• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci
Witam.

Chciałbym się was zapytać co najlepiej zrobić z oszczędnościami ? Na chwilę obecną jestem w stanie odłożyć ok 800-1000zł miesięcznie z wypłaty, trzymać tą kwotę na koncie ? Rachunku oszczędnościowym ? (konto osobiste mam w Credit Agricole). Czytałem że dobrym sposobem na lokowanie pieniędzy jest inwestycja w metale szlachetne (złoto, srebro) bo mimo zmiany wartości pieniądza wartość kruszcu się nie zmienia. Czy może jakieś lokaty długoterminowe ? Co będzie w miarę bezpieczne i przyniesie jakiś zysk ?
Odpowiedz

Witam
Rowniez chcialbym sie dowiedziec czegos ciekawego na temat oszczedzania ,ja chcialbym ulokowac ok 5000/6 000 zastanawiam sie rowniez jak je zainwestowac z dobrym zyskiem ,jak narazie ja trzymam swoje oszczednosci na e maxsie w mBanku,zakladasz za darmo konto w mbanku i przy zakladaniu mozesz sobie odrazu zalozyc emax i emax plus i oczywiscie konta walutowe i to rowniez za darmo ja kozystam z tych uslug i jestem zadowolony ,masz tu rowniez porownanie lokat i funduszy bezplatnie ,latwa mozliwosc wybierania kiedy sie chce , osobiscie na razie takie rozwiazanie proponuje,dobre oprocentowanie ,w najbliszym czasie sprobuje rozwinac ten temat .Co do innych mozliwosci to oczywiscie inwestycje w zloto ,oraz inwestowanie w zlote monety ,swojego czasu troche na tym zarobilem , zwrot z inwestycji 100% jesli bedziesz mogl troche poczekac ,oraz procent skladany jesli jest Ci to pojecie znane ,ale to inwestycja na dlugie lata przynajmniej 20 lat jesli chcesz osiagnac dobry efekt,jesli bedzie Cie kusilo zgarnac pieniadzeSmile,ale bardziej oplacalnej chyba nie znajdziesz ,oprocz oczywiscie gieldy i forex .Jesli znajdziesz cos fajniejszego to daj znac na forum ,zawsze dobrze dowiedziec sie cos ciekawego .Ja jestem za granica wiec nie mam za bardzo czasu udzielac sie teraz za badzo na forum. Strona jest jeszcze mloda i nie promowana ,ale rozmawialem juz z administratorem ,ktory rowniez wloczy sie gdzies po swiecie i poinformowal mnie ,ze planuje modernizacje forum i bardzo duzo kampanie reklamowa ,takze mysle ze stworzymy fajne miejsce ,bo rowniez po powrocie do kraju zamierzam sie tu udzielac .Jezeli chodzi o twoj bank to masz tam mozliwosc skozystania z funduszy inwestycyjnych nawet na dobrych warunkach .Przepraszam za brak polskich znakow jestem za granica to dlatego.Pozdrawiam
Odpowiedz
Hmmm Smile Ciekawa wypowiedź na górze od kolegi, ale szczerze powiedziawszy nie wiem, czy zgadzam się z nią Smile
Odpowiedz
Zgadzam się jeżeli nasz dostęp do menadżera funduszy poprzez konto to masz otwartą bramkę do inwestowania. Osobiście lubię inwestować w energię odnawialną. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by kupować również polskie akcje Np PGE lub inne koncerny paliwowe. Ale jeżeli myślisz o dłuższym oszczędzaniu to ja już wybrałem a mianowicie III filar emerytalny tutaj piszę o korzyściach związanych z nim tutaj. Bo inwestujemy we własną przyszłość.
Odpowiedz
Witam.
Tak jak poprzednicy polecam ci cześć oszczędności zainwestować w metale kruszcowe, wino, obrazy itp. Ponieważ to chroni twoje pieniądze przed inflacją, która zacznie zapewne wzrastać. A dlaczego tak uważam, ponieważ już się posypała Grecja następne państwa coraz bardziej się zadłużają w tym też polska więc inflacja będzie wyższa bo państwo chcąc walczyć z zadłużeniem będzie drukowało więcej pieniędzy.
Lokaty długoterminowe w bankach sobie odpuść dostaniesz 7% do 9%, obecna inflacja 5% do tego dochodzi podatek belka 19% z twoich zysków.
Inwestycję w srebro osobiście nie kupuje, ale mogę trochę powiedzieć:
Jest to inwestycja moim zdaniem krótkoterminowa, teraz srebro idzie w górę i można nieco zarobić. Tylko trzeba pamiętać o podatku od dochodów 19% w sumie tak jak i w większości rzeczy co napisałem czyli wino, obrazy, złote monety, biżuteria itp.
Ja osobiście lokuje pieniądze w złocie inwestycyjnym bo tylko od niego nie musisz płacić tego podatku. Jest to inwestycja długoterminowa na której nie stracisz. I tu mogą niektórzy powiedzieć jak to nie stracisz jak złoto spadnie na wartości na giełdzie to masz stratę. To ja takiej osobie powiem cieszę się, że spadło kupie sobie więcej złota Smile. Bo trzeba sobie uświadomić jedną rzecz to że jak cena spada mamy do czynienia z umocnieniem się waluty czyli deflacją, która i tak nie będzie trwała długo.
Ktoś przed skomentowaniem niech sobie zada pytanie czy wolał by mieć w przyszłości kufer złota czy kufer kolorowych papierków z nadrukiem 1000 zł.

Inwestycje w każdy poniedziałek o 20:30 prezentacja online na temat złota, obligacji, nieruchomości.
Odpowiedz
Konto oszczędnościowe Deutsche Bank - moim zdaniem najlepsza opcja.
Odpowiedz
Ja polecam pomyśleć o wlasnym biznesie poza pracą etatową. Z lokat czy kont oszczędnościowych to zyski raptem pokrywają inflację.
Odpowiedz
Rachunek oszczędnościowy, lokata, polisolokata czy program systematycznego oszczędzania?
A może rachunek maklerski lub fundusz inwestycyjny?
Wybór produktu, który będzie gromadził nasze finansowe nadwyżki, może przyprawić o zawrót głowy!
Zapoznaj się z możliwościami pomnażania swoich pieniędzy:
Odpowiedz
Decydując się na najbezpieczniejszą opcję, czyli lokaty bankowe zapoznaj się z rynkiem tworząc swoje własne zestawienie i porównanie tych właśnie produktów finansowych.
Odpowiedz
Jeżeli jesteś zainteresowany lokatą długoterminową, właśnie dziś Santander Consumer Bank wprowadził bardzo ciekawą pozycję.

- Lokata Zysk+ Wzrost 6,7% na 12 miesięcy (od 1.000 PLN)
- Lokata Direct+ Wzrost 6,7% na 12 miesięcy (od 5.000 PLN)
- Lokata Direct+ On-Line 6,7% na 12 miesięcy (od 5.000 PLN)

Kwota maksymalna: 300.000 PLN

Szczególnie polecam Ci tą ostatnią, gdyż można ją założyć przez krótki formularz internetowy, a następnie kontakt telefoniczny, zaś po odnowieniu (po roku) przekształca się na lokatę Direct+ Internet na 12 miesięcy, która ma niewiele mniejsze oprocentowanie (6,5%). Lokatę można oczywiście zakończyć. Są to najwyższe oprocentowania na rynku wśród lokat jednorocznych, które nie wymagają zakładania konta osobistego.
Odpowiedz
Warto by było ulokować gdzieś nadwyżkę gotówki, żeby sobie rosła, ale z lokat z reguły zarobek duży nie jest. Agent ubezpieczeniowy zaproponował mi ostatnio opcję łączoną, inwestowanie i ubezpieczenie. Korzystacie z takich połączeń?
Odpowiedz
jeśli dysponujesz małą gotówkę możesz ją odkładać np. na lokatę natomiast przy większych oszczędnościach proponuję zainwestować w nieruchomości - w przypadku atrakcyjnych projektów domów jednorodzinnych ceny obiektów za kilka lat będą jeszcze większe niż dziś!
Odpowiedz
Można też spróbować inwestować mniejsze kwoty, o ile nie zależy nam na bardzo szybkich zyskach, a raczej na bezpiecznej inwestycji. Jest kilka produktów inwestycyjnych wartych uwagi. Nieruchomości zawsze się opłacały i póki co nie zapowiada się na duże spadki, więc jeśli ktoś dysponuje większą kasą, to powinien to rozważyć.
Odpowiedz
Inwestycje długoterminowe charakteryzują się mniejszym ryzykiem, do tego jeśli wybierzemy regularne składki, które nie obciążą nadmiernie budżetu, możemy mieć spore zabezpieczenie na nieprzewidziane wydatki.
Odpowiedz
Niestety takie nieprzewidziane wydatki rzadko są w budżecie uwzględniane. Sama wiem po sobie, że jak tylko udało mi się uzbierać jakąś większą sumę, która miała iść na nieprzewidziane wydatki, to zawsze długo na koncie nie została, bo a to trzeba było do samochodu dołożyć, a to może jakieś lepsze wakacje itp. Fundusze ze składką regularną są dobrą opcją.
Odpowiedz
Lokaty to chyba obecnie najczęściej wybierane formy lokowania oszczędności, bo nie mają praktycznie żadnego ryzyka, zabierany jest tylko podatek. Polisolokaty to także dobry sposób, na zabezpieczenie, ale i fundusze inwestycyjne połączone z polisą na życie powinny zainteresować wielu oszczędzających.
Odpowiedz
Choroby, wypadki, trwała utrata zdolności do pracy. Dobrze pomyśleć o oszczędnościach, ale i o sobie i bliskich też by wypadało, żeby w razie nieszczęścia nie zostali z niczym.
Odpowiedz
Polisy na życie są często wymagane przy dużych kredytach, np. hipotecznym. Ale z polisy nie można wybrać pieniędzy, których się nie wykorzysta, więc jednoczesne oszczędzanie wydaje się bardziej atrakcyjne niż sama polisa.
Odpowiedz
Ja wychodzę z założenia, że większą motywacją do oszczędzania są właśnie polisy inwestycyjne. Wiadomo, że nie opłaca się tych pieniędzy pobierać po kilku latach, bo dostaniemy sporo mniej. Ale już po 10 latach można zanotować zyski.
Odpowiedz
Masz na myśli pewnie śmierć? Wiadomo, że dobrze jak jakieś pieniądze z ubezpieczenia się dostanie, koszty czasami są bardzo wysokie. Ale też pieniądze z ubezpieczenia przydają się w razie niezdolności do pracy, np. na leczenie itp. Ochronę i oszczędzanie zawsze można połączyć.
Odpowiedz
A ja proponuje systemy regularnego oszczędzania, na zasadzie comiesięcznego odkładania jakiejś kwoty. Wiem że w mbanku mają coś takiego bo sam u nich oszczędzam i sprawdza się to całkiem dobrze.
Odpowiedz
Odkładanie jak najbardziej, tylko każdy chciałby, aby odłożona suma procentowała i dawała nam dodatkowe zyski.
Lokaty czy konta oszczędnościowe to najbezpieczniejsza forma oszczędzania, ale nie daje tak dużych możliwości jak fundusze inwestycyjne. Poza tym, według mnie, nie ma takiej motywacji do odkładania. W polisie podpisujemy umowę, wiedząc, że co miesiąc trzeba na konto odłożyć.
Odpowiedz
Ja nawet jak mam na wakacje odłożyć, to staram się gdzieś oddzielnie odkładać, najlepiej, żebym nie widziała ile jest na koncie, bo zaraz wydam :-)
Odpowiedz
Cytat:Ale jeżeli myślisz o dłuższym oszczędzaniu to ja już wybrałem a mianowicie III filar emerytalny tutaj piszę o korzyściach związanych z nim tutaj. Bo inwestujemy we własną przyszłość.

Zgadzam się z kolegą.III filar emerytalny dodatkowo zabezpieczy naszą przyszłość. Z pewnością lepsze jest to niż trzymanie gotówki "w skarpecie".
Niestety, bez indywidualnego zadbania o naszą emetyturę, będziemy skazani na niewystarczającą ilość gotówki..
Odpowiedz
Konta oszczędnościowe moim zdaniem są o wiele lepsze niż lokaty bo zawsze możemy do nich dopłacić pieniądze Smile
Odpowiedz
Giełda daje duże możliwości ale wymaga wiedzy i niesie spore ryzyko.
Odpowiedz
Konta oszczędnościowe i są najprostszym i bezpiecznym sposobem na oszczędzanie . Dla tego też wciąż wiele osób się na nie decyduje. Być może to początek dłuższej przygody z oszczędzaniem dla wielu z Was? A może wstęp do pierwszych inwestycji. Warto spróbować.

Jest wiele bardzo atrakcyjnych lokat dla początkujących i nowych klientów. Jeżeli jesteś początkujący to wiedz, że również jesteś bardzo cennym klientem dla każdego banku Smile

Regulamin
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika doom
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom