• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ankieta: czy istnieją w polsce etyczne firmy z zasadami?
tak
nie
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja etyka w biznesie
Czy istnieją w Polsce etyczne firmy z zasadami?Co o tym myślicie?Czy etyka w naszym kraju związana jest wyłącznie z religią ?Jestem ciekawa czy istnieje coś takiego jak religia w biznesie a jeżeli tak to w jaki sposób jest ona odbierana.np.jak ludzie w naszym kraju odbierają symbole chrześcijańskie.może znacie jakieś przykłady?
Odpowiedz

Moim zdaniem istnieje coś takiego jak etyka w biznesie ale nie mieszałabym tego z religią. Etyka dla mnie to szersze pojęcie, kojarzę ją z postępowaniem na zasadzie uczciwej konkurencji, poszanowania cudzej własności, tolerancji itp.. Religia to sfera sacrum, w naszym kraju dominuje katolicyzm, od czasu konkordatu dochodzi do mieszania religii i polityki oraz szeroko pojętego życia społecznego, jednak nie spotkałam się z manifestowaniem religijności w biznesie. Owszem mamy wydawnictwa kościelne, sklepy, muzea ale tam symbole chrześcijańskie są normą.
Odpowiedz
moim zdaniem etyka jest czymś bardzo ważnym w biznesie ponieważ. Mamy tylko jedno nazwisko tylko jedno życie i tylko jedną szansę by sie jak najlepiej zaprezentować. Jeśli będziemy kombinować i oszukiwać opinia pójdzie w świat i oczywiście stracimy na tym bardzo bardzo duzo. Niestety ale reputacje jest bardzo bardzo ciężko odrobić praktycznie niemożliwe.
Dlatego zawsze trzeba działać etycznie czyli jak wspomniał kolega wyżej według zasad.
Poznaj fantastyczny projekt Monavie i połącz zdrowie z sprawdzonym biznesem

(kosmetyki oriflame jelenia góra)
Odpowiedz
Etycznymi działaniami i pełnym profesjonalizmem bardzo łatwo się wyróżnić. Stosujcie to jako strategię. U mnie w fimie działa ;]
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Damian00
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom