• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Marketing szeptany- co o tym sądzicie
Interesuje mnie coraz bardziej marketing szeptany i użycie tego narzędzia do promocji mojej firmy, czytałem już różne informacje na ten temat i zastanawiam się czy jest to skuteczna metoda na pozyskiwanie ruchu jak i nowych klientów, nie chodzi mi tu o spamowanie tylko o pomoc potencjalnemu użytkownikowi i jeśli np moje usługi rozwiązują jego problem, to myślę że lekkie zasugerowanie moich usług nie będzie rozpatrywane jako coś złego. Jak wy to widzicie? niektórzy robią to bardzo nieumiejętnie i od razu widać że to zwykły spam lub nienaturalne wypowiedzi. Cenowo również jest z tym bardzo różnie. Co proponujcie, samemu pisać różne wartościowe porady komentarze czy zlecić to komuś, wydaje mi się że ciężko trafić na kogoś kto się na tym dobrze zna i robi to profesjonalnie. Co myślicie na ten temat?
Odpowiedz

Nie chciał bym losu własnego PR oddać w losy innej osoby. To dość nierozważne.
Jak masz chwilę to zacznij od siebie na forach branżowych. Na ściemę każdy jest wyczulony więc jeśli będziesz myślał o ciemnej stronie mocy to uważaj na jej płapki.
Zacznij, popisz, monitoruj ruch na stronie itp itd. Zobaczysz czy warto poświęcać na to czas.
Odpowiedz
To bardzo popularne rozwiązanie, ale ludzie w Polsce nie umieją tego robić poprawnie. Widać to na różnych branżowych forach. Ściemę widać jak na dłoni, niby dyskusja o niczym + podanie linku do strony, żadnych merytoryczny wypowiedzi. Moim zdaniem powinno się pomagać ludziom w rozwiązaniu ich problemu i ewentualnie podanie jakiejś rozszerzonej wiedzy, można linkować, ale nie robić tego nachalnie. W większości nieumiejętny marketing może bardziej zaszkodzić. Chyba się zgodzicie
Odpowiedz
Tu masz w 100% rację. Lecz admini również nie pomagają. Dla nich każdy link to spam. Więc coraz mnie osób chce coś konkretnego pisać na forach.
Odpowiedz
Jest u nas w kraju kilka skutecznych agencji PR - jeśli decydujemy się na tę formę promocji, lepiej wybrać profesjonalistów niż kogoś zupełnie przypadkowego.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o marketing szeptane sensu stricte, zrób to sam, najlepiej wyczujesz to czego mogą oczekiwać od Twojej branży inni użytkownicy, pamiętaj tylko o negatywnych opiniach również, same lanie miodu działa zupełnie odwrotnie.
Odpowiedz
niestety u nas w Polce marketing szeptany jest robiony w formie spamu. bardzo często albo pseudo wymuszonych ODPOWIEDZI.
z chęcią bym sie przyjrzał zagranicznym kampanią, ponieważ niestety niemiałem jeszcze okazji.
Odpowiedz
Zależy jak prowadzony, ale fakt, ludzie są na to wyczuleni.
Odpowiedz
Aby marketing szeptany chwycił to produkt reklamowany musi się czyms wyróżniac, albo zostać np zareklamowany w niekonwesncjonalny sposób, z dobrym pomysłem, ktory chwyci i sami użytkownicy między sobą będa promować daną rzecz. Marketing szeptany robiony dobrze jest widoczny w sieci, jednak więcej jest tego nieudolnego, który wygląda troche "niepełnosprawnie" i nie robi roboty
dłużnicy, strzeżcie się spirali kredytowej
Odpowiedz
Marketing szeptany jest baaardzo trudny i aby zrobić go dobrze trzeba by poświęcić naprawdę dużo czasu, a czasem się to po prostu nie opłaca. Jeśli zaczniesz zbyt szybko reklamować swoich klientów i będziesz to robić bardzo sztucznie możesz przynieść firmie więcej szkody niż pożytku. W obecnych czasach ludzie są bardzo przeczuleni na punkcie "kupowania dobrych opinii".
Odpowiedz
Przeprowadzić dobrą akcję marketingu szeptanego jest bardzo cieżko. Jak wspomniałeś jest cięka granica między spamowaniem a "radzeniem" - w ramach marketingu szeptanego. Można jednak postawić na taką formę promocji tylko, że kosztuje ona bardzo dużo wysiłku intelektualnego i jeszcze więcej czasu. Trzeba się zaangażować na forach, odpowiadać na pytanie i ogólnie wykreować się / swoją firmę na eksperta. Jeśli osiągniemy już taką pozycję wtedy możemy polecać (m.in. ofertę naszej firmy)
Odpowiedz
Fajnie, że chcesz to robić sam. "Porady" z dodawarek są okropnie rażące, a ciężko znaleźć kogoś kto ma pojęcie o tym co robisz i jak to robisz.
www.kampanieseo.pl - skuteczna promocja Twojej firmy w internecie
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Adamo
WątkiDataOdpowiedzi
Ile kosztuje budowa domu?11.12.2013, 12:054
ile może dorobić emeryt04.11.2013, 20:131
Jak zbadać konkurencje i swój pomysł na biznes15.10.2013, 19:405
Pomysł na biznes - myjnia parowa08.10.2013, 22:2916
Ile zarabia kierowca kat c05.10.2013, 13:321