• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dotacje unijne
Witam,

prowadzę niewielką firmą od dwóch lat i mam zamiar postarać się o dotacje unijne. Co o tym sądzicie? Wierzycie w hojność unii czy nie koniecznie? Starał się ktoś o dotacje unijne? Proces możliwy do pokonania czy tylko przy pomocy firmy? W moim przypadku rozważam skorzystanie z usług dotacje-exportgroup, co o tym myślicie warto? Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami i opiniami na temat dotacji i firm, które starają się o te dotacje.
Odpowiedz

Nie jest to kwestia wiary w hojność Unii Europejskiej, ale potwierdzone fakty w postaci setek pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Z pomocą firmy konsultingowej znacznie łatwiej będzie uzyskać dotację, dlatego że pomoże ona w uzupełnianiu niezbędnej dokumentacji. Szanse są duże, również w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw - warto próbować, bo obecnie realizowane programy pozwalają na uzyskanie korzystnych dotacji na rozwój. 
Odpowiedz
też bym chciał dotację Wink kto by nie chciał... ale sam przez biurokrację nie przebrnę..
Odpowiedz
Jeżeli boisz się że nie przebrniesz samodzielnie przez biurokrację, to może warto zgłosić się do firmy doradczej ? np. http://dotacje-unijne.org jest to strona firmy która zajmuje się pomocą w pozyskiwaniu dotacji Unijnych na rozwój firmy, myślę że opcja warta do rozważenia. Zajrzyj na stronę znajdziesz tam dużo więcej informacji Wink
Odpowiedz
No taka firma to fajne rozwiązanie w sytuacji gdy sami nie wiemy jak się za coś zabrać. Tak więc polecam.
Odpowiedz
To racja, warto mieć na uwadze taką firmie, bo może ona bardzo dużo pomóc.
Odpowiedz
Ostatnio zastanawiałam się nad chodliwym ostatnio tematem, a mianowicie pozyskaniem dotacji unijnych. Zawsze to dodatkowa kasa na rozwój biznesu, czy szkolenia. Trafiłam na ofertę Idea Banku, miał ktoś może już z nią styczność albo rozważał skorzystanie? Jakieś opinie?
Odpowiedz
Wszystkim, którzy rozważają możliwość pozyskania dotacji unijnych na innowacyjne projekty polecam zajrzeć tutaj http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dora...ze-unijne/. Dowiecie się m.in. jakie pytania trzeba sobie zadać przed przystąpieniem do programu oraz jak wyglądają poszczególne etapy procesu pozyskiwania funduszy. Znajdziecie tam również dotacjometr, czyli narzędzie, które znacznie skróci proces poszukiwania aktualnych programów wsparcia w konkretnych regionach.
Odpowiedz
Według mnie jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto sięgnąć po wszelkie dodatkowe formy finansowania. Dzięki nim bowiem możemy chociażby w przypadku dużych zakładów, sięgnąć po wysokiej klasy sprzęt. W przypadku systemów sprężonego powietrza, tutaj bez wątpienia warto postawić na ofertę niemieckiego producenta Almig http://www.almig.pl/ i jego sprężarki. Jest to bowiem nie tylko firma z ogromnym doświadczeniem, ale też jej produkty są bardzo cenione na naszym rynku.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika ita55
WątkiDataOdpowiedzi

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Biznes Forum

Forum biznesu i finansów. Masz dobry pomysł na biznes? Dobrze trafiłeś! Na biznes forum zawsze znajdziesz pomoc. Wejdź również na nasze forum finansowe by się poradzić, podpowiemy Ci jakie oferty finansowe możesz wybrać, aby zwiększyć swoje zyski.

Linki

• Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom