• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hodowla szynszyli - pomysł na biznes
Hej Smile

Jak myślicie, ferma szynszyli to dobry pomysł na biznes, czy też nie?

Ponoć duży zysk można uzyskać dopiero w 2-3 roku hodowli, prawda to?
Odpowiedz

Jak chcesz hodowlę od podstaw mieć to niedobrze. Zyski dopiero w 2, czy tam 3 roku hodowli.

Lepiej kup już gotową, taką jak tu:

http://allegro.pl/hodowla-szynszyli-szyn...15527.html
Odpowiedz
Czytałem troszkę o szynszylach.

Nie mają dużych miotów, 2-3 sztuki. Chodźby sprzedać je potem po 40zł. No to będzie 120zł Big Grin

Na czysto niech wyjdzie już z 200zł w ciągu roku z pary Big Grin

Można spróbować Big Grin
Odpowiedz
W pojedyncze pary to można bawić się hobbystycznie, ale wiadomo, że jak ferma no to lepiej, firmy szynszyli potrzebują na kurtki itp., które są bardzo drogie i bardzo duże zapotrzebowanie na nie jest.
Odpowiedz
Myślę, że zakup fermy byłby lepszym początkiem, niż zaczynanie wszystkiego od nowa.

Tylko trzeba też mieć miejsce dobre, nie takie, w którym jest duża wilgotność.
Odpowiedz
Poczytaj, czy Unia czasem nie daje jakichś funduszy na hodowlę szynszyli.
Odpowiedz
Na zakup stada podstawowego można chyba dostać dotację z programu SPO-ROL.
Odpowiedz
Masz rację, ale trzeba spełnić dużo wymagań, których ja nie dałbym rady zrobić.

Ale innym się pewnie udało dostać dotację.

A ile wynosi ta dotacja na zakup podstawowego stada?
Odpowiedz
Nie jestem znawcą takich hodowli zwierzęcych,czytałem o takim sposobie ,według mnie jest to bardzo dobry biznes,ale czy jest opłacalne w tym lub najbliższym roku,trzeba by było przeprowadzić gruntowną analizę ,na moje oko racje bytu maja tylko bardzo duże hodowle.
Odpowiedz
Pomysł dobry ale trzeba miec maae kasy i masa formalnosci na czeka.
Odpowiedz
Pomysł ok, ale trzeba mieć świadomość że Grenpeace w takich sytuacjach czuwa.
Odpowiedz
Pomysł to może 5-10% sukcesu. Reszta zależy jak będziemy go realizowali. Nie da się powiedzieć, że coś jest dobrym pomysłem a coś złym. Życie i biznes nie są czarno-białe.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Pomysł dość egzotyczny, ale często takie pomysły są początkiem udanego biznesu. Na pewno warto spróbować i przynajmniej rozpoznać na czym to polega. Futra zawsze były w cenie i pewnie będą. Kwestią otwartą jest, na jaką skalę trzeba prowadzić taką fermę, aby przynosiła zyski?
Odpowiedz
No nie wiem. Kiedyś hodowle zwierząt futerkowych były powszechne. Obecnie jest ich zdecydowanie mniej, ale za to są większe. Coraz więcej głosów pojawia się, że tego typu działalność to barbarzyństwo. Nikt też nie chce mieć ferm w pobliżu miejsca zamieszkania. Trudno też dostać pozwolenie. Nie polecam.
Odpowiedz
Ja także nie polecam. Futra obecnie są przeżytkiem, mówi się tera dużo o ekologii, zwierzętach. Futro przestało być produktem luksusowym zaczęło kojarzyć się z czymś obrzydliwym. Fermy upadają (wiele pod Krakowem splajtowało). W dodatku kolega wyżej ma racje nikt nie chce mieszkać koło czegoś takiego, narażasz się na społeczny ostracyzm zakładając jakąkolwiek fermę.
Odpowiedz
Osobiście nie sądzę, by szynszyle były na tyle znanym i chcianym zwierzątkiem, by zacząć ich hodowlę. Lepszym pomysłem byłyby psy lub koty, które cieszą się większym powodzeniem wśród ludzi.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika makserwus
WątkiDataOdpowiedzi
Podpisy na forach05.01.2012, 21:097
Nowy polski bux30.12.2011, 19:003
Bannery29.12.2011, 21:485
Shoper23.12.2011, 16:512
Google Analytics, pomoc w zarobkowaniu na forum?23.12.2011, 16:117