• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Czy sklepy internetowe jeszcze się opłacają?
Jak wiadomo, obecnie na rynku mamy już prawdziwe zatrzęsienie sklepów internetowych w każdej branży, do tego dochodzi oczywiście allegro na którym można kupić praktycznie wszystko. Czy wobec tego zakładanie nowego sklepu może się jeszcze opłacić czy na chwilę obecną to już raczej kiepska inwestycja? Jak myślicie?
Odpowiedz

Myślę, że e-sklepy nie są złe, wiele osób nie kupuje na allegro, tylko po prostu w e-sklepie.

Tylko trzeba go dobrze wypromować.

Zawsze można prowadzić e-sklep + dodatkowo wystawiać aukcje na allegro.
Odpowiedz
Oczywiście że się opłaca ,trzeba tylko odpowiednio przemyśleć cały proces zakładania e-sklepu.Dobrać odpowiednie oprogramowanie na sklep itp ,napisz czego nie wiesz przy zakładaniu sklepu,postaramy się Ci pomóc ,a tak na marginesie to wedle statystyk istnieje ok 30-40 tyś sklepów internetowych ,chyba że się mylę to mnie oświećcie,a zarabia tak naprawdę dobre pieniądze ok 1000 ,więc sukces tkwi w dobraniu odpowiedniej tematyki pod sklep ,a najlepiej na tym na czym się znasz i masz dużą wiedzę,będzie Ci prościej prowadzić biznes i doradzać klientom.
Odpowiedz
Przede wszystkim pozycjonowanie w google aby twój sklep był jak najwyżej no i oczywiscie [przystępne ceny , może jakies promocje ? , najlepiej wystartować z czyms czego jest mało
Odpowiedz
Przy okazji sprzedaży na allegro, musisz odprowadzić jeszcze prowizję, więc potencjalnemu klientowi bardziej opłaci się kupić produkt w sklepie - wbrew pozorom w każdym z nas siedzi centuś, który sobie te wszystkie złotóweczki policzy Big Grin
Odpowiedz
Sklepy internetowe nadal są opłacalne. Wystarczy spojrzeć na te największe i na te mniejsze które dopiero wchodzą na rynek. Każdy sobie jakoś radzi, wszystko zależy od cen i produktów. Każdy sklep musi odpowiadać potencjalnemu klientowi.
Odpowiedz
Sklepy internetowe są opłacalne, a będą jeszcze bardziej, ponieważ liczba internautów w Polsce wciąż rośnie.
Odpowiedz
Sklep internetowy jest korzystny wtedy kiedy mamy albo unikatowy towar albo bardzo tani przy porównywalnej jakości. Poza tym e-sklep można prowadzić w mieszkaniu i tym samym obniżać koszty prowadzenia działalności.
Odpowiedz
Ja właśnie się przymierzam do założenia własnej działalności gospodarczej ,w tym momencie się szkolę oraz piszę biznes plan,zdobywam doświadczenie ,oraz badam konkurencje.Rozrysowuję plan działania na najbliższy rok ,powiem tak strasznie dużo pracy jeszcze przede mną . Ale jestem uparty więc mam nadzieje że mi się uda .Ja osobiście uważam że sklep jest dobrym rozwiązaniem ,ponieważ są to mniejsze koszty startowe.

Muniek tak jak powiedziałeś taką działalność można prowadzić z domu.
Odpowiedz
Trzeba zauważyć, jeszcze jeden aspekt na korzyść sklepu internetowe. Co raz częściej zauważam, korzystniejsze ceny w sklepach internetowych niż na allegro. Coś za coś. Allegro pobiera prowizje ( co róż to co raz większą :/ ) ale za to mamy mocną reklamę. W sklepie unikamy prowizji ale o marketing i reklamę trzeba już samemu zadbać. Z punktu widzenia klienta to tańsza cena jest korzystniejsza Smile
Myślę, że co raz bardziej ludzie zaczną odchodzić od allegro na korzyść sklepów, szczególnie jak nastaną kolejne podwyżki prowizji. Sklep daje nam pewną swobodę. Sami możemy wybrać szablon graficzny, ustawiać promocje, programy partnerskie i inne metody motywowania klienta. Serwis aukcyjny nam tego nie daje.
Odpowiedz
Sklepy internetowe dopiero będą miały czasy swojej świetności. Jeszcze do końca nie jest to ten okres, ale wszystko ku temu idzie, w ostatnich czasach znacznie zwiększyła się sprzedaż internetowa. Sam często kupuję w takich sklepach, często ceny są korzystniejsze niż normalnie.
Odpowiedz
Sklepy internetowe mają tą przewagę, że omijamy prowizje allegro. Pzzez co często spotkałem się z ofertami tańszymi własnie o tą prowizje w sklepach internetowych. Ale fakt faktem, czasami trzeba chwile poszukać, niczym się trafi na tanią ofertę.
Odpowiedz
Sprzedaż internetowa rośnie z dnia na dzień,więc czy się opłacają ? oczywiście ,ale wzrasta również konkurencja w sieci ile sklepów powstaje codziennie w Polsce ale ile upada ? walka w sieci jest naprawdę trudna i jest na ten temat pewien artykuł przez który znalazłem się na tym forum a był to artykuł Konkurencja w ebiznesie
Odpowiedz
Allegro i tylko allegro Big Grin Automatycznie jako kupujący jestem objęty programem ochrony. Przy okazji mogę sprawdzić po ilości gwiazdek stan komentarzy danego sprzedawcy. No i do tego ogromny wybór towaru z cenami i tak tańszymi od sklepu na rogu.
Odpowiedz
Sklep internetowy opłaca się o wiele bardziej aniżeli tradycyjny. Mamy większą ilosć potencjalnych klientów, szersze możliwości sprzedaży.
Odpowiedz
Sklep internetowy zawsze jest dobrym rozwiązaniem, choćby jako wsparcie dla sklepu stacjonarnego, bo pozwala na poszerzenie zakresu działalności. Z drugiej jednak strony - trzeba mieć dobry pomysł, dobrą reklamę, a obsługa musi być na najwyższym poziomie, bo inaczej trudno jest się wybić na rynku.
Odpowiedz
Opłacalne sklepy internetowe to przyszłość sprzedaży, wystarczy zaobserwować jak to wyglądało 5 lat temu a jak teraz,jeżeli chodzi o nasz kraj Polacy coraz częściej lubią robić zakupy przez internet, po pierwsze taniej, a po drugie szybciej i zaoszczędzamy na czasie.
Odpowiedz
Gdyby Polacy nie robili w ten sposób zakupów, to nie powstawałyby nowe sklepy internetowe ;-) Tylko właśnie kwestią jest umiejętność wybicia się wśród gąszczu ofert Smile
Odpowiedz
Myślę ze opłąca się jak najbardziej , ale koniecznie tez na allegro - przynajmniej kilka aukcji
Odpowiedz
ogólnie sklepy takie są opłacalne, zapewne znajdzie się tam szerszy wybór danego produktu niż w tradycyjnym sklepie oraz oczywiście za niższą cenę.
Odpowiedz
co za pytanie Smile
no pewnie że się opłaca, chociaż teraz na pewno trudniej wybić się niż jeszcze kiedyś
na pewno duża konkurencja, trzeba mieć spore środki żeby zaistnieć
Odpowiedz
Branża e-commerce przeżywa teraz rozkwit. Dużo osób interesuje się założeniem sklepu internetowego i chce się w ten sposób uniezależnić.
Odpowiedz
z tego co się zorientowałem aktualnie jest mega konkurencja, oczywiście zależy w jakiej branży,ale na oko 1 na 10 sklepów odnosi jakikolwiek sukces, jeśli nie ma się dobrych dużych funduszy na promocje, może być ciężko.
Odpowiedz
Praktycznie w każdej branży mamy jakiś sklep internetowy, tutaj opłaca się zakładać ale trzeba znacznych środków na promowanie tego sklepu internetowego.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Może sprzedaż Internetowa przeżywa rozkwit. Lecz garstka sklepów posiada większość rynku. Jeśli chcesz się przebić to musisz wydać dużo na reklamę strony.
Odpowiedz
(25.11.2013, 21:28)anias napisał(a):  Jeśli chcesz się przebić to musisz wydać dużo na reklamę strony.

Lub działać niekonwencjonalnie. Nie ma zasady. Najgorsze jest to, że większość myśli że założy sklep i pieniądze zaczną płynąć.
Obliczaj zużycia paliwa za pomocą kalkulatora spalania paliwa
Odpowiedz
Oczywiście że sie opłacaja. Dowodem jest coraz większa liczba sklepów w internecie.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika Marcin87
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom