• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Ulotki - czy się opłaca ?
Dokładnie, ja lubię dostawać ulotki, ale jak wiem, że np. z tą ulotką dostanę jakiś rabat.
Odpowiedz

Opłaca się, opłaca. Sama robiłam ulotki u dobrego freelancera. Zauważyłam wzrost klientów. Wiecie jak to jest, ktoś w poczekali czy na ulicy, weźmie tą ulotkę nawet z nudów i potem pewnie z nudów ją przeczyta, a to już połowa sukcesu - zobaczy coś co go zainteresuje i bum....już mamy potencjalnego klienta.
Odpowiedz
Też jestem zdania, że ulotki to wciąż skuteczna forma reklamy. Kwestią jest tylko umiejętne zaprezentowanie swojej oferty czy firmy. Liczy się niekonwencjonalny pomysł.
Odpowiedz
Niekonwencjonalny pomysł i dobry projekt, do tego musimy sobie znaleźć grafika. Ja polecam swoja graficzkę n.buldak@gmail.com. Fajną mi dziewczyna zrobiła ulotkę. Ale prawda jest taka, że głównie ciągnę na newsletterach - z tego mi przychodzi całkiem dużo klientów, może nie każdy do kogo wyślę ofertę odpisuje ale coś ktoś tam zawsze jest zainteresowany.
Odpowiedz
(29.08.2011, 18:15)Marioo90 napisał(a):  Czy ktoś z Was organizował akcje ulotkowe i jakie były jej rezultaty ?
Chciałbym się dowiedzieć czy jest sens w ogóle ?

Nie opłaca się. Nikt nie chce ulotek. Strata czasu i pieniędzy. Nikt nie chce dostawać na siłę ulotek. Ludzie biorą, bo żal im wyzysku osób pracujących.
Odpowiedz
Oczywiście, że ulotki się opłacają. Jak już wyżej wiele osób wspomniało wszystko zależy od branży - nie znaczy to, że jednak branża może, a inna nie może reklamować się w ten sposó, bardziej chodzi o metodę w jaką powinna to robić.

Ulotki do skrzynek - bardziej informacyjne, zachęcające do przeczytania, ewentualnie zachowania jako rabat.

Ulotki do ręki - mam wrażenie, że wielu myśli, że taką ulotkę mamy zabrać ze sobą i może jeszcze w domu w ramkę oprawić? W nich chodzi o to, żeby te kilka sekund do najbliższego kosza spojrzeć na nią i zobaczyć logo, albo jakiś slogan, który chcąc nie chcąc jeśli jest dobrze zrobiony to ma dużą szansę utknąć nam w głowie. Gdy dostaję ulotkę na ulicy to zawsze wyrzucam przy pierwszej okazji, ale wiele z nich w jakiś sposób pamiętam.

Ulotki mimo, że są uznawane jako masowe powinny być dobierane pod odbiorców. Na osiedlu nowych mieszkań, gdzie mieszkają młodzi ludzie nie będziemy reklamować Klubu Seniora, a w centrum miasta, gdzie na ulicach większość pieszych to białe kołnierzyki nie powinniśmy rozdawać ulotek ciuchlandu Wink
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Użytkownik Finansolog ma rację, tylko i tak kolportaż w naszych warunkach często przyjmuję formę "spamowania" skrzynki odbiorcy.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
No niestety. Oprócz tego źle zrobione ulotki (malutki druczek, lista usług itp), rozdawane jak leci, aby rozdać (to już niestety wina zleceniodawców, którzy wyceniają kolportaż na 3 zł/h brutto) dają w wielu przypadkach bardzo słaby efekt.
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Wydaje mi się, że ogólnie ulotki się opłacają, ale muszą być dobrze zrobione, być atrakcyjne. Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom np. http://www.grupataka.pl/ Osobiście drażnią mnie ludzie na ulicy który na siłę wpychają przechodniom ulotki. Bardziej trafia do mnie wrzucania ich do skrzynek pocztowych lub po prostu pozostawienie ich w jakimś dostępnym miejscu.
Odpowiedz
Jest to sytuacja jak wspomniana powyżej. Rozdawania każdemu na ulicy, niewiele daje, bo nie trafiamy w ten sposób do grupy docelowej.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Pytanie zadane byy dość dawno temu, wtedy ulotki miały jeszcze jakiś sens, w tym momencie zdecydowanie już się nie sprawdzają.
Odpowiedz
(11.06.2015, 07:41)Weronika napisał(a):  Pytanie zadane byy dość dawno temu, wtedy ulotki miały jeszcze jakiś sens, w tym momencie zdecydowanie już się nie sprawdzają.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Niestety to bzdura.
Odpowiedz
Wydaje mi się ze ulotki najlepiej sprawdzają się w biznesie regionalnym, biznesy na większą skalę musze zainwestować w inne środki, tv, radio, banery czy reklama w sieci np np blog kruk zadłużenia - korzysta z for marketingu szeptanego
Odpowiedz
Jeśli ktoś robi akurat promocję to może ktoś z ulicy się skusi ale generalnie mało efektywna forma reklamy
Fotografia ślubna na najwyższym poziomie http://www.ocalchwile.pl/
Odpowiedz
Ulotki mogą okazać się skuteczną formą promocji, czemu nie, trzeba jednak zatrudnić odpowiednią osobę, która wykona ciekawy projekt graficzny. Dobrym rozwiązaniem będzie również marketing mobilny, powiadomienia sms/mms o aktualnych promocjach, statusie zamówienia czy uwierzytelnieniu transakcji znacznie usprawnia kontakt z klientem. Można przetestować taki system za darmo, zachęcam do zapoznania się z platformą Serwersms.pl.
Odpowiedz
Mało kto przykłada uwagę do ulotek, które dostaje na ulicy. Warto zainwestować w ulotki, ale pozostawiać je w strategicznych miejscach, jak np. w kolejce u lekarza. Jest większa szansa, że tam znudzeni ludzie sięgną po ulotkę i zapoznają się z jej treścią.
Odpowiedz
Według mnie każda forma promocji jest dobra, nawet ulotki, choć w tym wypadku warto postarać się o odpowiedni projekt.
Odpowiedz
Ulotki mogą być dobrą metodą promocji ale niestety nie jest przez ludzi którzy to organizują. Idą na ilość, nie na jakość. Ulotki do sklepu kosmetycznego dostają stare dziadki, ilu z nich przekaże je swojej wnuczce i ile procent z tych przekazanych zostanie wykorzystana? 0.001%? Wątpię. Ulotki powinny zawierać rabat na wybrane produkty znajdujące się na ulotce w widocznym miejscu żeby ktoś zdążył to zauważyć przed dojściem do najbliższego śmietnika. Najważniejsze jednak żeby ulotki były rozdawana w strategicznych miejscach, a nie tam gdzie po prostu chodzi najwięcej ludzi i powinny być rozdawane odpowiedniej grupie odbiorców. Z takimi założeniami może coś z tego wyjść.
Odpowiedz
jak dla mnie ulotki to pieniądze wyrzucone w błoto..
Odpowiedz
W same ulotki inwestowałbym ale na takie zasadzie, że dodajemy je konkretnym klientom do zamówienia, np z informacją o rabacie na następne zakupy itp.  Samo roznoszenie ulotek po klatkach czy na ulicy jest według mnie mało korzystne
Odpowiedz
Trudno powiedzieć tak naprawdę czy w dzisiejszych czasach opłaca się bawić w ulotki. Moim zdaniem jest to tylko strata papieru i pozostałość po czasach gdzie coś takiego było uważane jako dobry sposób na zarobek dla dziecka. Z drugiej strony na wszelakich targach jest to wciąż przydatna forma reklamy porównywalna do podania komuś wizytówki. Jak dla mnie zależny tutaj jest tylko i wyłącznie kontekst.
Odpowiedz
Ciekawy temat Smile Prowadziłem kiedyś projekt z kuponami rabatowymi, który polegał na rozdawaniu ich w formie ulotek. Dużo ludzi rozrzuca ulotki po blokach - jest najłatwiej - ale pomimo dużej ilości mieszkań nie ma odzewu od klientów. To się wydaje aż czasem niemożliwe - rozrzucić 10k ulotek i 0 odzewu? No ja bym w to nie uwierzył, gdybym się nie spotkał osobiście z takimi przypadkami.

Rozdając ulotki w blokach, dosłownie wysypywały się z tych skrzynek (aż tyle firm "łasi" się na bloki). Taki potencjalny klient będzie zły, że ma zapchaną skrzynkę i od razu wszystko wyrzuci. Uważam, że ulotki warto rozdawać w miejscach, gdzie raczej jest to czasochłonne i męczące (serio!). Osobiście mieszkam w tej chwili na wsi, gdzie nikt ulotek nie rozdaje - a jak już ktoś rozda, naprawdę ją czytam Smile

No i druga sprawa, to oczywiście przekaz marketingowy ulotki, ale o tym to możnaby pisać książki ;P
Zapraszam serdecznie na mój blog Get Paid 2.0 :)
Odpowiedz
Otóż to, wrzucanie ulotek so skrzynek to tylko marnowanie kasy a wszystko pójdzie i tak do śmietnika. Rozdawanie ich konkretnie zainteresowanym klientom np. na targach, zlotach czy tez jako dodatek do zakupów to juz inna sprawa
Odpowiedz
Tak, to prawda, z jednej strony bierze się taką ulotkę rozdawaną na ulicy, bo szkoda nam osoby, która stoi przez tyle godzin i je rozdaje i jeszcze dostaje za to groszowe pieniądze, a z drugiej akurat rozdawanie ich w taki sposób nie przekłada się na efekty, a jak już to bardzo śladowe. Oczywiście, że łatwiej byłoby zostawiać całe pliki ulotek w miejscach publicznych, o ile są jakoś powiązane z rodzajem tego miejsca publicznego, ale tutaj też trzeba się dogadać z przedstawicielami takich placówek, którzy pewnie będą myśleć, że chcemy zarzucić ich lokale świstkami papieru, po które nikt nie sięgnie. 
Dlatego trzeba dobrze przemyśleć design takiej ulotki, by przyciągał wzrok, może do tego dorzucić jakiś rabat, który otrzyma się u nas po okazaniu ulotki i wybadać, czy dałoby się je umieścić w jakimś często uczęszczanym miejscu. Ewentualnie dorzucać do zakupów. Generalnie jestem przeciwko wyzyskowi ludzi, którzy roznoszą ulotki więc takie formy zapoznawania klientów z działalnością firmy są dla mnie o wiele lepsze do przyjęcia.
Odpowiedz
trzeba wiedzie też gdzie roznosić, my na każdej ulotce robiliśmy jeszcze znak takim stemplem http://www.stampler.pl/cennik#suche-stemple i kto miał od nas ulotkę, ten miał 10% zniżki i to dało efekt
Odpowiedz
Nie wiem czy ulotki to już taki dobry pomysł by się wypromować i przyciągnąć klientów.
Odpowiedz
Widzę, że zdania są podzielone. Nie lubimy dostawać ulotek z banku o kolejnym ofercie kredytowym, ale z rabatem 15% do ulubionego sklepu już owszem. Moim zdaniem zależy jaka branża. W przypadku sklepów odzieżowych, papierniczych itp. ulotki powinny się sprawdzić.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom