• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile zarabia policjant
Zastanawiam się ile zarabia policjant? Interesują mnie zarobki tego zawodu, ponieważ mój znajomy planuje przyszłość związaną z tą służbą. Jest to niedoceniany i niezbyt lubiany przez społeczeństwo zawód, ale z tego co słyszałem 15 lat i szybsza emerytura, chyba że się coś zmieniło.
Odpowiedz

Ciekawe pytanie postaram Ci się na nie odpowiedzieć .
Często bardzo niedoceniany zawód, a przecież bez nich zapanował by chaos i bezprawie totalne.

Wszystko zależy od statusu policyjnego czyli rangi (stanowiska) na jakim znajduje się policjant.
Oprócz tego należy uwzględnić dodatki typu: stażowy,dodatek za stopień, świadczenia socjalne,nagroda roczna, mundurówka oraz liczba przepracowanych lat.
Liczy się również region i wydział w jakim pracuje policjant.

Podam ogólnodostępne i oficjalne dane, choć słyszałem że czasami nie wygląda to tak kolorowo.
A więc zacznijmy od najmniejszych pensji. Kwoty netto
Ile zarabiają policjanci?

1.Kursant (funkcjonariusz który jest w trakcie szkolenia podstawowego) - 1.357 zł
2.Policjant - 2.264 zł
3.Dzielnicowy/kontroler ruchu drogowego 2.910 zł
4.Detektyw/asystent- 3.144 zł
5.Kierownik referatu- 3.809 zł
6.Komendant powiatowy (miejski, rejonowy)- 6.437 zł
7.Komendant wojewódzki- 8.185 zł
8. Zastępca Komendanta Głównego Policji - 12.285 zł
9.Komendant Główny Policji - 14.057 zł

Są to wartości ogólne.
Odpowiedz
W zasadzie myślałem że zwykły funkcjonariusz zarabia mniej ,widzę że wiedzie im się całkiem całkiem .
Odpowiedz
a i tak narzekają, że nie mieli dawno podwyżki.
Odpowiedz
Policjant to ciężki zawód... zarobki mają za niskie. Nauczyciel więcej zarabia a mniej robi... Moim zdaniem Policja za mało dostaje.
Odpowiedz
Myślę że służby mundurowe nie powinny narzekać, praca może niebezpieczna ale za to dobrze płatna i mamy mundurówki czyli wcześniejsze emerytury.
Odpowiedz
No to nieźle się wiedzie mundurowym, i jeszcze cały czas narzekają
Odpowiedz
Możecie również przeczytać artykuł, dotyczące emerytur mundurowych omawiający zmiany które nastąpiły w 2013r

Można przeczytać tutaj
Ile może zarobić policjant na emeryturze ?
Odpowiedz
Chyba nie ma żadnego mundurowego na tym forum, bo pewnie by już narzekał Smile w sumie zawód nie jest źle płatny z tego co widać, czytałem teraz o emeryturach to faktycznie coraz gorzej mają, ale nie ma nawet jak porównać z innymi zawodami. Prawda jest taka że każdy wybiera swoja ścieżkę życiową i zarabia ile chce
Odpowiedz
Wydaje mi się, że powinni zarabiać więcej Wink
W końcu dbają o nasze bezpieczeństwo Wink
Odpowiedz
Polecam przeczytać nasz nowy artykuł o tym ile zarabia policjant ? Nowe dane
Serdecznie zapraszamy do wyrażania opinii na ten temat.
Odpowiedz
Ja tam nie narzekalem, ale ja tam poszedlem do pracy a nie narzekac.
Odpowiedz
Według mnie płaca trochę powyżej 2 tys. dla policjanta nie jest wielką kwotą za to co czasami muszą robić. Dopóki nie dostaniesz awansu, nie ma co liczyć na solidny zarobek.
Odpowiedz
Mi się wydaje, że nieco ponad 2 tysiące dla policjantów to nie jest jakoś dużo. Czasem mają naprawdę ciężką prace, choć to wiadomo zależy od rejonu. Fakt, faktem, że praca w mundurówce jest przynajmniej pewna, no i ta szybka emerytura też kusi. Choć z tego co wiem, to większość byłych policjantów dorabia później np. w ochronie.
Odpowiedz
Taki zwykły policjant na pewno nie zarabia kokosów. Przede wszystkim jest ciężko się dostać do policji.
Odpowiedz
mi tez sie wydaje ze malo zarabiaja. Moj kolega pracowal kilka lat w policji i jakos wiele mu sie te zarobki niezmienily a robote naprawde mial ciezka. Rodzina na utrzymaniu i w koncu rzucil wszystko i wyjechal do Holandii do pracy, znalazł jakąś agencje, VPU bodajże, bo kuzyn tez wyjezdzalm teraz jest zadowolony, rzadko bywa w polsce, ale przynajmniej dzieci maja dobre warunki finansowe
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zema
WątkiDataOdpowiedzi
Co zamiast MS Office ?30.01.2016, 15:2811
Jaki program do nagrywania webinarów?07.07.2015, 11:161
Zarabianie na zdjęciach22.08.2014, 11:215
Konto demo - opcje binarne03.08.2014, 10:306
Zarabianie na grach - sklep z grami - sprawdzony sposób!26.04.2014, 20:450