• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie studiować ?Nie wiesz ? Sprawdz
Najlepiej świadomie wybierać kierunek studiów pod swoje zainteresowania . Nie chcesz chyba robić czegoś w przyszłości co nie będzie sprawiało ci radości . Dlatego polecam Ci tę stronę internetową http://www.kierunki.net/wybor-kierunku-studiow. Masz tu pełną listę kierunków i uczelni . Mam nadzieje że pomogłem
Odpowiedz

na moje oko to do studiów trzeba podejść strategicznie, na bok odłożyć własne upodobania i wybrać taki kierunek, który pozwoli nam na zdobycie pracy nie tylko za 5, ale też za kilkanaście kolejnych lat, trzeba zobaczyć jakie branże najlepiej się rozwijają, teraz to pewnie będzie transport i spedycja, bo widać jak bardzo oblegane są te dwa kierunki na publicznych i prywatnych uczelniach
Odpowiedz
manieczka, ja mam trochę inne podejście. Jasne, że trzeba mieć na względzie perspektywy zatrudnienia po studiach, ale naprawdę uważasz, że całkowicie trzeba skreślić swoje upodobania? A jak ktoś nie lubi przedmiotów ścisłych? Ma na siłę robić magistra z rachunkowości, bo na to jest wzięcie? Wink Moim zdaniem warto wybrać to, co się lubi robić, ale przy okazji zastanowić się, jak to będzie można wykorzystać, dostosować do sytuacji na rynku pracy. Ja np. nie wyobrażałam sobie, że miałabym nie studiować polonistyki, ale wiedziałam, że znaleźć pracę w roli nauczyciela to jednak mało realne, więc kształciłam się w kierunku dziennikarstwa i języka mediów i reklamy ;-) Jeśli wyjście A nam nie odpowiada, a wyjście B nie daje perspektyw, trzeba rozejrzeć się za wyjściem C Big Grin
Odpowiedz
Ja polecam Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu!
Odpowiedz
Polecasz go, bo...? Studiujesz tam, czy jesteś pracownikiem? Tongue
Odpowiedz
Też się zastanawiam, na jakiej zasadzie poleca się tu uczelnie Wink
Odpowiedz
Moim zdaniem studia nie są już tak potrzebne jak kiedyś. Każdy pracodawca nie patrzy na to co kto potrafi i wie a na to aby zatrudnić pracownika jak najtańszym kosztem, nie raz jest tak że ten co jest po gimnazjum ma dobrze płatną prace a ten po studiach musi wyjechać bo u nas nie ma czego szukać..
Odpowiedz
Ja chciałbym, żeby były studia o np rękodziele. Takie techniczne, że nauczę się np robić piękne serwety, albo inne takie rzeczy.
Odpowiedz
Dla mnie spedycja i logistyka byłby dobrym rozwiązaniem. Sam trochę żałuję, że nie poszedłem na ten kierunek, gdyż jest spory popyt na osoby z takim wykształceniem.
Odpowiedz
Na pewno nie warto studiować na takich ogólnych kierunkach jak "Ekonomia" - lepiej wybierać bardziej specjalistyczne, jak wspomniana wcześniej logistyka czy finanse i rachunkowość
Odpowiedz
A jeśli już jesteśmy w temacie studiów, to gdzie macie konta bankowe? Korzystacie z ofert banków przygotowanych specjalnie dla studentów (osób do ok. 30 roku życia) czy z ogólnie dostępnych kont osobistych? Mam problem, bo jak zwykle nie wiem jaki bank, jak najtańszy, z jak największą liczba usług, wybrać. Zależy mi na wypłatach z wielu bankomatów za free, no i łatwego dostępu z sieci. Czytałam opinie, przeglądałam,(Regulamin) bo chyba są najbardziej aktualne i wiarygodne, no ale jest tego zbyt wiele. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami/opiniami/podpowiedziami?
Odpowiedz
Ja studiowałem górnictwo na AGH i jestem zadowolony. Mogę śmiało polecić tę uczelnię.
Odpowiedz
Fakt, myślę, że ścisłe kierunki to zdecydowanie to, na czym powinniśmy się skupiać
Odpowiedz
nie zawsze studia gwarantują sukces, moja kumpela skończyła płatną szkołę policealną, dokładnie tą: http://fam-makeup.pl/ i pracuje teraz jako charakteraryzatorka
Odpowiedz
moim zdaniem warto studiować to co się lubi i próbować jakoś dopasować to do przyszłej pracy, jeśli ktoś jest ogarnięty to na pewno się uda Smile
Odpowiedz
Najlepiej studiować coś zgodnego z własnymi zainteresowaniami i przede wszystkim dobrze skorzystać ze studiów. W końcu studia ma się tylko raz, a jak dochodzi praca, to już nie to samo Tongue. Potem i tak nie pracuje się w zawodzie, no pomijając nieliczne grono szczęśliwców.
Wszystkich posiadających negatywne wpisy w BIK, zapraszam na czyszczenie biku :).
Odpowiedz
Warto też wybrać dobrą uczelnię.
Odpowiedz
dobra uczelnia to mit, liczy się konkretna kadra na konkretnym kierunku
Odpowiedz
Co sądzicie na temat tego typu wyjazdów - http://aiesec.pl/dla-studentow/wyjedz-na...al-talents ? Jeżeli wyjeżdżał ktoś z Was z Aiesec będę wdzięczny za opinie. Opcja wydaje się korzystna, w sumie dzięki wolontariatowi albo praktykom zagranicznym można podszkolić język i zdobyć doświadczenie zawodowe, które z pewnością się przyda podczas poszukiwania pracy.
Odpowiedz
Wybrałem po prostu dietetykę na http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/
Nawet nie chodzi o to, że temat jest modny. Po prostu mnie od bardzo dawna to interesuje, sam mocno schudłem i zmieniłem dietę. Widzę jak to wpływa na moje życie, a szkołę Mydłowskiej wybrałem dlatego, że byli najbardziej konkretni. Znam się już trochę na tym, widzę, że program obejmuje same konkrety, a bzdury. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Odpowiedz
Moim zdaniem wybór dobrego kierunku to trudna sprawa.młodzi ludzie nie wiedzą po maturze czego chcą,nie wiedzą co będą robić za kilka lat,co chcieliby robić za te kilka lat.Wybierając studia zdrowie publiczne
stwarzamy sobie wiele możliwości. Możemy pracować w kilku różnych miejscach,możemy szkolić się,poznawać nowe oblicza służby zdrowia.
Odpowiedz
[quote pid='9650' dateline='1481275780']
według mnie warto pójść na kierunki techniczne i na politechnikę. 
[/quote]
Odpowiedz
Moim zdaniem w chwili obecnej zdecydownie najbardziej warte uwagi są kierunku techniczne Smile
Odpowiedz
W sumie to teraz studia średnio się liczą. Potrzebne są do wyliczenia urlopu Wink
Odpowiedz
Studia sie licza Może nie tak bardzo jak kiedyś jednak warto jest je mieć. Ze swojej strony polecam równiez uczyc się języków. Jeśli znacie języki obce macie o wiele większe szanse w przyszłości na znalezienie zatrudnienia w jakiejś dobrej firmie.
Polecam równiez zapisanie się na kurs angielskiego. Na przyklad do Speak up:
https://speak-up.pl/pl/dla-firm

Firma ma specjalne kursy językowe biznesowe
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika marcinek995
WątkiDataOdpowiedzi
VooGo.pl Zaprojektuj swoje wizytówki !!11.07.2013, 16:170

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom