• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
III filar
OFE już kuleje, warto zacząć oszczędzać na własną rękę - co o tym myślicie? Osobiście mam IKE i jestem zadowolony plus państwo nie narzuci mi podatku Belki.
Odpowiedz

Ja się właśnie rozglądam w tym temacie.
Odpowiedz
(04.11.2013, 18:02)fonsito napisał(a):  OFE już kuleje, warto zacząć oszczędzać na własną rękę - co o tym myślicie? Osobiście mam IKE i jestem zadowolony plus państwo nie narzuci mi podatku Belki.

Całkowicie sie z Tobą zgadzam. Sama od niedawna przekonałem się do oszczędzania na własną rękę.

(02.12.2013, 18:14)Darek napisał(a):  Ja się właśnie rozglądam w tym temacie.
W internecie znajdziesz wiele rad np. http://www.ofe-nordea.pl/jakie-ofe-wybrac/ więc na pewno wybierzesz coś odpowiedniego.
Odpowiedz
Niestety na emeryturę z ZUS nie ma co liczyć. OFE po reformie raczej nie przetrwają, więc docelowo zostanie tylko ZUS.
Dlatego tylko oszczędzanie na własną rękę pozostaje, jeśli chce się mieć za co żyć na emeryturze.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
Ja to mówiąc szczerze nie wierzę że bez pomocy dzieci dam radę się utrzymać na emeryturze. Mam nadzieję że mnie nie zawiodą na stare lata Smile
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to ciężko przewidzieć co będzie za kilka czy kilkanaście lat.. Ale fakt faktem, trzeba jakoś zabezpieczyć swoją przyszłość
Odpowiedz
A jak oceniacie oszczędzanie na emeryturę w ramach indywidualnych kont oszczędzania emerytalnego? Chodzi mi dokładnie o to - https://www.prywatnaemerytura.pl/wszystko-o-ikze/. Oszczędzanie w ten sposób pomniejsza corocznie płacony podatek dochodowy. IKZE posiada również limit wpłat, który w 2015 roku wynosi 4 750,80 zł. Zauważyłem, że jeśli mówi się o trzecim filarze to głównie w kontekście IKE, rzadziej w kontekście IKZE czy PPE. Myślicie, że z czego to wynika? Czy oszczędzacie/macie w planach oszczędzać w ramach IKZE?
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika fonsito
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom