• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie teraz oszczędzać?
Chciałem dopytać gdzie najlepiej teraz lokować swoje oszczędności, lokaty mają po 4% do 5% . Chcę ulokować swoje oszczędności tak na 4 lata co proponujecie?
Odpowiedz

Lokata jest najbezpieczniejsza, jeśli chodzi o lokowanie oszczędności. Jeśli oczekujesz wyższych zysków to raczej już inwestowanie niż oszczędzanie. A inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Pytanie czy jesteś w stanie zaryzykować utratę oszczędności kosztem większych zysków?
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Nie tylko lokata przecież istnieje na rynku finansowym. Jest wiele innych instrumentów dzięki którym można z zyskiem pomnażać swoje oszczędności. Teraz wiele osób decyduje sie na inwestowanie w obligacje szczególnie korporacyjne. W Polsce jest to jeszcze niszowy produkt, jednak rynek ten bardzo dynamicznie sie rozwija ze względu na dużą opłacalność inwestycji.
Odpowiedz
Większość z nas marzy o własnym lokum, lub jak to kiedyś nazywano m4. Wszyscy pragną mieć poczucie bezpieczeństwa i możliwość stworzenia przyjemnego otoczenia do którego będziemy chętnie wracać, lecz nie każdy z was wie lub zwraca uwagę że mieszkając w bloku lub budynku ponosicie koszty utrzymania nieruchomości co w większości przypadków wynosi około 15-20 % opłaty miesięcznej doliczonej do czynszu.
W dzisiejszych czasach trzeba zwracać uwagę na każda wydana złotówkę, dlatego pytam się czy musimy opłacać księgowość czy zarządcę nieruchomości kiedy to możemy prawie w 90% zastąpić oprogramowaniem . Szczególnie kiedy przez większość czasu nie mamy z tymi ludźmi odczynienia a jak cos nawali lub potrzebne jest natychmiastowe usuniecie usterki, to trzeba to robić na własny koszty aby to zrobić szybko.
Dla przykładu może posłużyć wspólnota w której mieszkam. Wspólnota składa się z 15 lokali własnościowych. Od kiedy sięgam pamięciom to płaci się czynsz w ostatnich latach w wysokości średnio 320.00 PLN w którym jest ładnie wyszczególniony fundusz remontowy. Wszystko było opłacane jak zawsze i nikt z lokatorów nie zastanawiał się wręcz był przekonany że w razie usterek to przynajmniej nie będzie musiał wykładać własnych środków w sytuacjach awaryjnych. Jak to w życiu bywa wszyscy chcą dobrze ale wychodzi jak zawsze, otóż z upływem lat budynek niszczał i wymagał drobnych remontów, aż do zeszłego roku kiedy dach zaczął tak przeciekać ze zalewało mieszkania i to nie tylko te na samej górze ale również te pod nimi. Przez około 2-3 lata zarząd wspólnoty interweniował w firmie zarządzającej nieruchomościami i zgłaszał uzasadniając to że jest to już poważny problem który ma znaczący wpływ na poziom życia wszystkich lokatorów oraz ma ogromny wpływ na dewastacje nieruchomości.
Potrafię sobie wyobrazić ze nie jest to odosobniony przypadek, kiedy członkowie wspólnoty musza się domagać o remont budynku za własne pieniądze które teoretycznie powinny być przyszykowane i czekać na wykorzystanie w takich przypadkach. Wszyscy odnosimy blednę wrażenie w tym zagadnieniu, okazało się ze duża cześć środków w formie składek jest przeznaczana na utrzymanie firmy administracyjnej, oznacza to: na wynagrodzenia pracowników, samochody, utrzymanie biur oraz na generowanie zysku firmy bo to jest celem nadrzędnych każdej działalności gospodarczej. W efekcie końcowym niewielka cześć składek jest odkładana na konto wspólnoty, to oczywiście pokazało ze w momencie sytuacji awaryjnej nie wystarczającym do jakichkolwiek napraw. W takiej sytuacji wspólnota musiała zaciągnąć dodatkowy kredyt na wykonanie naprawy co doprowadziło do zwiększenia funduszu remontowego.
Teraz podam wam kilka wyliczeń:
Średni miesięczny czynsz wynosi : 320.00 PLN zawarta w tym jest kwota 60.00 PLN na koszty administracyjne
Wspólnota składa się z 14 nieruchomości ( mieszkań) co średnio wyliczając miesięczną opłatę dla firmy administracyjnej w wysokości 840.00 PLN.
W skali roku daje kwotę 10 080.00 PLN w skali np. 10 lat daje nam już 100 800.00 plus odsetki za lokatę terminowa w wysokości kilku procent w zależności od banku. Celowo pomijam tu wzrost funduszu remontowego
Za taka kwotę to można dokonać na bieżąco drobnych napraw lub tez grubszej raz na 10-15 lat, gdzie nie musicie się nikogo prosić o własne pieniążki na dokonanie niezbędnych napraw. Jeżeli dokonuje się napraw na bieżąco to nie doprowadza to do większych zniszczeń i w efekcie końcowym jest taniej i lepiej.
Dowiadywałem się że koszt oprogramowania dla mojej wspólnoty w najtańszej wersji to 45.00 PLN miesięcznie co się równa 540.00 PLN a nie 10 080.00 w tradycyjnym przypadku. Zaznaczam ze jest oferowany bezpłatnie przez okres 12 miesięcy i można zrezygnować w dowolnej chwili nie ponosząc żadnych kosztów.
Każdy z lokatorów ma dostęp online do własnych danych, danych lokalu wspólnoty, wyszczególnionych koszów, rachunków czynszowych oraz historii, nie wspominając już wielu dodatkowych narzędzi ułatwiających w historie funkcjonowania wspólnoty oraz bezpłatnych płatnościach online. Zapraszam wszystkich do odwiedzenia strony internetowej e-zarzadca.net lub facebook.com/pages/E-zarzadcanet/235772523191849.
Dlaczego nie spróbować zaoszczędzić tu gdzie trzeba nie rezygnując z dotychczasowych przyjemności.
Odpowiedz
(11.12.2013, 12:09)Adamo napisał(a):  Chciałem dopytać gdzie najlepiej teraz lokować swoje oszczędności, lokaty mają po 4% do 5% . Chcę ulokować swoje oszczędności tak na 4 lata co proponujecie?
4 lata to dość długo - dlaczego chcesz zamrażać swoje środki na taki okres? Ale skoro już tak bardzo chcesz to czy myślałeś o 4-letnich obligacjach? Obligacje PKN Orlen są ostatnio w modzie...

Jeśli chodzi o lokaty to lepiej będzie założyć 2-letnią. Np. Lokata Zysk+ w Santanderze 4,1% albo Lokata Standardowa 4% w Alior Bank. Polecam jak najbardziej. Możesz też skorzystać z porównywarki / wybierarki lokat.
Odpowiedz
polecam Regularne Oszczędzanie w PKO BP ( pkoubezpieczenia.pl/inwestycje/regularne-oszczedzanie)
Systematyczne gromadzenie oszczędności sprawia, że polisa to idealny sposób na realizację ważnych celów. Gromadź i inwestuj kapitał na dodatkową emeryturę, edukację dzieci, kupno mieszkania czy wcześniejszą spłatę kredytu.
Komfortowe rozwiązania inwestycyjne ? w ramach jednego portfela możesz inwestować w polskie i zagraniczne fundusze kapitałowe. Skorzystaj z trzech gotowych strategii inwestycyjnych zarządzanych przez profesjonalistów PKO TFI. To wygodne rozwiązanie, ułatwiające podjęcie decyzji inwestycyjnej.
Elastyczność opłacania składek ubezpieczeniowych pozwoli Ci dostosować częstotliwość wpłat do swoich możliwości. Wybierz wpłaty miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne. Możesz też zmienić ich częstotliwość w czasie umowy lub zawiesić opłacanie składki.
Minimum formalności ? nie musisz przechodzić badań lekarskich ani wypełniać skomplikowanych ankiet medycznych aby zawrzeć umowę ubezpieczenia.
Wygoda w zarządzaniu kapitałem bez wychodzenia z domu ? serwis online Twoja Polisa bez ponoszenia dodatkowych opat umożliwia samodzielne zarządzanie polisą bez konieczności ponownej wizyty w banku.
Odpowiedz
lokaty są najmniej dochodowe, ale najbezpieczneijsze, warto tam trzymać kasę na tak zwaną czarną godzinę: (regulamin) u jest ranking, jak widać oprocentowanie nie powala...
Odpowiedz
Rainbow 
Hej, studiuję finanse i rachunkowość o kredytach i kontach oszczędnościowych wałkowaliśmy już chyba wszystko. W sumie dobrze mieć taką wiedzę, bo to sprawy, które nas dotyczą prywatnie. Ja mam konto oszczędnościowe w ING, podobnie jak konto Direct. Ale myślę, by zmienić. Osobiście polecam zobaczyć sobie stronkę, na której sama często, jako przyszła finansistka Big Grin bazuję - (regulamin), tam są porównania róznych banków, kont..można znaleźć coś dla siebie
Odpowiedz
Lokata jest bezpieczna, ale oprocentowanie żałosne... trudno obecnie oszczędzać, aby mieć jakiś z tego realny zysk. Chyba, że zainwestuje się w jakieś akcje, ale to jednak zawsze ryzyko.
Odpowiedz
teraz ciezko znalezc oplacalny sposob na inwestowanie ktory przy okazji bedzie w miare bezpieczny. Ja juz przestalem poki co szukac, skupiam sie na razie na udziale w programie partnerskim Nova Cash w ktorym zarabiam na polecaniu produktow finansowych, jak juz uzbieram z tego dużo pieniędzy to wtedy bede sie martwil ulokowaniem gdzies tych pieniędzy
Odpowiedz
Myślę, że lepiej spróbować inwestować, jest to ryzykowne, ale jeśli się uda to zyski mogą być o wiele wyższe niż te z lokaty
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Adamo
WątkiDataOdpowiedzi
Ile kosztuje budowa domu?11.12.2013, 12:055
ile może dorobić emeryt04.11.2013, 20:131
Jak zbadać konkurencje i swój pomysł na biznes15.10.2013, 19:405
Pomysł na biznes - myjnia parowa08.10.2013, 22:2916
Ile zarabia kierowca kat c05.10.2013, 13:321

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom