• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emerytury
Ciekawi mnie wasza opinia na temat naszych emerytur za 30 lat lub późniejszym czasie, co raz więcej się o tym mówi.
Według mnie ten system padnie prędzej czy później.
System działał prawidłowo kiedy średnia życia była o wiele wiele niższa, a wiek emerytalny wynosił 65 lat,
czyli poddając prostej analizie żeby ludzie byli zadowoleni z emerytury i w ogóle ją otrzymali trzeba by było pracować ok 80 /90 lat .Pojawia się pytanie co z naszymi dziećmi ,młodzieżą ?

Proszę uświadomić sobie taki model jaki funkcjonuje obecnie podam prosty przykład :
- na jednego emeryta pracują dwie osoby które oddają w postaci składek oraz podatków ok 900 zł ,czyli 2x 900zł "emeryt dostaje rentę w wysokości 1800 zł
Według najnowszych badań i statystyk za 30 lat będzie model 1 na 1 czyli jedna osoba pracująca na jednego rencistę. Brzmi niewiarygodnie ,ale niestety prawdziwie.
Co wy o tym sądzicie ?
Odpowiedz

Mam podobne zdanie w związku z emeryturami. Nigdy nie liczyłam na emeryturę. Nie liczyłam tez na etat, ale to już inna bajka.

Gdybyśmy sami zarządzali pieniędzmi, które przeznaczamy na emerytury, to najzwyklejsze lokaty przez 30 lat przyniosłyby nam ogromny zysk. Nie mówiąc już o tym, że wtedy sami o siebie byśmy zadbali, a nie proporcje 2:1 czy 1:1.

Tyle pieniędzy idzie niewykorzystanych z UE, przez niedoinformowanie ludzi i brak kapitału na wejście.

Trzeba myśleć o swojej emeryturze indywidualnie, bo Państwo tego nie zapewni.
Odpowiedz
Emerytury ,coraz częściej się na tym zastanawiam, choć jestem jeszcze młody ,ale to nie ma najmniejszego znaczenia.Interesuje się coraz więcej na ten temat i w tym momencie również nie jestem zbytnio przekonany że będzie na mnie czekać dość dobra emerytura.
Odpowiedz
Dobrze że istnieją bo większość społeczeństwa liczy tylko i wyłącznie na Państwo ,więc jeśli tego systemy by nie było,to aż strach pomyśleć.
Odpowiedz
Moja emerytura będzie na średnim poziomie więc się nie martwię w tym momencie,kto to wie czy w ogóle dożyje Smile .A tak poważnie ja mam nadzieje że Zus dożyje razem ze mną .
Odpowiedz
Ostatni dużo czytam na ten temat i mogę już teraz stwierdzić, że większość specjalistów trąbi na alarm. Nie ma się co łudzić że otrzymamy godną emeryturę.Najlepiej się nastawić, że w ogóle jej nie będzie i to jest najbardziej prawdopodobna wersja.
Odpowiedz
Proponuję, aby zadbać o siebie samemu.
Zapraszam do zapoznania się z FEN - warto to znać.
Odpowiedz
Emerytury tak czy inaczej ten system kiedyś padnie, wystarczy popatrzeć jak sytuacja pogarsza się z roku na rok, niż demograficzny pogarsza cały stan rzeczy, moim zdanie tą instytucje pożegnamy za kilkanaście lat.
Odpowiedz
Racja, trzeba być przygotowanym na wszystko.
Dziwna sytuacja, że nie możemy być pewni spokojnej przyszłości..
Odpowiedz
Emerytury b zus beda bardzo niskie trzeba samemu odkladac na przyszlosc.
Odpowiedz
Jeśli interesuję Państwa temat emerytur, to proszę zapoznać się z najnowszym artykułem na temat waloryzacji emerytur, która nastąpi już w marcu 2014 roku.

>>> Link do artykułu na temat waloryzacji emerytur
Odpowiedz
Ostatnio przeczytałam na http://www.agropolska.pl/aktualnosci/ Prezydent zatwierdził waloryzacje emerytur, szkoda jedynie, że pewnie w większości przypadków będzie to podwyżka o 36 zł... Pójdą na to grube miliardy. Pytanie tylko jak długo jesteśmy w stanie dokładać do tego niewydolnego systemu?
Odpowiedz
Trzeba pamiętać również o tym, że oprócz dwóch obowiązkowych filarów (ZUS i OFE) istnieje również nieobowiązkowy trzeci filar, który jest szansą do dodatkowe oszczędzanie do emerytury.
Ta część systemu emerytalnego ma charakter kapitałowy, zaś składki zarządzane są przez instytucje finansowe.
Na trzeci filar składają się:
- Indywidualne Konta Emerytalne (IKE)
- Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)
- Pracownicze Progamy Emerytalne (PPE)

Warto zaznaczyć, iż uczestnictwo w trzecim filarze jest dobrowolne i dostępne dla wszystkich.
Odpowiedz
(19.03.2015, 13:36)PrywatnaEmerytura napisał(a):  Trzeba pamiętać również o tym, że oprócz dwóch obowiązkowych filarów (ZUS i OFE) istnieje również nieobowiązkowy trzeci filar, który jest szansą do dodatkowe oszczędzanie do emerytury.
Ta część systemu emerytalnego ma charakter kapitałowy, zaś składki zarządzane są przez instytucje finansowe.
Na trzeci filar składają się:
- Indywidualne Konta Emerytalne (IKE)
- Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE)
- Pracownicze Progamy Emerytalne (PPE)

Warto zaznaczyć, iż uczestnictwo w trzecim filarze jest dobrowolne i dostępne dla wszystkich.

Pytanie czy i za te oszczędności się nie wezmą do momentu, gdy obecni 30-latkowie będą na emeryturze...
Odpowiedz
Nie wiem jak będzie za 5 lat, a co dopiero za 30..
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika len
WątkiDataOdpowiedzi
Adkontekst - czy opłaca się być wydawcą?02.10.2014, 09:489
W ile dochodzi przelew na paypal29.04.2014, 13:174
gdzie znajdę najtańsze OC?14.04.2014, 19:171
Kantor internetowy Fritz Exchange05.03.2014, 23:056
Anioły biznesu w Polsce22.10.2013, 13:481

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom