jakieś diody itp. Biznes kwitnie i nie widzę żeby wzrastały ceny ich produktów, ba - nawet niektóre tanieją Wink
Odpowiedz
A masz swój sklep czy sprzedajesz to w hurtowniach?
Odpowiedz
Ja ostatnio bardzo długo szukałem sensownego transportu towaru z Chin. Jednak koszty mogą być czasami ogromne. Na szczęście udało sięSmile
Odpowiedz
Myślę, że import z Chin przestaje już być aż tak opłacalny jak kiedyś, jednak i tak jeszcze przez kilka lat to dobry pomysł na biznes
Odpowiedz
Jeżeli wszystko jest legalne to czemu nie. Cały problem leży w tym, żeby znaleźć niszę i w tym kierunku iść i się kształtować.
Odpowiedz
Ale teraz ciężko o niszę, bo tak na prawdę wszystkiego jest ponad stan i ciężko jest znaleźć coś co może być nowe u nas.
Odpowiedz
Witam, wiele sklepów w Polsce tak postępuje, jest to dobry pomysł na biznes, bo nawet jeśli cena będzie droższa, to i tak konkurencyjna.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nie do końca się zgodzę, bo teraz dużo osób właśnie ściąga produkty zza granicy i cena jest konkurencyjna u wszystkich.
Odpowiedz
Z Chin moim zdaniem opłaca się tylko sprowadzać jakieś podstawowe rzeczy małego gabarytu. Może jakaś biżuteria?
Odpowiedz
Biżuteria to dobry pomysł, bo tak na prawdę, dużo kobiet ją kupuje. Ponadto w Chinach to jest tanie, więc w Polsce opłaci sprzedawać się drożej.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika gargo
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom