• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ile dokładnie może dorobić emeryt?
Wiadomo że wszyscy od 2014 roku będą musieli pracować do 67 roku życia, teraz będąc na emeryturze można dorabiać, ale jakie są dokładne wytyczne, chodzi mi ile można dorobić do emerytury?
Odpowiedz

Według nowych przepisów procentowo przychód nie może przekraczać 70% wynagrodzenia, które uznane jest za przeciętne.
więcej szczegółów związanych z Twoim pytaniem znajdziesz na portalu ile może dorobić emeryt
Odpowiedz
Czyli, z tego co czytam, do 2,5 tys. miesięcznie może emeryt zarobić. A co, jeśli w skali miesiąca zarobi np. 6 tysięcy, ale w skali roku nie przekroczy kwoty 70% średniego rocznego wynagrodzenia? Zostawią mu emeryturę? Czy to rozliczenie działa comiesięcznie?
Każdego dnia rodzimy się na nowo
Odpowiedz
Odświeżam ten wątek, ponieważ również mam problem związany z emeryturą. Czy wiecie może czy łatwo jest dostać częściową emeryturę? Nie chodzi o mnie, ale o kogoś z rodziny, nie będę pisała szczegółów. W sieci znalazłam między innymi takie informacje - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystk...emerytura/, ale czy ktoś z Was mógłby powiedzieć mi jak dokładnie to wszystko wygląda w praktyce? I czy rzeczywiście częściowa emerytura to tylko połowa wysokości pełnej kwoty emerytury? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Tak, to 50% pełnej emerytury. Ale jak to wygląda w praktyce i kto może z tego korzystać to nie mam pojęcia.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika rysiek
WątkiDataOdpowiedzi