• Forum finansowe oraz biznes forum poruszające tematyki takie jak: inwestycje, finanse, biznes, pomysły na biznes, własna firma, konta bankowe. W tym miejscu możesz zdobywać wiedzę ze świata finansów i biznesu lub dzielić się i wymieniać własnymi doświadczeniami, zawierać nowe znajomości biznesowe. Dołącz do nas :) Pozdrawiamy

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Witajcie

Postanowiłem założyć ten wątek, ponieważ będę starał się w najbliższym czasie o dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Będę tutaj umieszczał wszystkie informacje jakie są potrzebne aby uzyskać dotacje z urzędu pracy, oraz jakie problemy napotkałem przy staraniu się o takie dofinansowanie.

Mam nadzieje że ten watek będzie moderowany oraz uzupełniany cennymi informacjami.
Odpowiedz

Dobry pomysł. Chociaż otrzymanie dotacji z UP jest mniej skomplikowane, niż pozyskiwanie funduszy unijnych, to warto podzielić się takimi doświadczeniami Smile Ku potomnym Wink
Odpowiedz
Jednak mimo wszytko takie formalności mogą być niemałym problem. Dobry pomysł z opisywaniem całego procesu. Chciałabym jeszcze dopytać, czy starasz się o zwrotną, czy bezzwrotną pożyczkę z Urzędu Pracy? Czy rozważałaś też inne opcje, jak np. wspomniane wyżej dotacje unijne? Pozdrawiam!
Odpowiedz
Z tego co widziałem u siebie aby dostać dofinansowanie z Urzędu pracy na rozpoczęcie działalności firmy przynajmniej u mnie trzeba było i to sporo się natrudzić i mieć spore układy.
Odpowiedz
Szkoda, że wątek umarł śmiercią naturalną Wink Ale tak przy okazji - ważną informacją jest także miejsce UP, w którym dokonujemy formalności. Urząd urzędowi nie równy i ma własne zasady dotyczące przydzielania dofinansowań. Nie zawsze też w danym momencie każdy urząd przydziela środki.
Odpowiedz
adrianol napisz jak się potoczyły Twoje losy, fakt temat jest ciekawy.
Odpowiedz
Ja mogę się podzielić historią jak starałem się o dofinansowanie z Urzędu Pracy w ramach funduszu unijnego Kapitał Ludzki. Udało mi się zdobyć w związku ze złożonym wnioskiem dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych. Potem konieczne było złożenie kolejnego wniosku oraz określenie zabezpieczenia (był to weksel in blanco). Po dopięciu wszystkich formalności pieniądze zostały przesłane zgodnie z harmonogramem płatności.
dłużnicy, strzeżcie się spirali kredytowej
Odpowiedz
(27.06.2014, 12:42)pprzybelski napisał(a):  Ja mogę się podzielić historią jak starałem się o dofinansowanie z Urzędu Pracy w ramach funduszu unijnego Kapitał Ludzki. Udało mi się zdobyć w związku ze złożonym wnioskiem dofinansowanie w wysokości 40 tysięcy złotych. Potem konieczne było złożenie kolejnego wniosku oraz określenie zabezpieczenia (był to weksel in blanco). Po dopięciu wszystkich formalności pieniądze zostały przesłane zgodnie z harmonogramem płatności.

nooo to serdecznie gratuluję gratuluję. mam nadzieje ,że biznes jest już rentowny.
Odpowiedz
Oj, kasa z UP jest, ale co dalej, skoro działacie przy polskich kosmicznych kosztach?
Poczytajcie tutaj - http://dezi.pl/?jak-nie-placic-zus,10
Firmę można założyć w UK, w Polsce mieć przedstawicielstwo. W ten sposób korzysta się z preferencji podatkowych.
U nich kwota wolna to 50 tysięcy, ZUS jest dwa razy niższy, a świadczenia z ubezpieczeń nie mają porównania.
Odpowiedz
 Podziękowali: Zenek
Żeby dostać dofinansowanie z UP trzeba bodajże być na wcześniej rok czasu na bezrobotnym
Odpowiedz
(01.07.2015, 22:20)kleik napisał(a):  Żeby dostać dofinansowanie z UP trzeba bodajże być na wcześniej rok czasu na bezrobotnym

Nie trzeba być rok bezrobotnym. Wystarczy sam status osoby bezrobotnej.
afaktury.pl
Prosty program do fakturowania online
Wystawianie faktur w obcych językach, w tym chińskim.
Odpowiedz
Warto składać wniosek na początku roku bo wtedy największa szansa że będą mieli jeszcze fundusze
profesjonalne sita do przesiewaczy zobacz na http://kueperpolska.com
Odpowiedz
A zawsze dostaje się taką samą kwotę czy to zależy od branży?
Odpowiedz
Takie pieniądze na pewno się przydadzą na rozkręcenie małego biznesu.
Odpowiedz
Takie dofinansowania z urzędu łatwe nie są, bo otoczone są całą masą przepisów, którym mało kto może sprostać.
Odpowiedz
Dokładnie, też to przerabiałem.
Odpowiedz
Jeżeli szukacie ciekawych materiałów odnośnie dofinansowania firmy to polecam http://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dofi...woj-firmy/ W obecnej perspektywie finansowej UE znaczna część środków publicznych przeznaczonych na dofinansowanie dotyczy wsparcia działalności badawczo-rozwojowej oraz działalności innowacyjnej. Zgodnie z założeniem, dofinansowanie dla firm ze środków unijnych ma mieć pozytywny wpływ na rozwój przedsiębiorstw.
Odpowiedz

Ostatnie tematy użytkownika adrianol
WątkiDataOdpowiedzi
Bank internetowy ktory polecacie07.10.2013, 14:1413
Banki kontrolują przelewy07.10.2013, 14:122
Biznes dochód pasywny07.10.2013, 14:097
jak zbudować serwerownię07.10.2013, 14:071