• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie i jak najłatwiej zdobyć znajomości?
Question 
Cześć,
Mam małą firmę, chciałbym poszerzyć swoją działalność. Gdzie najłatwiej zdobędę potrzebne znajomości i wiedzę, żeby nie zostać od razu pożartym przez ?grube ryby??
Pytający Patryk
Big GrinHuhBig Grin
Odpowiedz

Hej Patryku .
"Mam małą firmę, chciałbym poszerzyć swoją działalność"
Spytam tak ,ogólnie chodzi Ci o kontakty biznesowe ,czy o reklamę Twojej firmy ,współpracę ,pewnie wszystko Smile

Serwisy społecznościowe
Goldenline
Fora internetowe o tematyce jak Twoja działalność
,sprecyzuj w czym działasz ?
Odpowiedz
Otóż moja firma zajmuje się artykułami biurowymi, sprzętem biurowym itd

Oczywiście dostarczamy to wszystko innym firmą.

Jak najłatwiej zdobyć kontakty (nr tel, maile) bezpośrednio do Szefów większych firm, które mogłyby stać się nabywcami naszych produktów?
Wiem, że wiele rzeczy można znaleźć na internecie, ale tam są głównie kontakty do biur i sekretariatów, a z doświadczenia wiem, że nasze oferty często trafiają do kosza lub spamu.
Odpowiedz
Najlepiej jak zaczął byś ostro działania marketingowe ,pozycjonowanie itp
Umieszczaj się w katalogach branżowych , możesz również wykupić bazy mailów targetowane
,lub zbierać za pomocą specjalnych programów do tego celu służących .
Możesz zlecić pomoc w tego typu działaniach firmie marketingowej ,przeprowadzić kampanie reklamową ,prowadzić marketing szeptany ,co jeszcze przyszło mi do głowy że przez całe życie poznałeś wielu ludzi i masz też wielu znajomych ,lub z wcześniejszych zajęć ,zaproponuj im jakieś bonusy lub atrakcyjne oferty ,poproś o polecenie zareklamuj się na facebooku itp .
Uczestnicz w szkoleniach biznesowych ,jeździj na targi branżowe ,udzielaj się na tych portalach społecznościowych GoldenLine czy Profeo . Pomagaj ludziom , zaczną sami Cię polecać .
Stwórz swoją własną listę adresową .
Odpowiedz
A więc zacząłem od facebooka i znajomych, wysyłka maili do firm, które znalazłem na internecie w mojej okolicy.

Założyłem konto na Profeo i GoldenLine.

Co sądzicie o dzwonieniu do firm z reklamą zamiast wysyłki maili?
Odpowiedz
Telemarketing jest jeszcze dobry ,ale najlepiej zlecić to dobrej agencji ,bo musi to być przeprowadzone bardzo profesjonalnie ,inaczej może to odnieść niezbyt dobre skutki ,albo wręcz negatywne .
Ja na Twoim miejscu bardziej skupiłbym się na udzielaniu na blogach tematycznych i firmowych ,jeśli będziesz się wypowiadał w sposób ciekawy i pomocny ,na pewno użytkowników zaciekawi sklep z Twoim asortymentem .
Odpowiedz
Zdecydowanie najlepszym sposobem w Twojej działalności będzie pozyskiwanie klientów przez rekomendacje!

I dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą - istnieje ogólnoświatowa organizacja rekomendacji biznesowych - BNI.
W Polsce działa kilkanaście prężnych grup - sam do jednej z nich należę Wink
Więcej na bnipolska.pl lub na PW Smile
Odpowiedz
Nie wiem skąd jesteś ale w większych miastach często organizowane są różne spotkania branżowe, niekiedy z bezpłatnym wejściem. To świetna okazja do pokazania się, swojej firmy oraz zdobycia ciekawych kontaktów. Zorientuj się, czy w Twojej okolicy działa coś takiego. Oczywiście, popieram osoby wyżej - musisz inwestować w reklamę zarówno tradycyjną, jak i online.
Odpowiedz
Bez reklamy nic nie można, tak samo jak inwestując w tylko jedną, więc warto wziąć sobie do serca i inwestować w synergię reklamy.
Odpowiedz
Musisz iść w stronę marketingu zdecydowanie. Może jakieś ulotki w swoim mieście, reklama na telebimie? Co do znajomości najlepiej było by się zapisać do partii... Ale poważnie teraz. Jeżeli chodzi o kontakty biznesowe to może spróbuj zapisać się do związku przedsiębiorców, możesz też pochodzić trochę po firmach i osobiście zaoferuj swoje artykuły.
Odpowiedz
Trochę za mało podajesz informacji. Wykorzystać Internet, a najlepiej zwróć się do specjalisty. Może to być doradca podatkowy Drezdenko albo osoba, która zajmuje się doradztwem dla firm. Powodzenia!
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Pytający Patryk
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom