• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działalność gospodarcza zarejestrowana za granicą
Witajcie
Myślę o zarejestrowaniu działalności gospodarczej za granicą (może UK?). Zastanawiam się, czy w takim układzie siedziba firmy może być w Polsce czy lepiej zabezpieczyć jakiś zagraniczny adres? W jakim kraju są najkorzystniejsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej i jakie formalności musiałabym załatwić?
Doświadczenie w tej sprawie na wagę złota więc piszcie Smile
Odpowiedz

Mój znajomy założył firmę w UK (projektowanie stron www). Owszem, podatki są niższe ale też sporo załatwień. Ja bym chyba wolał założyć firmę w PL i nie kombinować.
Odpowiedz
Czasami lepiej się pofatygować i wysilić niż płacić później ponad 1000 zł ZUSu co miesiąc...
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
(21.04.2015, 09:51)Finansolog napisał(a):  Czasami lepiej się pofatygować i wysilić niż płacić później ponad 1000 zł ZUSu co miesiąc...

Dokładnie. Lepiej być cwanym niż okradanym Tongue
Odpowiedz
No właśnie z tymi firmami UK nie jest tak pięknie.

Z tego szacowałem to oszczędność miesięczna jest na poziomie 300 zł - więc raczej szkoda zachodu.
Odpowiedz
Coraz więcej firm ucieka do UK, nie ma się co dziwić Smile Najprościej mają osoby prowadzące sprzedaż przez internet lub świadczą usługi przez internet, inne formy prowadzenia działalności mają trochę pod górkę, jeśli chcą przenieść swój biznes do UK, ale każdy przypadek firmy jest inny, więc nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
Odpowiedz
(21.05.2015, 09:52)anias napisał(a):  No właśnie z tymi firmami UK nie jest tak pięknie.

Z tego szacowałem to oszczędność miesięczna jest na poziomie 300 zł - więc raczej szkoda zachodu.

Jak dla mnie to kwota zdecydowanie warta zachodu Wink W skali roku masz 3600 zł oszczędności, a za to możesz przykładowo kupić 2 notebooki, które dodatkowo można wrzucić w koszty i jeszcze więcej zyskać na optymalizacji podatku Tongue
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Słyszałam jakiś czas temu, że wprowadzone zostały przepisy, które mają ukrócić zakładanie firm za granicą i prowadzenie działalności w Polsce. Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś doradcą podatkowym i upewniła, że to jeszcze możliwe albo że koszty nie są teraz znacznie wyższe, jeśli chodzi o świadczenie usług zza granicy. Może się rzeczywiście okazać, że oszczędność będzie bardzo niewielka.
Odpowiedz
Teraz to się nazwa optymalizacją podatkowa Smile
Odpowiedz
(25.05.2015, 14:04)nataliakl napisał(a):  Słyszałam jakiś czas temu, że wprowadzone zostały przepisy, które mają ukrócić zakładanie firm za granicą i prowadzenie działalności w Polsce. Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z jakimś doradcą podatkowym i upewniła, że to jeszcze możliwe albo że koszty nie są teraz znacznie wyższe, jeśli chodzi o świadczenie usług zza granicy. Może się rzeczywiście okazać, że oszczędność będzie bardzo niewielka.

Takie przepisy miały wejść w życie w tym roku, ale Ministerstwo Finansów nie zdążyło na czas przygotować ustawy. Możliwe, że na następny rok przepisy wejdą w życie.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Rejestracja spółki zagranicznej jest świetnym pomysłem na optymalizację podatkową. I wcale nie masz dużo załatwiania. Wystarczy, że zlecisz to odpowiedniej firmie. Oni zajmą się wszystkim sami, ty będziesz musiał tylko dostarczać faktury. No i ważne jest to że mogą one być wystawiane w języku polskim i w PLN.
Jak wolałbyś polską spółkę to najbezpieczniejszym i najbardziej popularnym wyjściem jest spółka z o.o. Co prawda jest podwójnie opodatkowana ale jak masz kreatywną księgową to przeprowadzi taką optymalizację podatkową, że poniesiesz mniejsze koszty niż w przypadku DG. Jakbyś miał jakieś pytanie to priv
Odpowiedz
Ja też się nad takim rozwiązaniem zastanawiam, ale słyszałem, że i tak w Polsce trzeba będzie opłacić ZUS bo tutaj się mieszka więcej niż połowę dni w roku. Rozjaśni mi to ktoś?
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika KrystynaRaczkowska
WątkiDataOdpowiedzi
Adwokat - Warszawa16.11.2015, 13:013
Nowoczesne systemy parkingowe06.08.2015, 12:140
Inwestycja na lubelszczyźnie - czy warto?22.06.2015, 11:395
Ciekawe biuro projektowe09.06.2015, 10:090
nowy pomysł16.04.2015, 13:0217