• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fundusz, zysk czy strata ?
Witam, z tego co wiem fundusz potrafi przynieść tyle korzyści oszczędnościowych co i strat. Jak Wy to widzicie na dzień dzisiejszy ? Jak u Was przekładają się wszelkie możliwości. Zyskaliście kiedyś straty na funduszu emerytalnym ?
Odpowiedz

Pewnie że zysk, mniejszy, czy większy, ale tutaj chodzi o samą stopę która ma wzrosnąć, nie ważne w jakim kontekście bo nie zawsze da się to przewidzieć.
Odpowiedz
Jeśli ktoś ma możliwość inwestowania nadwyżki budżetu, to powinien z niej skorzystać. Nie da się w 100% wyeliminować ryzyka, ale można je zminimalizować. Taka forma dodatkowego zarobku będzie świetnym dodatkiem, np. na starość, bo nasze emerytury raczej nie będą wysokie.
Odpowiedz
Dodatkowe pieniądze można wykorzystać na emeryturę, ale też na inne rzeczy, nieprzewidziane wydatki, przyjemności, albo dla dzieci czy wnuków. Nawet płacąc nieduże kwoty miesięcznie po kilkunastu latach suma będzie zadowalająca.
Odpowiedz
Ja się już wystarczająco przejechałem na funduszach. Moim zdaniem warto mieć jakąś kwotę odłożoną na bezpiecznych lokatach, natomiast jakąś część można przeznaczyć na bardziej ryzykowne operacje.
Odpowiedz
Też jest to dobre rozwiązanie, ale warto pamiętać, że przy inwestowaniu małych regularnych kwot inwestycja opłaca się dopiero po kilku latach.
Odpowiedz
Ja wrzucam pieniądze na lokatę, jak zbieram na jakiś cel krótkoterminowy. Na emeryturę wolę odkładać regularnie, tak, żebym wiedziała, że ie mogę tych pieniędzy wybrać wcześniej. Ale to zależy od indywidualnego podejścia.
Odpowiedz
faktycznie jeśli zbieramy an emeryturę lub jakiś inny długoterminowy cel lepiej zrobić to w taki sposób, aby do tego momentu nie móc swobodnie korzystać z tych środków
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika wingame
WątkiDataOdpowiedzi
Karty studenckie03.11.2011, 16:531
Spłata kart kredytowych.03.11.2011, 16:522
Złe, stare karty03.11.2011, 16:511
Dwie karty na jedno konto ?03.11.2011, 16:494
Karta dla dziecka03.11.2011, 16:496

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom