• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franczyza Pomysł na biznes - franczyza Subway?
Cześć,

słuchajcie, znalazłem interesującą ofertę otwarcia lokalu gastronomicznego we franczyzie i chciałbym zapytać was o radę. Firma to Subway, licencja wynosi 7,500 euro i można dostać zwrot połowy jej kosztów, generalnie mam już odłożony kapitał i biznes wydaje sie opłacalny. Co o tym myślicie?
Odpowiedz

sub way wchodzi dopiero do Polski jeśli lokalizacja będzie dobra to ma szanse sie utrzymać Smile
moim zdaniem na inwestycje w SW to chyba jeden z najlepszych okresów.
Odpowiedz
Ja widziałem o Subwayu sporo dobrych opinii, teraz chyba najlepiej można się wstrzelić w rozwijający się rynek, bo ich lokali trochę już jest, na tyle, żeby Polska poznała tę markę, ale i nie na tyle, żeby było ich za dużo.
Odpowiedz
Panowie, dziękuję za odpowiedź. Widze, że generalnie raczej jesteście za. A co myślicie o lokalizacji? Zastanawiałem się nad wynajęciem lokalu przy ulicy, ale wiem, że dużo ludzi woli w centrach handlowych. Jak wam się wydaje, która opcja jest lepsza?
Odpowiedz
musisz zrobić jakiś wywiad w swoim mieście i przeanalizować opinie ludzi, zrobić jakieś ankiety, nie sugeruj się że standardami, w jednym mieście może być tak w drugim inaczej. Zbyt ogólnikowo zapytałeś jak na moje oko, przecież nikt nie mieszka w twoim mieście i nie widział tej lokalizacji, to trochę jak wróżenie z fusów Wink
Odpowiedz
dokładnie musisz troszeczkę połazić i poobserwować swój docelowy rynek Smile
Poznaj fantastyczny projekt Monavie i połącz zdrowie z sprawdzonym biznesem

(kosmetyki oriflame jelenia góra)
Odpowiedz
Osobiście skłaniałbym się raczej do C.H., bo tam jednak jest duży przemiał ludzi i w ogóle. Ale z tego co zauważyłem, przy głównych ulicach ludzie też otwierają subwaye, więc tak jak panowie mówią- musisz się wybrać, poobserwować i sprawdzić, gdzie Ci się bardziej opłaca.
Odpowiedz
A nie łatwiej byłoby spytać innych którzy już się tym zajmują? Albo menagera z subwaya? Pewnie orientuje się co do tego lepiej i raczej wolałby żeby Tobie biznes nie splajtował. Powinni mieć specjalne wytyczne co do obiektów, i na swój sposób ocenić ruch i opłacalność inwestycji. Wiem, że inni franczyzodawcy tak robią.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi i za porady!
Jeśli chodzi o zapytanie innego managera subwaya to myślałem o tym, ale w mojej miejscowości to byłby pierwszy lokal tej sieci, chyba, że zwrócę się do kogoś z większego miasta. Nie do końca też wiem, czy będą rozumieli moje realia, bo to jest miasteczko średniej wielkości, ale chyba rzeczywiście zawsze to lepiej, niż zastanawiac się w ciemno.
Odpowiedz
I jak? Postanowiłeś już coś?
Bo według mnie to dobry pomysł, firma jest znana.
Odpowiedz
(06.08.2014, 13:32)jaro_jaro napisał(a):  Firma to Subway, licencja wynosi 7,500 euro i można dostać zwrot połowy jej kosztów, generalnie mam już odłożony kapitał i biznes wydaje sie opłacalny. Co o tym myślicie?

A jak wygląda cały kosztorys, jakie są koszty utrzymania takiej placówki.

Ogólnie widzę w necie dużo informacji na ich temat, więc chyba jest zainteresowanie tematem.

Ciekawe czy taki Subway utrzymał by się w mieście ok 20.000 mieszkańców? Jak myślicie?
Odpowiedz
Taki biznes dobrze rozkrecić w obrębie szpitali czy szkół Smile
Odpowiedz
To zależy czego brakuje w Twoim mieście. Generalnie uważam, że to dobry pomysł.
Odpowiedz
Subway to tylko w miejscu gdzie jest duży ruch, jakaś galeria czy dworzec.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika jaro_jaro
WątkiDataOdpowiedzi