• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie bezpiecznie inwestować ?
Ostatnio rozmyślam na najbezpieczniejszym i długotrwałym inwestowaniu ,zainwestowaniu swoich oszczędności ,i według mnie jest wiele fajnych opcji którym jeszcze muszę się bardziej przyjrzeć ,na pierwszy plan według mnie kwalifikuje się złoto jako mocny filar inwestycji ,następnie monety oraz fundusze inwestycyjne .
A wy jak bezpiecznie inwestujecie ?
Odpowiedz

Zdecydowanie złoto. Monety bulionowe to szczególnie dobry pomysł na inwestycję, nie jest o nich jeszcze tak głośno jak o sztabkach, ale ich wartość dosyć mocno wzrasta.
Odpowiedz
W czasie kryzysu (bankowego!), trochę to będzie zaskakujące, ale w produkty bankowe. System bankowy w Polsce jest solidny. Banki gwarantują zawsze zwrot kapitału. W dzisiejszych czasach inwestorzy podkreślają, że powoli liczy się to czy zostanie nam zwrócony kapitał niż to czy zarobimy.
Odpowiedz
A ja myślę, że najlepiej w dzieła sztuki lub nieruchomości ,stary i sprawdzony sposób. Chociaż złoto też jest dobrym pomysłem.
Odpowiedz
Inwestuj w złoto, najbardziej opłacalna inwestycja moim zdaniem.
Odpowiedz
Myślę, że na pewno bezpieczną inwestycją jest inwestowanie pasywne za pomocą platformy PayTrade, która daje gwarancje zysku, czego konkurencja nie zapewnia. Myślę, że to się opłaca.
Odpowiedz
Automaty inwestycyjne to całkiem niezła opcja. Można sobie w programie ustawić predefiniowane warunki, które spełnia jeśli takowe zajdą na rynku. Oszczędza sporo czasu i energii.
Odpowiedz
Najbezpieczniej to chyba inwestować w szybkie lokaty wysokoprocentowe i fundusze inwestycyjne, ale takie inwestowanie to wiadomo że nie jest zbyt ryzykowne, więc stopa zwrotu również nie będzie wysoka.
Odpowiedz
a ubezpieczenie na życie z inwestycją? Myślę, ze to dobry pomysł na zabezpieczenie swojej przyszłości.
Odpowiedz
To jest bardzo dobry pomysł. Nie dość, że dzięki takiemu ubezpieczeniu zabezpieczamy siebie i swoją rodzinę na wypadek nieszczęśliwego wypadku czy śmierci to dodatkowo można odkładać pieniądze na przyszłą emeryturę chociażby w postaci IKE i IKZE.
Odpowiedz
bezpieczne inwestowanie nie jest zyskowne Smile im większe ryzyko tym większe zyski.
Jeśli ktoś chce inwestować bezpiecznie to polecam lokaty, fundusze inwestycyjne oraz konta oszczędnościowe albo gromadzić złoto.
Odpowiedz
Z pewnością jest mniej zyskowne, ale zawsze jakieś pieniądze z tego inwestowania są. Zwłaszcza, jeśli ktoś decyduje się na inwestycję, która będzie trwała dajmy na to 20 lat.
Odpowiedz
A co sądzicie o obligacjach?
Odpowiedz
Wybór akcji czy obligacji też wiąże się z akceptacją danego poziomu ryzyka. Obligacje są z reguły bezpieczniejsze.
Odpowiedz
Bezpiecznie inwestować wg mnie można w lokaty terminowe i obligacje, ale że obligacje są teraz super drogie to chyba lepiej włożyć oszczędności na depozyt w banku.
Odpowiedz
moim zdaniem teraz warto jest inwestować wmieszkania na sprzedaż lub na wynajem, możemy albo kupić coś tanio do remontu, lekko odświeżyć i sprzedać z nadwyżką albo wynająć mieszkanie i uzyskiwać w ten sposób dochód pasywny, tak czy siak nieruchomości to bardzo dobre rozwiązanie dla ludzi, którzy maja większe oszczędności albo zdolność kredytową
Odpowiedz
hej, zastanawiam się czy opłaca się jeszcze zakładać lokaty? Polecacie czy odradzacie?
Odpowiedz
Inwestowac należy bezpiecznie a to jest możliwe z TFI (Moderacja-prywatne firmu umieszczamy w stopce) wiem z doswiadczenia. PWENA I SOLIDNA FIRMA
Odpowiedz
W obligacje Skarbowe warto zainwestować 3-letnie TOZ. Oprocentowanie jest zmienne i aktualizowane co 6 miesiecy. Naliczane odsetki sa wlascicielowi wyplacane co 6 miesiecy.Zakupic w obligacje mozna w Punktach Sprzedaży Obligacj i Punktach Obsługi Klientów Domu Maklerskiego PKO BP.
Odpowiedz
W dzisiejszych czasach nie ma nic bezpiecznego do inwestowania... jedynie lokaty dadzą nam pewny zysk.
Odpowiedz
A ja powiem coś, na co nikt w tek dyskusji nie zwrócił uwagi. Inwestować trzeba we własne aktywa. Tworzyć coś co się pomnoży niezależnie od decyzji finansowych rynku finansowego. Dla mnie np. będzie to napisanie pewnej ważnej książki, która na pewno będzie się dobrze sprzedawała. Muszę ją napisać po angielsku. Dlatego też muszę wybrać się na szybki kurs języka za granicę. Myślę, że potrzebuję na to ok. 3 tygodni. A korzyści będą nieporównywalne.
Odpowiedz
No nie wiem czy się nauczysz języka angielskiego w 3 tygodnie. Tak się zastanawiam Generali ma fundusz inwestycyjny, albo inwestycyjno ochronny. Co myślicie o takiej formie inwestowania w przyszłość??
Odpowiedz
Bezpieczny zysk dają nam tylko i wyłącznie lokaty - w dzisiejszych czasach:
http://www.forum-bankowe.pl/tematy13/naj...vt8419.htm
Odpowiedz
Ciężko pisać o bezpiecznych inwestycjach.. Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie Smile
A tak na poważnie to sporo osób dobrze wychodzi na wynajmie nieruchomości Wink
Odpowiedz
Inwestycje zawsze wiążą się z ryzykiem, więc trudno mówić o bezpiecznej inwestycji. Mogą być obarczone większym lub mniejszym ryzykiem, ale zawsze jakieś jest. Od razu zaznaczę, że dla lokata to nie inwestycja a raczej wyrównanie inflacji.
Z mniej ryzykownych to jak zawsze nieruchomości i chyba wciąż złoto.
Oddaj swoje podatki w ręce profesjonalistów z biura rachunkowego i zajmij się tym co lubisz w swoim biznesie.
Odpowiedz
Mając kapitał? Pewnie w to - Hala-na-terenie-parku-magazynowo-produkcyjnego-Warszawa. No ale właśnie - na rynku tego kapitału zdecydowanie brakuje. Gdyby faktycznie pojawiły się środki to można by liczyć na kolejne przejęcia, ale póki co, większych perspektyw to raczej nie ma.
Odpowiedz
Ostatnio czytałam sporo w temacie jak kupić obligacje i z jak dużym ryzykiem się to wiążę i sądzę, że może to być bardzo zyskowna inwestycja. Oczywiście tylko w przypadku gdy dokładnie prześledzimy historię emitenta papierów dłużnych.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom