• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Jak promować firmę w internecie?
Witajcie

Zastanawiam się jak promować firmę w internecie? Podajcie proszę wasze pomysły oraz spostrzeżenia, na pewno wszystkim się to przyda.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Myślę, że dobra pozycja strony w wyszukiwarce to dziś podstawa. Jest wiele firm, któe podobno profesjonalnie się zajmują pozycjonowaniem itd. Warto jednak poszukać jednej, sprawdzonej i polecanej przez innych, by nie dać się oszukać. Ja tak zrobiłam i dzięki współpracy i "pielęgnowaniu" strony, odnoszę sukces. Są też inne metody wypromowania firmy, ale od tego bym zaczęła
Odpowiedz
Było o tym napisane tyle że ciężko w jednym miejscu wszystko spisać. A z drugiej strony jak chcesz konkretne informacje to nie uzyskasz ich na forum bo tutaj raczej możesz się spodziewać marketingu szeptanego.

A to daje przynajmniej jeden pomysł. Możesz robić marketing szeptany na forach przy okazji zdobywając linki do strony (jeśli ją masz). To już coś na dobry początek.
Polecam rolety dla wszystkich z Krakowa:
http://www.roletydladomu.pl
Odpowiedz
Wysokie pozycje w wynikach pozycjonowania na popularnych frazach zagwarantują Ci całkiem dużo wejść na witrynę. Nie można również zapominać o innych kanałach komunikacji - przede wszystkim o kampaniach Google Adwords, artykułach sponsorowanych, programach partnerskich, marketingu na portach społecznościowych oraz marketingu szeptanym.
Takie kompleksowe usługi znajdziesz np w panet.pl
Wyślij maila z zapytaniem - to nic nie kosztuje a będziesz wiedział z jakimi kosztami trzeba się liczyć.
Odpowiedz
Wiesz, wszystko dobrze - lecz większy ruch pozyskasz na takie niszowe frazy jak Aleppo niż na obleganą frazę kosmetyki.
Odpowiedz
Nawet jeśli nie większy ruch to większą sprzedaż Smile
www.kampanieseo.pl - skuteczna promocja Twojej firmy w internecie
Odpowiedz
warto pozycjonować tylko na frazy które sprzedają, to chyba najlepsza metoda, jak myślicie?
po co pozycjonować na frazy ogólne jak i tak w zasadzie nie ma z tego pożytku tylko duże koszty.

W sprzedaży trzeba być dokładnym i docierać tylko do zainteresowanych, a nie robić naloty dywanowe jak to widać w tvSmile
Odpowiedz
Brick 
WItam. Zalozyłam niedawno stronę. Mimo udostępniania linków do produktów na np facebooku czy twitterze wciąż nie jest to dość efektywne. Zastanawiam się teraz nad pozycjonowaniem. Widzę tego same zalety zwłaszcza, że zajmie się tym ktoś profesjonalny. Nie chce żeby jeszcze bardziej to zaszkodziło... Jakie skuteczne firmy znacie?
Odpowiedz
Ja często mówię tak: najpierw zastanów się gdzie w Internecie są Twoi potencjalni klienci, jakie strony odwiedzają. Potem też odwiedź te strony i zastanów się jak się tam zareklamować. Może baner? Może artykuł sponsorowany? Może jakaś inna forma współpracy?

Oczywiście, większość z nas korzysta codziennie z Google, więc i tam warto się pojawić. A to oznacza tyle, że pozycjonowanie będzie dobrym pomysłem dla większości firm.
Odpowiedz
W sumie głównie facebook i adwords wchodzą w grę + czasem fora
Odpowiedz
Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jaka jest nasza grupa docelowa oraz w jakich miejscach w sieci mozemy ją spotkać. Gdy znamy profil naszych odbiorców dopiero wtedy możemy wybierać odpowiednie instrumenty.
Odpowiedz
Po moich obserwacjach wychodzi że najlepiej prowadzić eksperckiego bloga gdzie pomaga się użytkownikom, budowanie rozpoznawalnej marki w internecie, pielęgnowanie bloga i dzielenie się wartościową wiedzą Smile
Odpowiedz
Bez pozycji nie ma zyskówSmile Dziś ważnym elementem są też portale społecznościowe.
Odpowiedz
Oczywiście że portale społecznościowe to podstawa, na tym się opiera całe seo naszej firmowej strony w dzisiejszych czasach, więc warto śledzić nowinki w tym temacie.
Odpowiedz
Oczywiście SEO + Social Media. Jeżeli ktoś myśli, żeby iść jeszcze dalej to adwordsy, ale to już zabiera trochę pieniędzy.
Odpowiedz
Jak dla mnie wszystkie trzy sposoby + oczywiście jeszcze odpowiedni treść na stronie
Odpowiedz
A może odrobinę dobrze przygotowanej reklamy natywnej? Oczywiście to wszystko poparte tymi działaniami, które proponowali moi przedmówcy - SEO, social media i content marketing.
Odpowiedz
UP
kiepska szeptanka kolego Wink

Proponuje więcej promować na social media, twitter, pinterest, instagram, fb to oczywiste.
Odpowiedz
Ja w zakresie promocji mojej firmy w sieci zdecydowałem się na skorzystanie z pomocy Agencji Reklamowej arwebart.pl Przygotowała ona dla mnie zarówno stronę internetową, jak i przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową w sieci, co bardzo szybko zaowocowało. Kiedy firma jest pozytywnie postrzegana przez potencjalnych klientów, w dość krótkim czasie stają się oni realnymi zleceniodawcami.
Odpowiedz
Myslę że wszechstronna reklama w internecie oraz zerwisy społęcznościowe to teraz najlepsza forma promocji kazdej firmy
Odpowiedz
podstawa, to wcześniej wspomniane SEO, a poza tym można wykupić reklamę w google, można reklamować się za darmo na portalach społecznościowych, blogach etc. Jest tego mnóstwo Smile.
Wszystkich posiadających negatywne wpisy w BIK, zapraszam na czyszczenie biku :).
Odpowiedz
Profil na fb to chyba najlepsze rozwiązanie.
Odpowiedz
(03.04.2015, 14:48)bartczyk napisał(a):  podstawa, to wcześniej wspomniane SEO, a poza tym można wykupić reklamę w google, można reklamować się za darmo na portalach społecznościowych, blogach etc. Jest tego mnóstwo Smile.
Tyle wyświetleń wątku, odpowiedzi też się trochę pojawiło, ale raczej ogólnikowych. Osoba zielona w temacie raczej niewiele wyniesie z informacji, że dobre jest SEO i reklama w Google. Owszem, wyszuka sobie, ale zostanie zasypana mnóstwem wyników prowadzących do agencji bądź poradników, często traktujących zagadnienie skrótowo, pod kątem bardziej zaawansowanych czytelników.
Odnośnie więc wspomnianego pozycjonowania i linków sponsorowanych. Absolutnie kluczowa kwestia, bez niej można odpuścić sobie promowanie w sieci. Nie będąc wysoko w Google potencjalny klient, nieznający jeszcze naszej firmy, raczej do nas nie trafi z poziomu wyszukiwarki. No chyba że mamy dobrze skonfigurowaną kampanię linków sponsorowanych, wtedy jesteśmy uratowani. Niemniej to są dwie formy promocji, które bezwzględnie powinny być zastosowane, szczególnie na starcie fazy reklamowania firmy. Ci, którzy dotychczas nie korzystali z kampanii Google AdWords, niech sobie poczytają o promocji 250 zł na start, oferowanej przez agencję Marketing Sensei. Z takich okazji jak najbardziej warto jest korzystać, żeby sprawdzić, jak to wszystko może funkcjonować w praktyce.
Odpowiedz
(22.05.2015, 11:55)Kubczan napisał(a):  
(03.04.2015, 14:48)bartczyk napisał(a):  podstawa, to wcześniej wspomniane SEO, a poza tym można wykupić reklamę w google, można reklamować się za darmo na portalach społecznościowych, blogach etc. Jest tego mnóstwo Smile.
Ci, którzy dotychczas nie korzystali z kampanii Google AdWords, niech sobie poczytają o promocji 250 zł na start, oferowanej przez agencję xxx
Przecież samo Google na start daje kupon 200-250 zł na start, więc nie jest do tego potrzebna agencja. Oczywiście nie zmienia to faktu, że w przypadku jeśli się na tym nie znamy to zdecydowanie odradzam bawić się samemu.
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
(22.05.2015, 15:54)Finansolog napisał(a):  Przecież samo Google na start daje kupon 200-250 zł na start, więc nie jest do tego potrzebna agencja. Oczywiście nie zmienia to faktu, że w przypadku jeśli się na tym nie znamy to zdecydowanie odradzam bawić się samemu.

No więc właśnie sam sobie odpowiedziałeś Smile To, że Google daje kupon jest li tylko wabikiem, na który łapie się wielu początkujących. A potem są na forach zakładane tematy typu: "jak skonfigurować kampanię Google AdWords?" Smile Tak jak napisałeś - nie znając się na tym raczej dobrych rezultatów się nie uzyska, a tylko można się zniechęcić do tej bardzo pożytecznej formy reklamy. Dlatego też wspomniałem o promocji u Marketing Sensei, bo oprócz kuponu dostaje się specjalistyczne wsparcie w swojej pierwszej kampanii, tzn. jej skonfigurowanie i prowadzenie. Przyznasz, że to znacznie lepsze warunki niż proponowane przez Google.
Odpowiedz
(22.05.2015, 17:58)Kubczan napisał(a):  No więc właśnie sam sobie odpowiedziałeś Smile To, że Google daje kupon jest li tylko wabikiem, na który łapie się wielu początkujących. A potem są na forach zakładane tematy typu: "jak skonfigurować kampanię Google AdWords?" Smile Tak jak napisałeś - nie znając się na tym raczej dobrych rezultatów się nie uzyska, a tylko można się zniechęcić do tej bardzo pożytecznej formy reklamy. Dlatego też wspomniałem o promocji u xxx, bo oprócz kuponu dostaje się specjalistyczne wsparcie w swojej pierwszej kampanii, tzn. jej skonfigurowanie i prowadzenie. Przyznasz, że to znacznie lepsze warunki niż proponowane przez Google.

Opcja jest OK jeśli ktoś jest zdecydowany na prowadzenie reklamy i chce zainwestować. Natomiast jeśli ktoś chce się sam sprawdzić jak działa AdWords, korzystając z darmowego kuponu od Google to nic nie straci (być może i zyska), a agencji musisz przyznać, że mu do tego nie trzeba Wink
Wzory rezygnacji i instrukcje jak złożyć skuteczne wypowiedzenie umowy OC u Twojego ubezpieczyciela!
Odpowiedz
Oczywiście, masz rację, że można spróbować samemu. Natomiast ja patrzę na temat od tej drugiej wspomnianej przez Ciebie strony, czyli jeśli ktoś jest zdecydowany na prowadzenie reklamy i chce zainwestować. Zresztą spójrzmy na tytuł niniejszego wątku, który brzmi "Jak promować firmę w internecie?" - przy samodzielnym działaniu, bez doświadczenia i wiedzy (bo do takich przypadków cały czas się odnoszę), raczej nie można mówić o promocji firmy, a już na pewno nie o tej skutecznej, przynoszącej wymierne zyski. Dlatego uważam, że tu jest potrzebna agencja i dlatego też poprzednio przywołałem konkretną firmę oferującą miesięczną promocję na kampanię Google AdWords.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Zema
WątkiDataOdpowiedzi
Co zamiast MS Office ?30.01.2016, 15:2811
Jaki program do nagrywania webinarów?07.07.2015, 11:161
Zarabianie na zdjęciach22.08.2014, 11:215
Konto demo - opcje binarne03.08.2014, 10:306
Zarabianie na grach - sklep z grami - sprawdzony sposób!26.04.2014, 20:450