• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Export do Chin - tylko czego?
Chciałbym eksportować jakieś towary do Chin, gdyż tam jest największy rynek zbytu. Tylko, że no właśnie, co można tam eksportować? U nich chyba wszystko jest...
Odpowiedz

Może coś z branży spożywczej? Nie wiem.. czego tam oni nie mają? słyszałem kiedyś o eksporcie zamrożonych kurzych łap.
Odpowiedz
Wszystko. Od branży spożywczej do maszyn przemysłowych.
Odpowiedz
Chiny to kraj rozwijającej się non stop gospodarki - ale zaczyna tam brakować młodych rąk do pracy, współczynnik urodzeń jest mniejszy od współczynnika liczby zgonów... sam tam pojedź i pracuj, ale pamiętaj, że chińczycy są bardzo solidni i pracowici! Co do tematu - eksportuj najlepiej zwykłe rzeczy szkolne typu długopisy, ołówki, etc. W dużych ilościach = można zarobić. Smile
Odpowiedz
Począwszy od branży ciężkich maszyn przemysłowych (oczywiście jeśli posiadasz na to fundusze, lub jesteś jakimś przedstawicielem dużej firmy), a skończywszy na zwykłych spożywczych produktach Smile
Odpowiedz
Podkoszulki!!! Tongue
Tak na serio to słyszałem że opłacalny jest eksport markowych kosmetyków. Można sprzedać w podobnej cenie lecz w dużo wiekszej ilosci, popyt w chinach na kosmetyki jest naprawdę zadziwiająco wysoki.
Odpowiedz
Nie tylko kosmetyki ale ogólnie artykuły przemysłowe typu: Proszek do prania, chusteczki higieniczne itp. W chinach może nie dba się o higienę osobistą więc może dlatego taki jest popyt. A chińscy inwestorzy może nie wierzą na "higieniczne nawrócenie się" swoich rodaków więc nie zajmują się tym.
Odpowiedz
Z Chin to raczej się importuje, chociaż z drugiej strony mogliby nam pozazdrościć towarów, które nie niszczą się po miesiącu. Więc jakieś wysoko przetworzone towary mogłyby tam znaleźć rynek zbytu.
Odpowiedz
Swego czasu na allegro był jakiś poradnik odnośnie eksportu z Chin, ale obiecywali tam takie cuda, że stwierdziłem iż lepiej nie kupować bo brzmiało to zbyt pięknie Smile
Odpowiedz
jest na necie nawet ten poradnik gdzies Wink musisz poszperac w google , amasz tam w tych chinach kogos ? kto zajmie sie biznesem ? i przede wszystkim jezyk znasz?
Odpowiedz
Tez mam ten poradnik. Jest w wersji papierowej.

Przyłączam się do zapytania właściela wątku i z ciekawością przeczytam nowe pomysły.

Należałoby poszukać najpierw rynku zbytu a potem szukać danego towaru w chinach.

Z tego co zauważyłam, co niektóre towary cieszą się powodzeniem a potem importerzy ceny zjeżdżają tak strasznie, że załamują biznes. Czy jest więc sens w wielkich ilościach zamawiać?
Odpowiedz
kukiz Smile a po co mu jezyk?? przeciez tam obowiazkowa nauka angielskiego jest wiec to wystarczy.
Poradniki w niczym nie pomoga. Praktyka. Jesli myslisz o zarejestrowanej dizalalnosci przyjrzyj sie podatki i clo.
Wybierz jedna dziedzine handlu ktora Cie interesuje i pozwalaja ci na to fundusze. Wedlug mnie oplacalne aktualnie jest: elektronika (o sprzedazy online zapomnij bo za duza konkurencja), plyty sloneczne (juz zapomnialem jak sie nazywaja po polsku Smile) i cos co uwazam za swojego konika moze ktoregos dnia w polsce jak znajde kogos z odpowiednimi kontaktami do dystrybucji.
Niestety jednak nie moge zdradzic publicznie co to takiego. Wiaze sie z poniekad budownictwem, wykonczeniem, przemyslem Smile Zastosowania sa bardzo szerokie. W razie gdyby ktos mial kontakty w dystrybucji prosze o kontakt.
Odpowiedz
No tak tylko w Chinach większość produktów wyglądem i np oprogramowaniem jest zbliżona do znanych marek a z tego mogą być nieprzyjemności
Odpowiedz
Obecnie Chiny to rynek zbytu dla prawie wszystkich produktów, tak jak i producent prawie wszystkiego. Masę polskich firm sprzedaje nie tylko produkty spożywcze czy bursztyn do Chin ale i maszyny, elektronikę (tak zaawansowaną), produkty luksusowe, meble etc.

Jednak trzeba uważać na oszustów chinskiraport.pl/blog/eksport-do-chin-duze-zamowienie/ gdyż chińscy oszuści to wykorzystują i zawsze trzeba pamiętać by sprawdzić chińską firmą.
Odpowiedz
aliexpress chyba jedno z dobrych i znanych miejsc gdzie można zamawiać przedmioty z chin.
Odpowiedz
To może kiełbasę w ryżu jako nowy rodzaj sushiBig Grin To może być hit
Odpowiedz
Nowoczesne telefony komórkowe, ogólnie elektronika, ale nie jest to chyba jakoś odkrywcze.
Odpowiedz
Jeżeli nadążam za informacjami, to w poniedziałek HSBC podał notkę o wzroście PMI do 50,7 pkt. w przemyśle - dane od tvn24biś.
Zaobserwowano również spadek eksportu (dokładniej: nowych zamówień) na podstawie miesięcznych ankiet firm produkcyjnych.
Z drugiej strony, trochę wcześniej w lutym, ukazał się artykuł o ekspansji na chińskie rynki z żywnością typu "ready-to-eat", która podobno ma największe szanse powodzenia. Kiełbasa też nie jest głupim pomysłem, mięso (tylko nie wieprzowina) czy produkty mleczne również powinny mieć duże przebicie. Warto sprawdzić obecne i nadchodzące inach targi w chinach http://chinskietargi.pl/ na których można spotkać się z potencjalnymi partnerami handlowymi z branży spożywczej.
Odpowiedz
Ja bym poszedł w branżę spożywczą.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika baranina
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom