• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Skuteczne formy reklamy
Jest ich wiele.Sam polecam przede wszystkim reklamę w sieci. Obecnie praktycznie kazdy korzysta z internetu jeśli chce odszukać dana usługę.Nawet jeśli chodzi o rynek lokalny. Tak wiec :
pozycjonowanie
reklama adwords
fanpage na facebooku
Wszystko to sprawia,że ruch na stronie się zwiększa. Jesli chodzi o agencję to mogę polecić . Jest to dość znana firma i posiadają duże doświadczenie.
Odpowiedz

Pozycjonowanie wymieniłeś na pierwszym miejscu i od razu podlinkowałeś firmę pozycjonującą - nice try! Smile

Nie uważam, żeby pozycjonowanie było najskuteczniejszą formą reklamy.
Poza tym, reklama AdWords ok, reklama FB też ok.
Odpowiedz
W sumie dużo zależy od branży, pozycjonowanie i obecność w sieci to podstawa, choć nie warto rezygnować też z tradycyjnej formy promocji tj. ulotek, banerów, reklamy w prasie lokalnej. Niekiedy może sprawdzić się tez marketing mobilny, zauważyłem, że coraz więcej sklepów internetowych decyduje się na powiadomienia sms z informacją o statusie transakcji czy terminie dostawy towaru. Na pewno należy rozważyć też content marketing, może współpracę z blogerami...
Odpowiedz
ja również nie wieżę w skuteczność ulotek.. zastanawiam się nad czymś skuteczniejszym i bardziej ekskluzywnym. Mam możliwość rozdania gadżetów do grona potencjalnych klientów i zastanawiam się nad pendrivami reklamowymi..
co sądzicie o: krati.eu/pl/gadzety_reklamowe2/pendrivy_reklamowe
albo power banki. ale tu chyba koszt już większy..
Odpowiedz
A jak sądzicie, czy znak towarowy jest w jakimś sensie formą reklamy czy tylko symbolem rozpoznawalności firmy? Sam rozważam zarejestrowanie znaku towarowego na eznak.pl , ponieważ w przeszłości zdarzało się już sporo osób, które próbowały się podszywać pod moich pracowników, czy wręcz właścicieli firmy, chcąc jednocześnie sprzedać ludziom jakieś usługi. Tak sobie myślę, że taki znak towarowy to będzie dla mnie dodatkowe zabezpieczenie.
Odpowiedz
Młodzi ludzie - fb i instagram. Starsze osoby i w średnim wieku to najlepiej do nich dociera TV i gazety papieerowe.
Odpowiedz
(04.03.2016, 12:32)bajazyd napisał(a):  Młodzi ludzie - fb i instagram. Starsze osoby i w średnim wieku to najlepiej do nich dociera TV i gazety papieerowe.
Papier spada na łeb na szyję, co raz więcej starszych też już zagląda w komputer. Dlatego jak sprzedaż jest internetowa to i reklamy takie powinny być. A w jakiej formie to moim skromnym zdaniem już dowolnie od umiejętności, bo to nie sztuka zlecić i wydać pieniądze - raczej trzeba samemu zrobić, zaoszczędzić i osiągnąć zamierzony efekt.
Odpowiedz
Metody reklamy tak naprawdę zależą od tego, czym się zajmuje firma i co chce zareklamować. Najbardziej tradycyjne to gazety i bannery. Jak kogoś stać to jeszcze reklama w tv, ale to jest drogie, nawet bardzo. Można też zainwestować w marketing internetowy i rozreklamowanie swojej firmy w internecie, można to zrobić samemu albo zlecić to specjalizującej się w tym firmie. Obecnie internet jest chyba najprężniejszym miejsce do reklamowania.
Odpowiedz
Niezależnie od tego, jaka by nie była działalność, należy zawsze pamiętać o podstawowej reklamie, jaką są gadżety reklamowe. Wiem, że nie jest to droga forma reklamy (sam zamawiałem ostatnio torebki papierowe od producenta AllBag) a naprawdę skuteczna. Taka forma reklamy dobrze świadczy o firmie.
Odpowiedz
Reklama na facebooku jest w tym momencie chyba najlepszym kanałem reklamowym, możemy tam dokładnie spersonalizować naszego klienta i dotrzeć odpowiednio do zainteresowanych naszym produktem lub usługami.
Odpowiedz
Wg. mnie ulotki sprawdzają się najlepiej w przypadku promocji. Takie promocje nie trwają wiecznie, więc jeśli potencjalny klient jest zainteresowany to od razu skieruje swoje kroki w odpowiednie miejsce.
Chcesz przekonać klientów do swojej oferty? Zainwestuj w wartościowe treści! Copywriting na miarę Twoich potrzeb.
Odpowiedz
byłem sceptycznie nastawiony do banerów internetowych na stronie sklepu uznając je za badziew i relikt do momentu aż koleżanka poprosiła o stworzenie jej jednego na stronce grafido.pl no i przyznaję się do błędu. omijałem je szerokim łukiem i nie zorientowałem się że wszystko posżło do przodu razem z nimi włącznie. zwłaszcza że za grosze można je samemu tworzyć. więc teraz i sam je robie do siebie.
Odpowiedz
Nie da się określić jednych uniwersalnych sposobów skutecznej reklamy. Wybór uzależniony jest od odbiorców i charakteru biznesu. Inne działania przedsięwziąć można w sytuacji gdy działania skierowane są do segmentu B2B a inne B2C. Sugerowałbym a) popatrzyć na konkurencję i ich działania (na tych lepszych, nie tych gorszych Smile ), b) sprawdzić ofertę agencji interaktywnych np.: what we do. Najlepszym rozwiązaniem zawsze jest współpraca różnych metod reklamy, a ciężko jest to często osiągnąć samemu. Tym niemniej jeśli chciałbyś próbować - inwestuj w sociale. Na pewno pomoże w promocji i tworzeniu konkretnego wizerunku, jeśli się do tego przyłożysz.
Odpowiedz
Zgadzam się z @Wojtek001 wszystko zależy od tego czego ma dotyczyć ta reklama, czy ma promować produkt, usługę, czy samą firmę, jaki ma mieć zasięg i odbiorców. Dopiero z tak podstawowymi informacjami można myśleć o jakichkolwiek rozwiązaniach.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o internet to skuteczne byłoby stosowaniadwords

Wystarczy dobrze zooptymalizować kampanie, i ją śledzić sprawdzać efekty.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o temat, to najlepszą reklamą są osoby, które są zadowolone z naszych usług i polecają same z siebie na. Kilka postów zgłosiłem moderatorowi Wink
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
(29.08.2011, 18:21)Bukoo92 napisał(a):  Jeżeli chodzi o skuteczną formę reklamy to polecam reklamę mobilną. Jest to żywa reklama, widoczna na ulicach, internet moim zdaniem trochę się wypalił, za dużo tego. Warto przyjrzeć się ofercie firmy Promotional Partners, to jest naprawdę świetna propozycja. Zajmują się kompleksowo przeprowadzaniem kampanii, od zaprojektowania po wyklejenie auta.

Serio? Bez hejtu ale ewidentnie to już nie te czasy. Jeżeli internet sie wypalił to na bank nie na rzecz oklejania samochodów, niestety tak już jest, że zewsząd atakuje nas tak wiele informacji, że jeżeli chcemy przyciągnąć klientów to raczej nie ma co liczyć na to że bez internetu nam się uda coś zwojować.
Odpowiedz
 Podziękowali: Adrian
I tu zgodzę z Tobą. Te czasy już dawno minęły.
A co do internetu to w tych czasach każdy musi go mieć.
Odpowiedz
Jak na moje najlepszą formą reklamową jest internet. Można tu reklamować w przeróżne sposoby.
Odpowiedz
No to racja, przez internet można łatwo, szybko i skutecznie rozreklamować to co chcemy.
Odpowiedz
Reklama w internecie się nigdy nie wypali, wręcz przeciwnie, wszelka promocja w Socilal mediach będzie się tylko rozrastać. Co oczywiście nie przeszkadza szukać alternatywnych form promocji jak bilboardy na mieście. Nawet portale internetowe mają swoje bilboardy więc coś w tym musi być
Odpowiedz
Proponuję zastanowić się nad gadżętami reklamowymi. Ludzie sa bardzo lasi na takie darmowe gadzęty. Tak wiec wielokrotnie skorzystają z usług danej firmy tylko po to aby takie prezenty dostać.
Może być to kubek, smycz albo koszulka. I wbrew pozorom takie koszulki nie są drogie:
Spam

Zerknijcie sobie chociażby do hurtowni odzieży.
Odpowiedz
Z pewnością skuteczna jest reklama w telewizji, choć jest także kosztowna - przy większym budżecie warto jednak w nią zainwestować, koszty powinny się zwrócić z nadwyżką. Produkcję spotu reklamowego potrzebnego do takiej reklamy można zlecić choćby na http://tradeone.eu - mają w tym wprawę, są przy tym dość kreatywni.
Odpowiedz
Jest wiele skutecznych form reklamy. To, które będą najbardziej odpowiednie zależy od samej firmy, choćby obszaru działań. Jeśli firma działa na lokalnym rynku, to skuteczna będzie reklama w postaci banerów, billboardów, czy kasetonów reklamowych, m.in. na http://www.zenit24.eu można zlecić wykonanie takiej reklamy - wyglądają naprawdę profesjonalnie, także warto, na stronie można zobaczyć jak to wygląda.
Odpowiedz
Jest wiele skutecznych form reklamy, ale ich skuteczność zależy od odpowiedniego przygotowania i dobrania odpowiednich metod do branży w jakiej działa firma. Jeśli działacie w branży IT, to w BITUBI prowadzą kampanię marketingowe dla IT, stworzą odpowiednie materiały promocyjne, czy zorganizują event, tutaj https://bitubi.eu/pl można sprawdzić ich rekomendacje.
Odpowiedz
Zależnie od typu prowadzonego przedsiębiorstwa można reklamować się w zupełnie inny sposób - w przypadku sklepów internetowych dobrze jest zdecydować się na kampanię produktową w wyszukiwarce. Jedną z firm, która posiada ją w swojej ofercie jest http://adwordsgroup.pl/kampania-produktowa/ (z tego co słyszałem, radzi sobie naprawdę dobrze!).
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marioo90
WątkiDataOdpowiedzi
Mini biznes.29.08.2011, 19:3411
Który pomysł zrealizowany? TU PISZCIE!29.08.2011, 19:331
Zakład fotograficzny29.08.2011, 19:3114
Pełen etat i DG ?29.08.2011, 19:282
System w sprzedawanych komputerach29.08.2011, 19:266

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom