• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja Chwilówki
Czy ktoś z Was albo Waszych znajomych miał styczność z chwilówkami?? Zastanawia mnie jak to wygląda z kosztami i która firma jest najbardziej "przyjazna" jeśli chodzi o koszta i czas oczekiwania na decyzję.
Odpowiedz

Najbardziej przyjazna vivus i nie płacisz za pierwszą pożyczkę, ale ogólnie odradzam Ci branie chwilówek, lepiej pożyczyć od rodziny czy znajomego.
Odpowiedz
W ogólnym rozrachunku chwilówki są nieopłacalne. Często są bez jakichś ogromnych kosztów, ale trzeba je spłacić szybko, no i bardzo wnikliwie czytać umowę. Łatwo przeoczyć ważne informacje, jak np. ile więcej musimy zapłacić, jeśli się spóźnimy.
Odpowiedz
Ja podpinam się pod temat, ale zapytam konkretniej - jakie jest oprocentowanie pożyczki w Wonga?
Odpowiedz
No pomagają, wiadomo, tylko trzeba mieć później pieniądze na oddanie.
Każdy kto pożyczkę bierze musi ją spłacić w terminie i to wiadomo nie od dziś.
Odpowiedz
Chwilówki to bardzo dobra opcja dla osób, które potrzebują pieniędzy na już - na przykład przytrafił im się większy wydatek, a do następnej wypłaty jeszcze daleko. My wzieliśmy w ten sposób pieniądze na kolonię dla syna. Udało nam się znaleźć super promocje last minute, więc szkoda było ją przegapić.. Nieprawdą jednak jest, że takie instytucje pozyczkowe nie sprawdzają BIG-u. Muszą przecież mieć jak sprawdzić, czy ktoś jest dłużnikiem ( Regulamin ) Nas sprawdzali, ale w sumie nie przeszkadzało mi to, bo wiedziałam, że mamy czystą historię.
Odpowiedz
Jeśli już to vivus przynajmniej Cię w konia nie zrobią, w ogóle chwilówki są do bani nie polecam, nie spłacisz w terminie to będziesz miał duże odsetki, to już lepiej od rodziny od kogoś pożyczyć nawet na procent czy od znajomego.
Odpowiedz
No po to są chwilówki, żeby spłacać w ustalonym terminie. Zresztą w banku tak samo jest, nie spłacisz na czas to odsetki, proste.
Odpowiedz
Dokładnie, przecież sama nazwa wskazuje na to. Więc należy trzymać się ustalanych szybciej terminów.
Odpowiedz
Nie warto jest brać takiego zobowiązania:

oprocentowanie jest wysokie
doliczają prowizje
a jak spóźniacie się z terminem spłaty to od razu mozecie liczyć na to,że będzie Wam wisiał na głowie komornik....

Sugeruję poczytać sobie w jakich bankach mają dobre oferty tradycyjnych kredytów.
http://www.infofinansowy.pl/
Odpowiedz
<!--td {border: 1px solid #ccc;}br {mso-data-placementConfusedame-cell;}-->nidgy bym się nie zdecydował na chwiluwkę znajomy tak zrobił i i do dzis ma z tym kupe problemuw. on się szamotał ze spłata swojego długu to ja wziołem w raiffeisen. 0 procentowa a jedyna oplata to prowizja (2.99%). powiedziałem mu o tym dopiero kiedy w koncu pozamykał swoje sprawy, bo bałem się że mu pikawa nie styknie. wniosek jest prosty zamin raz pożyczysz wcześniej dwa razy pomysl.
Odpowiedz
nidgy bym się nie zdecydował na chwiluwkę znajomy tak zrobił i i do dzis ma z tym kupe problemuw. on się szamotał ze spłata swojego długu to ja wziołem w raiffeisen. 0 procentowa a jedyna oplata to prowizja (2.99%). powiedziałem mu o tym dopiero kiedy w koncu pozamykał swoje sprawy, bo bałem się że mu pikawa nie styknie. wniosek jest prosty zamin raz pożyczysz wcześniej dwa razy pomysl.
Odpowiedz
Bo chwilówka to pożyczka którą trzeba spłacić. Przecież nikt Ci nie podaruje pieniędzy za free. Ale jak już brać to w znanych firmach a nie np. od kogoś kto poleca się w Internecie. Wtedy to dopiero można mieć problemy. A pieniądze bardzo ograniczają naszą czujność.
Odpowiedz
Teraz prawo się zmieniło i zarówno banki jak i firmy pożyczkowe muszą mieć podaną jasno informacje o RRSO. Dzięki temu klient wie jaki % będzie musiał oddać od pożyczonych pieniędzy. Pożyczki same w sobie są złe czy to chwilówka czy kredyt ale tylko jeśli ktoś jej nie oddaje. Wtedy koszty dość szybko rosną i zaczynają się problemy.
Odpowiedz
Mo właśnie widzę na sowie pożyczkowej, że przy każdej firmie jest podane to całe RRSO o którym wspominasz. To rozumiem jest kwota rzeczywistej stopy procentowej i to od niej należy kwota jaką musimy oddać prócz kwoty pożyczonej tak?
Odpowiedz
RRSO masz teraz w każdy miejscu, bo jest takie prawo. Nawet banki muszą mieć podane. W każdym razie jak już brać chwilówkę to z znanej firmy pożyczkowej. No i też trzeba uważać gdzie się wnioski wysyła, bo nasze dane mogą trafić w ten sposób w niepowołane ręce. A Ta sowa pożyczkowa to znana porównywarka i raczej bezpieczna.
Odpowiedz
(13.04.2018, 13:14)igepro napisał(a):  Teraz prawo się zmieniło i zarówno banki jak i firmy pożyczkowe muszą mieć podaną jasno informacje o RRSO. Dzięki temu klient wie jaki % będzie musiał oddać od pożyczonych pieniędzy. Pożyczki same w sobie są złe czy to chwilówka czy kredyt ale tylko jeśli ktoś jej nie oddaje. Wtedy koszty dość szybko rosną i zaczynają się problemy.
No dzięki. Już teraz wszystko wiem. Faktycznie w tej porównywarce jest wszystko napisane. I też można porównać dokładnie ile wynosi kwota pożyczki i rata. Wysokie to RRSO w tych chwilówkach. Czy w bankach jest mniejsze?
Odpowiedz
No pewnie, że jest mniejsze. Ale żeby dostać w banku pożyczkę musisz pokazać dochody itp. A w firmie pożyczkowej często te dochody nie są sprawdzane. Jest to dość ryzykowne, ale jeśli potrzebujesz pieniędzy to taka pożyczka jest często dużym ratunkiem.
Odpowiedz
No właśnie. Coś za coś jak to mówią. A wiesz może na czym polega ta pożyczka w pierwszym miesiącu za 0 zł? Czy faktycznie nic nie płacimy?
Odpowiedz
Pożyczasz pieniądze na 30 dni, w tym czasie firma nie nalicza Ci żadnych odsetek. Pożyczasz 500 oddajesz 500 ale ... spóźnij się ze spłatą jeden dzień a oddasz 1000. To tak w skrócie.
Odpowiedz
No to faktycznie słabo, aż strach taką pożyczkę brać. Bo nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czy na pewno będziemy wstanie oddać pieniądze po miesiącu. Lepiej chyba w tej sowie pożyczkowej sprawdzić i wybrać najtańszą pożyczkę ale na dłuższy okres. Bo na te 30 dni to ryzykowne jak takie faktycznie są warunki.
Odpowiedz
Chwilówki na pewno są ratunkiem, gdy potrzebujemy nagle gotówki, a nie mamy żadnych źródeł skąd byśmy mogli ją w danej chwili wziąć. Są przecież takie sytuacje, których nie sposób przewidzieć. Ale do wszystkiego trzeba podejść racjonalnie, wzięcie chwilówki nie rozwiązuje problemu, no bo przecież trzeba ją będzie oddać. Potem zawsze rozwiązaniem jest konsolidacja chwilówek https://www.habza.com.pl/ ale to w sytuacji, gdy nie potrafimy poradzić sobie z ich ilością i spłatą. Dzięki konsolidacji zadłużenie zostanie nam rozłożone na dogodne raty, łatwe dla nas do spłaty. Warto pamiętać o takiej możliwości.
Odpowiedz
Nie, muszę przyznać, że znajomi zazwyczaj biorą kredyt w banku.
Odpowiedz
Jedną z ciekawych chwilówek znalazłam u nich https://www.moneyman.pl według mnie to jedna z najlepszych ofert, z racji że można wziąć sporą kwotę pożyczki a do tego rozłożyć ją na raty co o wiele bardziej ułatwia spłatę pożyczki, nie musimy wykładać całej kwoty na raz.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika kazik
WątkiDataOdpowiedzi
Ogrzewanie domu10.09.2016, 07:487

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom