• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Franczyza Franczyza - McDonalds
Witam
Wiecie czy restauracje McDonalds umożliwiają tzw. Franczyzę?
Proszę o informację w tej sprawie
Odpowiedz

Oczywiście to chyba jeden z największych graczy na rynku jeśli chodzi o franczyzę.
Możesz spróbować słyszałem że potrzeba ok miliona złotych, po kilku latach powinien Ci się zwrócić kapitał Smile
Odpowiedz
Wkład własny jest konkretny. Ponad to widziałem kilka zamkniętych MC więc trzeba mieć dobrą lokalizację.
Odpowiedz
Miejsce to na pewno bardzo ważne miejsce strategiczne w tego typu biznesach które wymagają ogromnych nakładów finansowych.
Odpowiedz
Przy tradycyjnym handlu czy usługach lokalizacja to jeden z głownych czynników powodzenia działalności ,ale nie zawsze jest to regułą.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o McDonald, to wydaje mi się, że może to nie wypalić zarówno w mieście, jak i na obrzeżach. Warto poszukać miejsca poza miejscowością, gdzie podróżujący będą mogli się zatrzymać z dziećmi, w pobliżu jakiś atrakcji (wycieczki szkolne, rodzinne wyprawy - to gwarantowani klienci), w centrach handlowych lub w ich pobliżu. Pamiętając oczywiście o tym, do kogo tego typu restauracje są skierowane, a są to przede wszystkim dzieci, ewentualnie dorośli, którzy chcą zjeść szybko raz na jakiś czas. Powodzenia!

Sygnatura wstawiamy w panelu użytkownika
Odpowiedz
McDonald że niby skierowany dla dzieci? no chyba nie bardzo
ja dzieci do Maca nie zabieram, niezdrowe żarcie dla dzieci? no sorki
Odpowiedz
No jedzenie jest niezdrowe, ale niestety w dużej mierze targetem są dzieci, po to jest np. Happy Meal Wink ale pod kątem biznesu to dobry pomysł, bo jednak mimo wszystko marka jest rozpoznawalna jak mało które. Jedyne co potrzebne, to odpowiedni plan działania i dobra lokalizacja
Odpowiedz
To jest franczyza więc podstawowe dane co działania są narzucone i nie zmienne.
Odpowiedz
Lokalizacja i rozpoznanie to połowa sukcesu, nie założymy tej firmy w mieście gdzie są sami starsi ludzie bo będzie wielki niewypał. W większych miastach, z mnóstwem dzieci i nastolatków to i owszem może się udać, ale jak już ktoś pisał wkład własny jest na tyle ogromny, że zwraca się to bardzo powoli, myślę, że mają także bardzo ostro narzucone przepisy na franczyze.
Odpowiedz
(18.09.2013, 12:53)p_giepe napisał(a):  Witam
Wiecie czy restauracje McDonalds umożliwiają tzw. Franczyzę?
Proszę o informację w tej sprawie

McDonalds - to chyba najstarsza franczyza(a na pewno jedna z najstarszych) na świecie.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika p_giepe
WątkiDataOdpowiedzi
Kredyt na zakup mieszkania - jaki?18.09.2013, 12:396

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom